Tramwaje na wschodzie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Niezłe zdjęcia.
To jest po prostu Rosyjska rzeczywistość. A Wy narzekacie, że tu w Polsce jest źle. Owszem dobrze by było, aby było lepiej, ale u nas nie jest jeszcze najgorzej... ;)
Marne pocieszenie. Wypadać lepiej jedynie w porównaniu z najbardziej zapóźnionymi cywilizacyjnie republikami byłego ZSRR...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
J-31 pisze:Niezłe zdjęcia.
To jest po prostu Rosyjska rzeczywistość. A Wy narzekacie, że tu w Polsce jest źle. Owszem dobrze by było, aby było lepiej, ale u nas nie jest jeszcze najgorzej... ;)
Marne pocieszenie. Wypadać lepiej jedynie w porównaniu z najbardziej zapóźnionymi cywilizacyjnie republikami byłego ZSRR...
To prawda. Ale jaki mamy wpływ na naszą sytuację faktyczną... ;)
Dlatego pozostaje jedynie - chociaż takie "pocieszenie" i obraz tego co przecież może być u nas.... :(

aleksej

Post autor: aleksej »

J-31 pisze: To prawda. Ale jaki mamy wpływ na naszą sytuację faktyczną... ;)
Dlatego pozostaje jedynie - chociaż takie "pocieszenie" i obraz tego co przecież może być u nas.... :(
To nie narzekac tylko cos robic, a ze sie da pokazalo stowarzyszenie Lodzka Inicjatywa na rzecz Przyjaznego Transportu (IPT) http://www.ipt_lodz.toya.net.pl

Pozdrawiam,
Aleksej

voy

Post autor: voy »

Trzeba koniecznie założyć temat tramwaje na zachodzie :D niech ktoś wydzieli posty od tego nowoczesnego tramwaju i wstawi temat "tramwaje na zachodzie" - powstanie bardzo ciekawy wątek :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Już jest wydzielone więc zapraszam :)

Co to tych tramwajów to ja bym nie wsiadł do czegoś takiego...wolałbym pość piechotą :P

voy

Post autor: voy »

Ja bym wsiadł :D z czystej ciekawości jak się takim czymś jeździ.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Weż tylko pod uwagę fakt że mógłbyś już nie wysiąść :D A jaki tam w środku standard, czystość...aż nie chce mi się mysleć nawet...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Co to tych tramwajów to ja bym nie wsiadł do czegoś takiego...wolałbym pość piechotą :P
Wyobraź sobie, że ludzie jeżdżą czymś takim codziennie do pracy, do szkół, etc. i nawet nie zastanawiają się nad tym jaki to tramwaj ... :lol:

[ Dodano: 2005-03-10, 10:13 ]
Inspektor pisze:Weż tylko pod uwagę fakt że mógłbyś już nie wysiąść :D A jaki tam w środku standard, czystość...aż nie chce mi się mysleć nawet...
A czy Zastanawiałeś się nad tym, co mieszkańcy np. Niemiec, myślą o polskich tramwajach :mruga: :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Inspektor pisze:Co to tych tramwajów to ja bym nie wsiadł do czegoś takiego...wolałbym pość piechotą :P
Ja też :D Zresztą z tych zdjęć wynika, że frekwencja na tych złomtramach nie dopisuje :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
Inspektor pisze:Co to tych tramwajów to ja bym nie wsiadł do czegoś takiego...wolałbym pość piechotą :P
Ja też :D Zresztą z tych zdjęć wynika, że frekwencja na tych złomtramach nie dopisuje :lol:
.... albo jest taka bieda, że ludzi nie tylko nie stać jest na bilet, ale również właściwie nie mają dokąd tym jeździć... :cry:

Robson

Post autor: Robson »

Jak tam tramwaje nie maja rozkladu to wolalbym isc na pieszo niz zastanawiac sie czy bedzie za 50 min czy za 1 min.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Jak tam tramwaje nie maja rozkladu to wolalbym isc na pieszo niz zastanawiac sie czy bedzie za 50 min czy za 1 min.
Rzeczywiście nie wpadłem na to. :o:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A bilety tam sa jakieś? Pewnie motorniczy jak zrobi zakupy na targu to wsiada i kasuje na oko. Np. no jak na panią to..... będzie :lol: Zrobiła duże zakupy - bogada, male - biedna. Pewnie taka taktyka tam jest...ciakwe jak się sprawa ma w nocy, czy po ciemku jeżdzą czy świeczki pala :lol: Zaś co do niemców, J-31, już nam bliżej ze standardem do niemców niż tym ze wschodu do nas...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Inspektor pisze:A bilety tam sa jakieś? Pewnie motorniczy jak zrobi zakupy na targu to wsiada i kasuje na oko. Np. no jak na panią to..... będzie :lol: Zrobiła duże zakupy - bogada, male - biedna. Pewnie taka taktyka tam jest...
A może płacą za przejazd w naturze ;) 10 przystanków za 10 jajek :lol:

aleksej

Post autor: aleksej »

Smiejcie sie, smiejcie, ale w Baku jest 28 km. siec metra :) I teraz wam glupio co? Sa rowniez tramwaje i trolejbusy, niestety bardzo zaniedbane (metro jesli chodzi o tabor to tez, ale stacje, jak wszedzie w bylym ZSRR sa piekne, czasami przesadziste :) ). Baku ogolnie jest pieknym miastem, niestety bardzo zaniedbanym, nie ma co sie oszukiwac ze to Azja a nie Europa i to widac (zreszta Rosja tez ma wiecej z Azji niz z Europy). I niestety wszystkie dochody z duzych zloz ropy sa przejadane przez skorumpowana wladze, kiedy obywatele jezdza takimi tramwajami jak na zdjeciach.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Zapomnialem dodac ze ta Azerska stolica jest bardzo pieknie polozona, z centrum polozonym miedzy Morzem Kaspijskim a niedalekimi wzgorzami co daje niesamowity widok.
Ostatnio zmieniony 2005-03-12, 15:28 przez aleksej, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Yyy, a ty tam widzisz jakieś przystanki? Bo ja nie, tam chyba nie ma przystanków ani rozkładu :lol: Pewnie jeżdza tam gdzie komu pasuje, tam stają. Np taka sytuacja, Panie stań mi tutaj! , akobieta z tyłu panie troche dalej proszę! No chyba że tam podczas jazdy wsiadają/wysiadają, a propos ktoś wie z jaka prędkością one tam jezdzą?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

aleksej pisze:metro jesli chodzi o tabor to tez, ale stacje, jak wszedzie w bylym ZSRR sa piekne, czasami przesadziste :)
Kwestia gustu - socrealistyczne płaskorzeźby i mozaiki przedstawiające lud pracujący oraz postacie przywódców partyjnych...

aleksej

Post autor: aleksej »

Oj nie wszystkie sa takie :) Chociaz fakt ze duzo takich tez jest. Ale juz wole socrealizm od kompletnego chaosu panujacego teraz w Polsce.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Dla wszystkich zainteresowanych b. ciekawym projektem rewitalizacji obszarow centrum w Lodzi, tworzonym przez wibitnych polskich urbanistow, architektow, socjologow i innych osob zainteresowanych tematem polecam strone

http://www.prorevita.pl/

Jesli ktos natomiast chce poczytac troszke o rozwiazaniach w KM na swiecie (glownie europa zachodnia) polecam swietna strone dr Jacka Wesolowskiego z Politechniki Lodzkiej

http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/urbtr/index.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Yyy, a ty tam widzisz jakieś przystanki? Bo ja nie, tam chyba nie ma przystanków ani rozkładu :lol: Pewnie jeżdza tam gdzie komu pasuje, tam stają. Np taka sytuacja, Panie stań mi tutaj! , akobieta z tyłu panie troche dalej proszę! No chyba że tam podczas jazdy wsiadają/wysiadają, a propos ktoś wie z jaka prędkością one tam jezdzą?
Nie ździwiło by mnie to zbytnio - że się zatrzymują gdzie kto chce - w końcu co kraj to obyczaj... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Yyy, a ty tam widzisz jakieś przystanki? Bo ja nie, tam chyba nie ma przystanków ani rozkładu :lol: Pewnie jeżdza tam gdzie komu pasuje, tam stają. Np taka sytuacja, Panie stań mi tutaj! , akobieta z tyłu panie troche dalej proszę! No chyba że tam podczas jazdy wsiadają/wysiadają, a propos ktoś wie z jaka prędkością one tam jezdzą?
Nie ździwiło by mnie to zbytnio - że się zatrzymują gdzie kto chce - w końcu co kraj to obyczaj... ;)
A jakie oszczędności wynikające z braku infrrastruktury przystankowej, rozkładów itd. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”