Tramwaje na wschodzie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:A jakie oszczędności wynikające z braku infrrastruktury przystankowej, rozkładów itd.
Skoro tego nie zmieniają, to znaczy, że nie widzą problemu.... ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Warszawiacy tak narzekacie na 13N , po patrzcie na ich wehikuły :retard: To jak porównanie BMW z maluchem :lol:

A tak na poważnie, to straszna jest infrastruktura tramwajowa w większości miejsc na wschodzie tak jak i tabor. Widać ogromny brak pięniedzy :shock:
Nie narzekajmy ciągle na tramwaje w Polsce bo na to co było możliwe jest dobrze. A np w Krakowie ciągle jest rozwijana sieć, tabor. Oni moga jedynie pomażyc o czymś takim.
Ostatnio zmieniony 2007-01-15, 19:33 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

mac pisze:Warszawiacy tak narzekacie na 13N , po patrzcie na ich wehikuły :retard: To jak porównanie BMW z maluchem :lol:

A tak na poważnie, to straszna jest infrastruktura tramwajowa w większości miejsc na wschodzie tak jak i tabor. Widać ogromny brak pięniedzy :shock:
Nie narzekajmy ciągle na tramwaje w Polsce bo na to co było możliwe jest dobrze. A np w Krakowie ciągle jest rozwijana sieć, tabor. Oni moga jedynie pomażyc o czymś takim.
Porównywanie się z tamtymi krajami (cywilizacji azjatyckiej nota bene) nie ma sensu, tak samo jak pocieszanie się tym, że gdzieś hen jest jeszcze gorzej.
Ostatnio zmieniony 2007-01-15, 19:33 przez Thomas78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja też strasznie narzekałem na niektóre elementy KM w Warszawie. Pojechałem na tydzień do Bułgarii i po powrocie zacząłem doceniać to co mi przeszkadzało... ;)

Dlaczego ?
Bo pomimo różnych głupot, braku fachowców, braku jednolitej polityki transportowej, zwrotów w pomysłach, zmianach w planach, zmiennych wiatrach historii, zrobiliśmy -poważnie to piszę :cool: - jednak wiele kroków do przodu.
Tylko, że na to trzeba popatrzeć:
1. globalnie
2. pespektywiczne (pod względem czasu)...

A zdjęcia, które wyżej Możecie obejrzeć tylko potwierdzają moje słowa... :)

To nic, że dzisiaj mamy w Warszawie marazm (zakupy taboru, budowa nowej infrastruktury). To nie będzie trwało wiecznie... ;)

PS. Mac ma rację, oni by z pocałowaniem ręki kupili nasze 13N jako super nowoczesne wagony... :retard: Thomas78 może jest interes do zrobienia... :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Ja też strasznie narzekałem na niektóre elementy KM w Warszawie. Pojechałem na tydzień do Bułgarii i po powrocie zacząłem doceniać to co mi przeszkadzało... ;)
Bułgaria nawet nie jest w UE i długo jeszcze nie będzie. Byłem w Bułgarii raz w życiu (na wakacjach) w połowie lat 80-tych. To zawsze był kraj jeszcze bardziej zacofany niż Polska. Piszcie, co chcecie, ale mnie nie pociesza to, że w krajach takich jak Bułgaria, czy Kazachstan jest gorzej, ponieważ są dziesiątki krajów, w których jest dużo lepiej - i trzeba te doganiać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
J-31 pisze:Ja też strasznie narzekałem na niektóre elementy KM w Warszawie. Pojechałem na tydzień do Bułgarii i po powrocie zacząłem doceniać to co mi przeszkadzało... ;)
Bułgaria nawet nie jest w UE i długo jeszcze nie będzie. Byłem w Bułgarii raz w życiu (na wakacjach) w połowie lat 80-tych. To zawsze był kraj jeszcze bardziej zacofany niż Polska. Piszcie, co chcecie, ale mnie nie pociesza to, że w krajach takich jak Bułgaria, czy Kazachstan jest gorzej, ponieważ są dziesiątki krajów, w których jest dużo lepiej - i trzeba te doganiać.
Jasne, że nie jest to pocieszeniem. :)
Aliści niechaj pocieszeniem dla Ciebie będzie to, że jednak - co prawda powoli, a czasami zbyt wolno - gonimy te "lepsze" kraje... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Thomas78 pisze: Bułgaria nawet nie jest w UE i długo jeszcze nie będzie. Byłem w Bułgarii raz w życiu (na wakacjach) w połowie lat 80-tych. To zawsze był kraj jeszcze bardziej zacofany niż Polska. Piszcie, co chcecie, ale mnie nie pociesza to, że w krajach takich jak Bułgaria, czy Kazachstan jest gorzej, ponieważ są dziesiątki krajów, w których jest dużo lepiej - i trzeba te doganiać.
Jasne, że nie jest to pocieszeniem. :)
Aliści niechaj pocieszeniem dla Ciebie będzie to, że jednak - co prawda powoli, a czasami zbyt wolno - gonimy te "lepsze" kraje... ;)
Jedne miasta doganiają wolniej - drugie szybciej, wszystko zależy od lokalnych władz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oby nas tylko "wschód" nie przegonił... :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Oby nas tylko "wschód" nie przegonił... :mruga:
Zależy, co rozumieć przez "wschód" - analizując fakt piękniejących i coraz bardziej nowoczesnych miast państw nadbałtyckich (Litwy, Łotwy a zwłaszcza - Estonii), odnoszę wrażenie, że nas <b>napewno</b> przegonią (wszystkie wskaźniki gospodarcze i rozwojowe mają wyższe niż Polska, mimo, że były republikami radzieckimi).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zapomniałeś o czymś jeszcze.... :mruga:

Moskwa ubiega się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2012. A to oznaczałoby inwestycje, również w KM... ;)

Mily

Post autor: Mily »

Thomas78 pisze:Porównywanie się z tamtymi krajami (cywilizacji azjatyckiej nota bene) nie ma sensu, tak samo jak pocieszanie się tym, że gdzieś hen jest jeszcze gorzej.
Ja osobiście uważam że ma to większy sens niż porównywanie się z krajami "zachodnimi"

A na zachodzie wygląda to tak że; oprócz nowoczesnego taboru i infrastruktury wpadli na doskonały pomysł aby centra miast nie były zakorkowane istnieją takie parkingi na tysiąc albo kilka tysięcy samochodów w kilku punktach gdzie parkujesz i masz do wyboru metro lub tramwaj czy autobus i tam nawet politycy dojeżdżają do pracy tramwajami i to chyba tylko dlatego mają tak nowoczesny tabor bo u nas jakby posłowie i te inne mendy dojeżdżały tramwajami do swoich urzędów to też mielibyśmy tramwaje jedne z lepszych w europie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Mily pisze:
Thomas78 pisze:Porównywanie się z tamtymi krajami (cywilizacji azjatyckiej nota bene) nie ma sensu, tak samo jak pocieszanie się tym, że gdzieś hen jest jeszcze gorzej.
Ja osobiście uważam że ma to większy sens niż porównywanie się z krajami "zachodnimi"
Polska ma aspiracje raczej prozachodnie, więc trzeba się porówywać z krajami zachodnimi - lepiej zarządzanymi i UCZYć SIę od nich. A mamy czego się uczyć - także w kwestii mentalności, podejścia do wielu spraw (w tym także KM).
A na zachodzie wygląda to tak [ciach]
Jak to wygląda na Zachodzie - wiem doskonale. Jednak w tym kraju nieprędko tak będzie, gdyż nie ma na to woli (nie tylko środków finansowych - to jest kwestia drugorzędna).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się - Thomas78 ma rację. To jest kwestia mentalności, braku dobrej woli i braku fachowców - a może raczej fachowców niedopuszcza się tu do głosu... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Zdjęcia same mówią za siebie... Cityrunnerów to tam szybko nie będzie.
Tam to 105 podobnie jak pregniot to cud techniki :P

"Cud" piszemy przez "u" - dbajmy o ortografię :)
Thomas78


Faktycznie :) Przepraszam
Ostatnio zmieniony 2005-04-14, 15:56 przez M_Szymkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

W Polsce też kiedyś zachwycano się "nowoczesnością" (np. 13N na początku lat 60-tych), podczas gdy tego typu konstrukcje jeździły w miastach amerykańskich już w latach 30-tych... Jednak tu nikt nie wiedział, że to, co u nas dopiero zaczyna jeździć jest już przestarzałe. Podobnie jak teraz w odległych krajach na Wschodzie - tam ludzie w większości nie mają pojęcia, czym podróżuje się na Zachodzie Europy. Może to i lepiej - myślą, że to jest standard, przynajmniej dzięki temu nie mają kompleksów ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Myśle że jest tam grupa MKMów wiedzących czym się jeździ chociażby u nas..
A jeżeli chodzi o 13N to wagony przerobione na altany działkowe lepiej wyglądają...

Podi

Post autor: Podi »

A ja polecam stronke o tramwajach w Kazachstanie,a dokładnie-w Ałmatach :)
http://almaty.tramway.ru/

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Człowieku, ty myślisz że ja wiem co tam pisze? :diabeł: Ale tramwaje nawet, nawet. Choć nie chciałbym takich u siebie. Znalażłem taką ciekawostkę: http://almaty.tramway.ru/misc/223_02-04-04copy.jpg
Tramwaj przerobiony na trolejbus? :o: :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Człowieku, ty myślisz że ja wiem co tam pisze? :diabeł:
Ależ Inspektorze przecież to jest tylko język rosyjski.... ;)

Инспектор - Ты не Говориш и не Понимaeш по русский ? :mruga:

Tatry T3. Są naprawdę super. Zwróćcie uwagę, że są naprawdę w świetnym stanie. A niektóre nawet zmodernizowane....
Inspektor pisze: (...) Znalażłem taką ciekawostkę: http://almaty.tramway.ru/misc/223_02-04-04copy.jpg
Tramwaj przerobiony na trolejbus? :o: :shocked:
To oczywiście fotomontaż i żart autora. Tego pojazdu-mutanta nie ma w rzeczywistości... :lol:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Człowieku, ty myślisz że ja wiem co tam pisze? :diabeł:
Ależ Inspektorze przecież to jest tylko język rosyjski.... ;)
Przecież nie ma przymusu znajomości tego języka. Szczerze mówiąc, zdecydowanie bardziej rozumiem np. czeski, niż rosyjski z tymi dziwacznymi literami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”