Duewag N8x/M8x

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To wymienią siedzenia na pojedyncze.

szubak

Post autor: szubak »

To co ma Kraków, to N6 przerobione w Norymberdze na N8, <b>poprostu</b> "rozlozyli" tramwaj na dwie czesci i do srodka wstawili dodatkowy, niskopodlogowy czlon. Jesli Gdansk chce sie bawic w przerobki wysokopodlogowych N8 na LF, to trzeba najpierw usunac srodkowy czlon, no chyba ze bawimy sie w wydluzanie wagonu, co trzeba przyznac, byloby dosyc ciekawe. Czy jest to oplacalne nie wiem, w Krakowie mialy jezdzic jako wysokopodlogowe.

Co do wnetrza, te siedzenia ktore tak okropnie wygladaja na fotkach, sa badz co badz jednak dosyc wygodne ;)

W Niemczech jest jeszcze bardzo duza ilosc wagonow M8 (waskotorowych), ktore spokojnie daloby sie wypuscic na "normalne" tory po podmianie wozkow. Jak widac N8 za duzo nie ma, a ze sa to wagony dosyc udane, jestem ciekaw czy ktores przedsiebiorstwo skusi sie na taki pomysl, aby podmieniac wozki. :D

mgajewski

Post autor: mgajewski »

I jak, wiadomo coś o roztrzygnięciu tego przetargu? I kiedy przybędą te wagony do Gdańska?

Damhan

Post autor: Damhan »

mgajewski pisze:I jak, wiadomo coś o roztrzygnięciu tego przetargu? I kiedy przybędą te wagony do Gdańska?
Wiadomo. Z tego co wynika z przetargu wagony powinny dotrzeć jutro lub pojutrze, no chyba, ze się to opóźni co jest też prawdopodobne. Polecam zresztą przeczytać:
Obrazek

I przy okazji to:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-12-22, 14:24 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze:wagony powinny dotrzeć jutro lub pojutrze
Mam nadzieję, że nie zamkną ich "na cztery spusty" przed oczami przechodniów. Może wtedy uda mi się jakąś fotkę zrobić. :P A przynajmniej zobaczyć to cudo.

W artykule coś mówił, że szykują festyn z okazji przekazania Flexity :strzałka: chyba urlop wezmę normalnie :mruga: Tego nie można opuścić. :P

PS. Dzięki, Damhan, za fotki/skany z artykułami. :)

[ Dodano: 2006-12-22, 03:53 ]
Coś mi pochwały o tej porze nie działają. :cry: Ale dostaniesz ją Damhan. :D

[ Dodano: 2007-01-01, 18:54 ]
Witam. I wiadomo już coś kiedy nowe nabytki przybędą do Gdańska? W Zajezdni Wrzeszcz póki co chyba ich nie ma jeszcze. :( A może są ukryte w jakiejś tajnej hali? :chytry: :lol:

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Matthai pisze:Witam. I wiadomo już coś kiedy nowe nabytki przybędą do Gdańska? W Zajezdni Wrzeszcz póki co chyba ich nie ma jeszcze. A może są ukryte w jakiejś tajnej hali?
A no prawda. W gazecie którą pokazał nam Damhan powinny już być, bo miały wyjechać gdzieś tak na koniec stycznia-początek lutego.

jacool

Post autor: jacool »

Nie ma ich jeszcze, nie przyjechały. Ale podobno w piatek mają być. A kiedy wyjadą to zależy tylko od tego, jak szybko załoga się z nimi zapozna. Ja czekam, ale tylko z ciekawości, bo helmuty to nie to samo co 105na :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie ja mam cichą nadzieję, że jak tylko te pojazdy się pojawią w Gdańsku - to jak najszybciej się Pochwalicie.... Zatem z niecierpliwością czekam na dalsze wieści z Gdańska :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ostatnio zmieniony 2007-01-19, 12:01 przez TLG, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajny - wygląda na to, że specjalnie "przygotowano" go do transportu - mam na myśli naklejki ZKM Gdańsk oraz makijaż. Ciekawy jestem, czy ZKM pozostawi te barwy, czy przemalują go. :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze: ZKM Gdańsk oraz makijaż. Ciekawy jestem, czy ZKM pozostawi te barwy, czy przemalują go
Mi to wygląda na malowanie reklamowe. A malowanie dortmundzkie jest nieco zbliżone do gdańskiego, więc wydaje się, że nawet nie muszą ich przemalowywać.
Jak dla mnie mogą wystąpić problemy z brakiem drzwi w środkowym członie. A poza tym - wozy na medal. Gdańsk ubił dobry interes.

Matthai

Post autor: Matthai »

W takim razie powoli należało je już wypatrywać w zajezdni na Wita Stwosza... ;) Podejrzewam, że jutro powinny się zjawić. O ile nie będzie problemów.
TLG pisze:Jak dla mnie mogą wystąpić problemy z brakiem drzwi w środkowym członie. A poza tym - wozy na medal. Gdańsk ubił dobry interes.
Mam nadzieję, że się nie mylisz. A co do środkowego człona - to jest już niskopodłogowy czy będą go dopiero wymieniać/modernizować? :chytry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matthai pisze:A co do środkowego człona - to jest już niskopodłogowy czy będą go dopiero wymieniać/modernizować? :chytry:
Przecież widać, że nie jest… Zmodernizują albo nie (choć zapewne tak, bo przy okazji drzwi dorobią)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

plocmaster pisze:choć zapewne tak, bo przy okazji drzwi dorobią
Szczerze? Wątpię w to. Taka modernizacja to jednak ingerencja w konstrukcje wagonu, zapewne dosyć skomplikowana. I kosztowa. Nie przypuszczam, by ZKM wykonał taką modernizację. Modernizacja w Norymberdze opłacała się, ale 15 lat temu, kiedy ją wykonywano.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Szczerze? Wątpię w to. Taka modernizacja to jednak ingerencja w konstrukcje wagonu, zapewne dosyć skomplikowana. I kosztowa. Nie przypuszczam, by ZKM wykonał taką modernizację. Modernizacja w Norymberdze opłacała się, ale 15 lat temu, kiedy ją wykonywano.
Dobra, ty jesteś mądry a nie ja, ale IMO nie można tego wykluczać — Norymberga to nie Gdańsk, te wagony jeszcze pojeżdżą (może nawet i z 15-20 lat). Choć w sumie, z tymi drzwiami może być różnie. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Według mnie, prędzej mu zrobią bulwiasty przód niż dodatkowe drzwi... Tak to jest niestety w całej Polsce i w Gdańsku raczej też, wbudowanie dodatkowych drzwi będzie "nieopłacalne" :/

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

KKS pisze:Według mnie, prędzej mu zrobią bulwiasty przód
Tylko nie to, na 105 niech se robią ale nie na takim ładnym pojeździe.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Według mnie, prędzej mu zrobią bulwiasty przód niż dodatkowe drzwi...
Wiem, że to miała być tylko taka ironia, ale doklejek w tym modelu raczej nie będzie — niepopularny, zbyt nowoczesny, potencjalny brak możliwości technicznych, i w ogóle nie ma po co. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Niekoniecznie ironia... Całkiem możliwe, że jakiś idiota wpadnie na zrobienie z tych pięknych pojazdów bulw - może podczas takiego remontu wmontują mu drzwi na środku... ewentualnie jeśli będą robić z niego niskopodłogowca - wtedy na pewno drzwi walną... Ale mogę się założyć - nie wcześniej :P

Damhan

Post autor: Damhan »

Na razie jeszcze sobie poczekamy- z powodu silnych wiatrów podobno wyjazd nieco się opóźnił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”