Tramwaje w aglomeracji Śląskiej - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 28537
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaje w aglomeracji Śląskiej - tabor, infrastruktura

Post autor: J-31 » 2018-01-12, 18:18

Ciąg dalszy historii najnowszego przetargu Tramwajów Śląskich na zakup 10 wagonów jednoczłonowych z niską podłogą. TŚ wybrały ofertę Modetransu, toteż poznański konkurent tj. Fabryka Pojazdów Szynowych "H. Cegielskiego" złożyło odwołanie do KIO. Na szczęście dla TŚ, KIO oddaliło ten wniosek, to daje szanse na podpisanie umowy z Modertransem ;)

Link
:strzałka: http://infotram.pl/odwolanie-cegielskie ... 01877.html
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 28537
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaje w aglomeracji Śląskiej - tabor, infrastruktura

Post autor: J-31 » 2018-01-22, 13:08

Nareszcie dzieje się coś w kwestii poprawy - a w zasadzie remontu - torowiska w Dąbrowie Górniczej. Infrastruktura tramwajowa na terenie tej gminy już od dawna prosi się o kompleksowy remont. No i udało się - a przynajmniej jego części, głównie w Centrum :)

Tramwaje Śląskie i gmina Dąbrowa Górnicza rozstrzygnęły przetarg na kompleksową przebudowę ulic i remontu linii tramwajowej w ciągu ulic Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego. W ramach remontu przewidziano również budowę ścieżki rowerowej.

Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy Mosty Katowice. A więcej szczegółów w linku poniżej
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57468.html

=============================

A teraz coś z innej beczki - ważna i ciekawa informacja dla mieszkańców Śląska - rzecz dotyczy katowickiego Zawodzia :mruga:

Rozpoczynają się prace przy budowie - już dawno ogłaszanego - dworca przesiadkowego na Zawodziu. Na razie w pierwszym etapie wykonawca musi przeprowadzić badania geologiczne, oznacza, to że od dzisiaj w tym rejonie znika pętla tramwajowa Katowice-Zawodzie, tramwaje, które tam liniowo kończą (linie 7 i 36 oraz wybrane kursy linii nr 14, 15, 20 i 33) pojadą do zajezdni TŚ "Zawodzie"

Więcej szczegółów poniżej
:strzałka: http://infotram.pl/petla-w-katowicach-z ... 02043.html

Cieszy mnie, że w Katowicach się nie tylko "godo", ale robi. O dworcu przesiadkowym na Zawodziu słyszałem już od dawna, ale ku mojej wielkiej radości, teraz zaczynają się prace. Im szybciej tym lepiej, bo od dawna jest to nieformalny węzeł przesiadkowy. Teraz ma tam się znaleźć zarówno pętla tramwajowa, jak i autobusowa + parking (P+R). Inwestorem jest samorząd Katowic. Katowice walczą z napływem (w zasadzie zalewem) samochodów do Centrum.

I ta inwestycja ma ograniczyć napływ samochodów od strony wschodniej (głównie z Zagłębia). Prócz Zawodzia ma też powstać analogiczny dworzec na Brynowie.

Więcej szczegółów dotyczących budowy dworca przesiadkowego "Katowice-Zawodzie", poniżej :)
:strzałka: http://infotram.pl/katowice-podpisaly-u ... 00594.html
Obrazek

ODPOWIEDZ