Poszukuję danych na temat tramwajów...

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
akwabud

Poszukuję danych na temat tramwajów...

Post autor: akwabud »

jeźdżących kiedyś po Koszalinie.
Obrazek
Na fotce pokazany jest wóz który z Koszalina trafił do Bytomia w 1936r. Czy ktoś może mi pomóc w ustaleniu jakie to były pojazdy i ile ich jeżdziło po koszalińskich torach.
Więcej fotek z tymi tramwajami .
Potrzebuję pomocy w ustaleniu jakie modele , ile ich było, i gdzie po 1936 roku trafiły.
Oraz wszelkie inne dane na temat tych lini.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zaraz, a czy ten wagon to nie jest czasami wagon typu angielskiego ? :shocked:

Popatrzcie, on ma dwa czterokołowe wózki :o:

Peter

Post autor: Peter »

akwabud pisze:Potrzebuję pomocy w ustaleniu jakie modele, ile ich było, i gdzie po 1936 roku trafiły.
Oraz wszelkie inne dane na temat tych lini.
Z góry dziękuję za pomoc.
Hmm, spróbuj skontaktować się z Autorem tej oto strony :strzałka: Link 1 lub pogadać z kimś na forum WPK. Tam mogą być osoby, które zechcą się podzielić takimi informacjami, jeśli takowe posiadają, szczególnie gdy te wagony trafiły również do Bytomia :strzałka: Link 2.
Pamiętam, że gdzieś tam chyba czytałem o tramwajach w GOPie sprzed dziesięcioleci. Niestety wszystkie wagony pokasowano dawno temu i uzyskać bardziej szczegółowe informacje jest dość trudno. :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Skoro tramwaj trafił potem do Bytomia, to może ktoś z tamtych rejonów będzie coś wiedział. Ciekawa sprawa :)
A swoją drogą - na tych fotkach wyraźnie widać, że przedwojenny (jeszcze niemiecki) Koszalin wyglądał 100 razy lepiej niż obecnie. Zresztą tak samo jest np. ze Słupskiem.
Ostatnio zmieniony 2006-02-17, 11:21 przez Thomas78, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter

Post autor: Peter »

Thomas78 pisze:Skoro tramwaj trafił potem do Bytomia, to może ktoś z tamtych rejonów będzie coś wiedział.
Tym bardziej, że ta fotka przedstawia 6-tkę, jak najbardziej linię dzisiaj wciąż jeżdżącą. Na fotce w relacji Królewska Huta (dzisiaj Chorzów) - Bytom. :)
Thomas78 pisze: swoją drogą - na tych fotkach wyraźnie widać, że przedwojenny (jeszcze niemiecki) Koszalin wyglądał 100 razy lepiej niż obecnie. Zresztą tak samo jest np. ze Słupskiem.
Górny Śląsk wtedy się rozwijał. Powstawały piękne obiekty przemysłowe i zabudowania. Tętniło życiem. A co dzisiaj ? Wszystko niszczeje, większość GKW rozkradziono, tramwaje wyglądają jak wyglądają, sieć się kurczy. Taka raczej polska rzeczywistość...
Wtedy praktycznie cała komunikacja na Śląsku opierała się o tramwaje i tak powinno pozostać do dzisiaj.
J-31 pisze:Zaraz, a czy ten wagon to nie jest czasami wagon typu angielskiego ? :shocked:
Widziałem kiedyś podobnego na starej fotce z Zagłębia. Z tego co wiem to wagony typu angielskiego kursowały po Zagłębiu Dąbrowskim. Miały prawdopodobnie właśnie dwa dwuosiowe wózki, ale być może inny był układ okien. Wszystkie wagony skasowano niestety.
U nas nie pomyślano o zachowaniu wagonów historycznych. :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:
J-31 pisze:Zaraz, a czy ten wagon to nie jest czasami wagon typu angielskiego ? :shocked:
Widziałem kiedyś podobnego na starej fotce z Zagłębia. Z tego co wiem to wagony typu angielskiego kursowały po Zagłębiu Dąbrowskim. Miały prawdopodobnie właśnie dwa dwuosiowe wózki, ale być może inny był układ okien. Wszystkie wagony skasowano niestety.
Trochę się jednak ugryzłem w język z tym "typem angielskim". Ten na zdjęciu jest podobny, ale to nie to samo co wagony typu angielskiego, które onegdaj kursowały po Górnym Śląsku:
:strzałka: Tramwaje typu angielskiego

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:Trochę się jednak ugryzłem w język z tym "typem angielskim".
Akurat też mają po dwa wózki dwuosiowe i kursowały po Zagłębiu. Czy były również na Śląsku to nie wiem. Możliwe. ;)
Sam będę musiał też trochę poszperać w historii naszych tramwajów, bo tych wagonów w tamtych czasach było ileś rodzajów i nie bardzo się w tym orientuję. :|

akwabud

Post autor: akwabud »

Z powodów rozwojowych musieliśmy zmienić serwer, przy okazji zapadła decyzja o zakupie nowej domeny więc w tej chwili temat tramwajów ma nowy adres : Koszalin 24.info - historia komunikacji w regionie
Za zmiany przepraszamy.

akwabud

P.S.
Nadal szukam wszelkich danych o tramwajach w Koszalinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”