Linie tramwajowe w GOPie - problemy, zmiany, propozycje.

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli rozumiem, że mimo protestów zlikwidowano linię 25. A także linię 8.

Nie rozumiem, tylko czemu zwijana jest sieć trakcyjna. Czy to nie jest bezsensowne działanie pochopne ? :nuts:

Nie rozumiem, czemu oni tak się spieszą ? O co tu chodzi ? :shocked:

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Nie rozumiem, czemu oni tak się spieszą ? O co tu chodzi ? :shocked:
Chodzi o to,by nie było odwrotu,jak to już nieraz napisano...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Chodzi o to,by nie było odwrotu,jak to już nieraz napisano...
No dobra, ale to przecież bez sensu... :shocked:

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze: No dobra, ale to przecież bez sensu... :shocked:
A to musi mieć sens? Jest jak jest i tyle....

jacool

Post autor: jacool »

A może o to, żeby Franek z Zenkiem nie ukradli? W końcu te linie jadą po takich zadupiach... (oczywiście z szacunkiem dla mieszkańców, ale taka prawda...)

Podi

Post autor: Podi »

jacool pisze:A może o to, żeby Franek z Zenkiem nie ukradli? W końcu te linie jadą po takich zadupiach...
To by raczej nie zabierali sieci,tylko torowisko...

jacool

Post autor: jacool »

To by raczej nie zabierali sieci,tylko torowisko...
A z czego jest sieć? Przypadkiem nie z miedzi albo pochodnych? Drogie to jak cho*era... Jak nie zdejmą, to przyjadą "specjaliści" i sami się zaopiekują.
IMO robią dobrze. Bo zostawianie na pastwę losu kilkuset kilo metalu nie jest mądrym rozwiązaniem...
A jak trzeba będzie wprowadzić z powrotem ruch i się okaże, że złodzieje nie dość że sieć ukradli, to jeszcze co zostało zdewastowali?

Podi

Post autor: Podi »

Chodziło mi o to,że szyny łatwiej zwinąć...Przynajmniej ja to tak postrzegam :)

jacool

Post autor: jacool »

Podi pisze:Chodziło mi o to,że szyny łatwiej zwinąć...Przynajmniej ja to tak postrzegam
Nie znam się, co łatwiej po kryjomu zdemontować... W Gdańsku kiedyś wywieźli z parku kilkutonową rzeźbę-fontannę... Ale z tego co słyszę, to na kolei często dochodzi do kradzieży sieci... Więc się "opłaca"... A po same szyny to tylko na bardzo opuszczonych trasach przyjeżdzają.

voy

Post autor: voy »

Ja się w ogóle nie spodziewałem, że jeszcze gdziekolwiek będzie likwidowana sieć tramwajowa - do 1 kwietnia byłem pewien że wcale to nie będzie prawdą, że to taki jakby straszak a protesty sprawią że te linie będą dalej jeździć - przeliczyłem się.

Peter

Post autor: Peter »

Jeżeli jeszcze coś kiedyś będą likwidować to pewnie pójdą następne jednotorowe linie, np. jak 9 (spora trasa) czy 18...
Miejmy nadzieję, że będzie na razie spokój.
To był błąd popełniony już za dawnych lat. Gdy "przekuwali" tory na szersze mieli dobudowywać drugie tory gdzie to było wykonalne. :mruga:

luki

Post autor: luki »

Zadupie czy nie to ludzie i tak są zdolni wszystko rozkraść...
To by raczej nie zabierali sieci,tylko torowisko...
A z czego jest sieć? Przypadkiem nie z miedzi albo pochodnych? Drogie to jak cho*era... Jak nie zdejmą, to przyjadą "specjaliści" i sami się zaopiekują.
IMO robią dobrze. Bo zostawianie na pastwę losu kilkuset kilo metalu nie jest mądrym rozwiązaniem...
A jak trzeba będzie wprowadzić z powrotem ruch i się okaże, że złodzieje nie dość że sieć ukradli, to jeszcze co zostało zdewastowali?
Sieć jak i torowisko są zagrożone kradzieżą, pierwsze co TŚ powinno zabrać to sieć i zwrotnice.
Co do kradzieży sieci był już taki przypadek kilka lat temu że w nocy sieć ukradziono przez co nocny tramwaj połamał pantograf...

Zastanawia mnie jak wygląda sprawa z rozbiórką trasy 25...

[ Dodano: 2006-04-03, 17:41 ]
Peter pisze:Jeżeli jeszcze coś kiedyś będą likwidować to pewnie pójdą następne jednotorowe linie, np. jak 9 (spora trasa) czy 18...
9 zdecydowanie nie jest na razie zagrożone, w końcu składy się trzymają jeszcze ;)

Peter

Post autor: Peter »

luki pisze:9 zdecydowanie nie jest na razie zagrożone, w końcu składy się trzymają jeszcze ;)
Na dzień dzisiejszy pewnie nie, ale przydałoby się tam dobudować drugi tor, gdzie jest to możliwe.
Póki co masz rację - napełnienia na 9-tce są miejscami bardzo duże, troszkę gorzej jest na 18-tce, ale tam też jeżdżą solówki. Poza tym te linie nie kończą się w szczerym polu czy małej miejscowości. One objeżdżają miasta, a to już jest zupełnie co innego niż ś.p. 8 i 25.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Najbardziej obleganymi przez mieszkańców Szombierek są tramwaje 5, 9 i 18. Na 5 niekiedy mogli by puścić skład 2x105Na. 9 i 18 są bardzo potrzebne bo dużo ludzi z nich korzysta. Do piachu (przykro mi mowiąc) powinna iść 30. Jeździ nią bardzo mało osób, dubluje się z 5 na odcinku Bytom Pl. Sikorskiego - Biskupice Pętla. Beznadzieją dla mnie też jest 35 - dubluje się z 5 na odcinku Biskupice Pętla - Zaborze Lompy.

Podi

Post autor: Podi »

luki pisze:nocny tramwaj połamał pantograf...
Nocny? Były niedawano takie ? :)
luki pisze:9 zdecydowanie nie jest na razie zagrożone, w końcu składy się trzymają jeszcze
Wow,składy, to dopiero w Gopie coś...
voy pisze:Ja się w ogóle nie spodziewałem, że jeszcze gdziekolwiek będzie likwidowana sieć tramwajowa
Bez obrazu dla Gopu,ale byłem pewny,że oni sobie jaj nie robią,tylko to dla nich coś najnormalniejszego...
Peter pisze:Gdy "przekuwali" tory na szersze mieli dobudowywać drugie tory gdzie to było wykonalne. :mruga:
Dobudowywanie drugiego toru czyni tylko Elbląg...W reszcie sieci jest to mało prawdopobne moim zdaniem...

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

Ja się trochę boję o moją kochaną trójeczkę, zimą ma problemy z podjechaniem po górę i czasami nie kursowała.

A trakcję zwijają, bo były protesty i Urbanator musi pokazac, kto rządzi, i że jak go przycisną o przywrócenie, to będzie miał argument.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Co do trakcji na trasie ŚP. 8 na odcinku Bytom Siemianowicka - Dąbrówka Wlk. nie ma juz ani śladu :( Na przystankach "ósemki" wiszą juz same informacje że z dniem 1.04 br. linia 8 przestaje kursować..... Aż łezka w oku się kręci :cry:

Peter

Post autor: Peter »

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.
Tym razem smutna wiadomość.

Doszły do mnie informacje, że niestety w Wojkowicach ściągają już sieć trakcyjną na linii 25. Na tym odcinku już nigdy nie pojadą tramwaje. To jest już koniec. :(
Ciekawe jak długo jeszcze 4N #20 pojeździ na tym ogryzku co pozostał z 25... :cry:
Na pewno nie wjadą na tor tej linii wagony 105Na, bo odcięto już pętlę i nie ma jak zawracać.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Można się było tego spodziewać :( To już jest naprawdę koniec :( Czemu gmina Wojkowice nie zgodziła się aby do pętli w ¯ychcicach docierał ten historyczny "25"...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najwyraźniej ktoś uznał, że autobusy będą tańsze :nuts:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”