Problemy TŚ i proces przejęcia przez miasta

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
luki

Post autor: luki »

Poznańczyk pisze:
luki pisze:remont torowiska w Chorzowie trwał dwa lata ! (
Co oni tam robili 2 lata?? Jakiej długości to odcinek?? Nawet pół roku wydaje mi sie dużo.
Długość tego odcinka wynosi ok. 450-500 metrów x2 torowiska, + zwrotnica najazdowa i trzy zjazdowe.
Rozkopali to gdzieś pod koniec 2000, trochę tam położyli, jeśli dobrze pamiętam to łuk pod górkę, potem cały 2001 nic nie robiono, aż pod koniec wzięli się do roboty i gdzieś w grudniu 2001 zamknęli drugi tor, a nowy oddali, a w 2002 to samo co rok wcześniej aż do grudnia :shocked:

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Podziwiam TŚ za taki remont...
Nie mieli zupełnie kasy, że rozkopane torowisko tak leżało? :retard:

luki

Post autor: luki »

Poznańczyk pisze:Podziwiam TŚ za taki remont...
Nie mieli zupełnie kasy, że rozkopane torowisko tak leżało? :retard:
Właściwie to wtedy jeszcze PKT, a czemu zaczęli remont, może kasa była ale niespodziewanie gdzieś ją zatopiono w dziurze budżetowej, przez co ucierpiała inwestycja, a może nie było kasy na remont, ale liczono że taka napłynie, np. od miasta, wg. mnie to szczęście że to TYLKO 2 lata trwało. Np. w 2003 bodajże zrobiono remont fragmentu trasy w Łagiewnikach, remont raczej szedł powoli ale bez większych przerw i na tym zakończono bo na drugi tor zabrakło kasy.
Jedyne w inwestycji 6/41 za co PKT można było pogratulować to odcinek na Brynów.

Peter

Post autor: Peter »

Poznańczyk pisze: Nie mieli zupełnie kasy, że rozkopane torowisko tak leżało? :retard:
Zgadza się nie mieli.

Przed chwilą w TVP3 Katowice w "Aktualnościach" właśnie mówili o tramwajach i pewne jest już, że linie 8 i 25 znikną z powierzchni ziemi. :cry:
¯aden prezydent miasta nie wypowiedział się w tym reportażu, więc faktycznie nic z niego nie wynika. Nie ma na remonty torowisk i taboru, będą ograniczenia w kursowaniu. Krótko mówiąc stara śpiewka. A u samorządowców bez oddźwięku... Nie mam słów po prostu...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No cóż.A co do Śląska to zauważyłem,ze dużo firm przewozowych kończy działalność właśnie tam.Czym to moze byc spowodowane?

Peter

Post autor: Peter »

Tutaj jest materiał filmowy o tramwajach z dzisiejszych "Aktualności". Jest to w pliku asf (16,3MB). Niestety trzeba ściągnąć całe wydanie, więc użytkownicy wolniejszych łączy muszą być bardzo cierpliwi.
Właściwy materiał zaczyna się od 13min. i 55s (oczywiście prawie na koniec, bo czy to takie ważne :nuts: ). Kapitalne jest ostatnie ujęcie tej Pani, której nie otworzono drzwi. To jest obrazek nędzy polskiej scentralizowanej administracji. :retard:

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Składam wyrazy kondolencji! Bardzo mi przykro,że tak się dzieje i ta sieć w tak wielkim ośrodku miejskim upada. Myślałem, że szybciej zlikwidują tramwaje w Gorzowie i Bydgoszczy, a tu GOp się rozlatuje :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Poza tym w Elblągu (wiem,nie ma to związku z tematem) także chcą zlikwidowac sieć tramwajową (podobno).

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W Elblągu?? chyba żartujesz?? Tamtejsza sieć się poważnie rozbudowuje, ma wielkie plany i kupuje nowe tramwaje niskopodłogowe Pesy!! :rotfl:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Przepraszam za błąd.Chodziło mi o Grudziądz.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Aha, tam też krucho, ale niestety jedną linią utrzymają, bo ta "2" jedzie przez kawał miasta i dopóki tabor pozwoli to pojeździ!!

Peter

Post autor: Peter »

Do tematu Panowie. ;)

Ja sobie tylko zadaję pytanie co będzie następne ?
Moja kochana linia 4 w Gliwicach, czy po kolei inne linie w Zagłębiu po 25 ? :shocked:

Teraz to już wszystkiego można się spodziewać. Mam doła, a jutro będę musiał jechać tramwajem... :cry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No z tego co widzę, to TŚ zdecydowanie dążą do likwidacji tramwajów.

I gdyby to była jedna linia, to byłbym nawet zdecydowanie pewny, że tak będzie.

Jednakże to jest GOP. Trudno tak po prostu zaorać tyle kilometrów torowisk. Nie wydaje mi się to realne. :mruga:

... a przynajmniej uważam że jest to całkowicie głupi pomysł. :nuts:

Toteż, Peter, ja uważam, że to są przejściowe problemy. I za jakiś czas sytuacja sie poprawi...

PS. A póki co, Pospiesz się na tramwaj, bo Ci odjedzie :diabeł:

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:No z tego co widzę, to TŚ zdecydowanie dążą do likwidacji tramwajów.
Najbardziej przez ostatnie kilka lat przykłada się do tego ministerstwo niestety. :mruga:
J-31 pisze:PS. A póki co, Pospiesz się na tramwaj, bo Ci odjedzie :diabeł:
No dobra. Masz rację, już lecę. :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Najbardziej przez ostatnie kilka lat przykłada się do tego ministerstwo niestety. :mruga:
Hmmm. Nie chciałbym się doszukiwać tutaj zemsty kosmitów, ale może komuś po prostu zależy na upadłości TŚ ? :o:

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Wcale bym się nie zdziwił, bo to chyba najbardziej niewydolna firma obsługująca komunikację tramwajową w Polsce. :retard:

luki

Post autor: luki »

Wystarczyło by trochę chęci pewnych "literek" i naprawdę nie było by tak źle, ale wszelkie władze chyba do tego dążą by nic nie robić i czekają aż się wozy rozpadną, a tory zapadną...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Moze te starsze wozy się rozpadną,ale Karliki :?: nie sądzę,by tak szybko się rozpadły.A moze czas zastanowić się nad sprywatyzowaniem TŚ?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

no to zostanie jedna linia obsługiwana karlikami i pozostałościomi 105-tek??

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ja organizuje jutro mały wypad do Piekar. Może jest ktoś chętny ;P
Zbiórka: 9:30 Bytom Politechnika Śląska
Przyjazd do Dąbrówka Wielka Pętla: 10:11
Focenie na pętli ok.15 min.
Wyjazd z Pętli do Brzeziny Śląskie Stare Osiedle 10:33 - 10:40
Później pojedziemy pofocić na Osiedle: jest 185 o 10:52 z Brzeziny Śląskie Stare Osiedle
Focenie ok. 30 min i za kończenie imprezy określone na godzinę 12:45 ;)
Co wy na to? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”