Linia tramwajowa do Zgierza i Ozorkowa

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 28812
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linia tramwajowa do Zgierza i Ozorkowa

Post autor: J-31 » 2018-05-21, 19:03

Tzn. na razie jest to logiczne - nie powieszą skradzionego odcinka... bo i tak nie pojedzie tam tramwaj. Natomiast nie przekreśla to powrotu tramwaju. Gminy Zgierz oraz Ozorków powinny brać się za remont zniszczonej infrastruktury torowej - a jest kawał roboty do wykonania. A jak będzie to już zrobione, wtedy powieszą skradziony odcinek. Bo teraz to nie ma sensu. Powieszą, a potem znów ktoś ukradnie. ;)

Wydaje mi się, że przynajmniej w takiej kolejności powinno się to odbyć. ;)

Ja mam cichą nadzieję, że tak będzie. No, ale wiadomo nadzieja matką głupich :cool:
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4075
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linia tramwajowa do Zgierza i Ozorkowa

Post autor: Przemek » 2018-06-10, 09:59

https://www.transport-publiczny.pl/mobi ... 58631.html
Urząd Miasta Zgierza zapowiada, że złoży wniosek o dofinansowanie planowanej inwestycji tramwajowej w nowym terminie, który wyznaczono na 9 lipca.
A wniosku o dofinansowanie z RPO nie złożono. Bo po co.
Nie ma konkretnych planów remontowych dalszego odcinka linii 46

Przypomnijmy, że od lutego nieczynna jest także linia 46 przez Zgierz do Ozorkowa. Samorządy wszystkich gmin deklarują, że chcą wznowić kursowanie ważnego dla lokalnych społeczności tramwaju po realizacji pełnej modernizacji całej trasy. O ile jednak w przypadku linii zgierskiej istnieje plan pozyskania na ten cel środków, o tyle nie ma konkretnych scenariuszy finansowania remontu linii ozorkowskiej.
Czyli po krótce - chcielibyśmy przywrócić, rozmawiamy, działamy. Ale jednocześnie żadnych konkretów, czekamy aż mieszkańcy zapomną o tramwaju, żebyśmy mogli go zaorać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 28812
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linia tramwajowa do Zgierza i Ozorkowa

Post autor: J-31 » 2018-06-10, 11:46

Cała bieda polega na tym, że po pierwsze linia do Ozorkowa przebiega przez kilka gmin. Drugi problem tej linii jest taki, że gdyby planowano jej remont i gdyby ją zamknięto zgodnie z planami - to:

- po pierwsze, gminy miałyby zabezpieczone fundusze w budżecie na remont
- po drugie, jak się planuje remont, to dokładnie ustala się jaki jest zakres prac
- po trzecie, jak już się ustaliło zakres prac, to albo tworzy się dokumentację dla wykonawcy (w zależności od zakresu robót) i szuka się wykonawcy w drodze przetargu - albo po prostu szuka się wykonawcy... ale i tak trzeba w czasie przetargu trzeba dokładnie określić jaki jest zakres prac, tak aby oferenci wiedzieli w co się pakują ;)

To wszystko trwa miesiącami... a tym czasem linia została po prostu wyłączona z eksploatacji bo dalej już nie dało się jej eksploatować. MPK nie miało już wyboru. ;)

No i teraz te małe gminy - Ozorków, Zgierz po prostu obudziły się z poważnym bólem głowy - skąd pozyskać fundusze. A przecież one obie mają jeszcze inne wydatki i to nie małe, acz zaplanowane i ważne ;)

To będzie trudny temat i jeszcze dłuuugo potrwa ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ