Wykolejenia paralizujące miasto

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Poznañczyk

Wykolejenia paralizujące miasto

Post autor: Poznañczyk »

Dziś około 12 na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Roosevelta przy "Bałtyku" tramwaj linii 5 uderzył w Combino na 14, z powodu przestawienia sie zwrotnicy pod "5". Wagon #512 tak dobrze sparaliżował miasto, że niektórych linii nie można było do 2-3 godzin zobaczyć w Centrum Poznania. Większość linii miało jechać przez Towarową, ale tam tylko jeździły inne Combino na linii 14 lub 15(które podobnie jak inne tramwaje grunwaldzkie) błądziły po całym zachodnim Poznaniu...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Dzisiaj około godziny 11.30 na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej/Roosevelta doszło do poważnej kolizji z udziałem składu 105na+105NaD #106+105 kursujacego na linii 5 oraz Combino #512 kursujacego na linii 14. Podczas przejeżdzania "5iatki" przez zwrotnicę drugim wózkiem, zwrotnica samoczynnie przestawiła sie w kierunku Budziszynskiej powodujac uderzenie stopiatki w Combino. W wynkiku kolizji ranne zostały 3 osoboy. Utrudnienia w ruchu trwały 3 godzin
Na wyłączonym odcinku Rondo Przybyszewskiego- BAŁTYK kursowały autobusy "Za-tramwaj".
Linie 5 kursowała na Ogrody
Linia 6 przez Zwierzyniecką, Dabrowskiego, Przybyszewskiego na Budziszyńską
Linia numer 8,10,11,12,14 kursowały przez Towarową, Św Marcin
L:inia 13 kursowąła częściowo na Ogrody, częściowa petla uliczna na Kaponierze
Linia 15 częściowo Dąbrowskiego, Przybyszewskiego do Junikowa, częściowo Kaponiera, Towarowa, Głogowska, Hetmańska do Junikowa
Linia 18 przez Towarową, Królowej Jadiwgii, Zamehofa na Starołęke, powrót Hetmańska, Przybyszewskiego do Ogrodów

Próba wstawienia #512 na tory
Za tramwaj #1170
Tatra na Św Marcinie
Combino kier Junikowo
105Na kier Budziszyńska

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:Linia 6 przez Zwierzyniecką, Dabrowskiego, Przybyszewskiego na Budziszyńską
Albo z Mostu Dworcowego przez Głogowską, Hetmańską, Reymonta do Grunwaldzkiej; tak ja jechałem mijając po drodze na PkS-ie kolegę Poznaniaka :mruga:
Poznaniak pisze:Linia numer 8,10,11,12,14 kursowały przez Towarową, Św Marcin
Ten tekst to chyba założenie bez pokrycia... :mruga: Poza "14" od 12:55 do 13:30 na Kaponierze pojawiła się jedna "8" i żadnej 10 oraz 11 !! "12" mniej więcej regularnie kursowała takim objazdem, ale tego gdzie były wówczas 10 i 11 nie rozumiem!! Od ok.13:30 z Piątkowskiej i Połabskiej nnagle zaczęły jeździć tramwaje wszystkich linii, ale skąd one się tam wzięły?? skoro prawie godzinę wcześniej mało co tam jechało??

W centrum tylko linie 4 i 17 jeździły normalnie. Powinny normalnie jeździć także linie 2 i 9, ale tu duży problem!! "2" od czasu do czasu się pokazywała, ale "9-tki" w kierunku Piątkowskiej od 13:10 do 13:50 nie widziałem!!
Poznaniak pisze:Linie 5 kursowała na Ogrody
Trzy różne brygady linii 5 widziałem na trasie Górczyn-Glogowska-M. Dworcowy-Królowej Jadwigi - R.rataje - ... - STOMIL
Poznaniak pisze:Linia 18 przez Towarową, Królowej Jadiwgii, Zamehofa na Starołęke, powrót Hetmańska, Przybyszewskiego do Ogrodów
"18" podobnie jak "8" i "14" jeździła także z Kaponiery przez Towarową, Most Dworcowy i Głogowską.

Ogólnie na Kaponierze panował koszmarny chaos => Nadzór ruchu MPK się wyjątkowo NIE popisał, bo już chyba ja lepiej bym niektórymi liniami i kursami pokierował!! W okolicy Mostu Teatralnego ok.13:35 na okrągło pojawiały się Combino nadjeżdzające z róznych kierunków, aż się ludzie dziwili skąd ich tyle, a z Fredry nie jechał nic poza 4 i 17...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:jechałem mijając po drodze na PkS-ie kolegę Poznaniaka :mruga:
Ta :P?
Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:Linia numer 8,10,11,12,14 kursowały przez Towarową, Św Marcin
Ten tekst to chyba założenie bez pokrycia... :mruga: Poza "14" od 12:55 do 13:30 na Kaponierze pojawiła się jedna "8" i żadnej 10 oraz 11 !! "12" mniej więcej regularnie kursowała takim objazdem, ale tego gdzie były wówczas 10 i 11 nie rozumiem!! Od ok.13:30 z Piątkowskiej i Połabskiej nnagle zaczęły jeździć tramwaje wszystkich linii, ale skąd one się tam wzięły?? skoro prawie godzinę wcześniej mało co tam jechało??
Moze stały sobie na Dębcu i Lecha...?
Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:Linie 5 kursowała na Ogrody
Trzy różne brygady linii 5 widziałem na trasie Górczyn-Glogowska-M. Dworcowy-Królowej Jadwigi - R.rataje - ... - STOMIL
Też możliwe, tam działy sie rózne dziwne rzeczy, NR kazał jechac prosto Zwierzyniecka a dalej jak chceta...
Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:Linia 18 przez Towarową, Królowej Jadiwgii, Zamehofa na Starołęke, powrót Hetmańska, Przybyszewskiego do Ogrodów
"18" podobnie jak "8" i "14" jeździła także z Kaponiery przez Towarową, Most Dworcowy i Głogowską.
To czemu mijałem na Królowej ciagle "18stki" :P?.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:Moze stały sobie na Dębcu i Lecha...?
Bulwersujące
Poznaniak pisze:To czemu mijałem na Królowej ciagle "18stki" :P?
Całkiem możliwe, ja widziałem jedną, która jechała Głogowską... Działo się za dużo w sumie, żeby to spamiętać.
Poznaniak pisze:Ta :P?
Trochę się więc zdziwiłem, że kolegi nie ciągnie do Bałtyku jak najszybciej...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:To czemu mijałem na Królowej ciagle "18stki" :P?
Całkiem możliwe, ja widziałem jedną, która jechała Głogowską... Działo się za dużo w sumie, żeby to spamiętać.
Na dowód moge pokazć foteczke "18stki" na Krzywosia
Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:Ta :P?
Trochę się więc zdziwiłem, że kolegi nie ciągnie do Bałtyku jak najszybciej...
A bo kolega sie jeszcze zapewne za swojego żywotu na ogląda sporo akcji z Combno :). Wolałem sobie pofocić Suchy Las z wyswietlaczami najpierw :P

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Na dowód moge pokazć foteczke "18stki" na Krzywosia
Rzeczywiście się rózne działy wówczas działy i widziałem jakąś fotkę #606 na linii 18 przy Serafitek. Przynajmniej Niemcy w fabryce w Krefeld będą #512 naprawiać, a nie Polacy, a przy okazji tramwaj przejdzie rewitalizację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”