Tegoroczne plany remontowe w Łodzi

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
aleksej

Tegoroczne plany remontowe w Łodzi

Post autor: aleksej »

Oto wstepne plany remontowe na ten rok Jeszcze moga sie zmienic ale mniej wiecej to wyglada tak:

MPK:
Torowiska:
Luki Lagiewnicka Dolna
Skrzyzowanie Przybyszewskiego-Smieglego-Rydza
Kilinskiego od Pilsudskiego do Tylnej
Kilinskiego - luki w strone senatorskiej
Wezel Kilinskiego-Dabrowskiego
Aleja Wlokniarzy od przjazdu przez Srebrzynska do Dlugosza

Siec:
Wlokniarzy od Srebrzynskiej do Drewnowskiej
Petla Koziny
Srebrzynska od petli do Cmentarnej
Narutowicza od Kopcinskiego do Radiostacji
Pomorska od Konstytucyjnej do petli Telefoniczna
Polnocna od Zachodniej do Kilinskiego

Podstacje (remonty):
Smugowa
Pilsudskiego
Wroblewskiego

Pozycje rezerwowe (jesli starczy funduszy):
Kilinskiego od Krzywej do Dabrowskiego
Kilinskiego od Tylnej do Milionowej
Kilinskiego od Senatorskiej do Przybyszewskiego
Rozjazdy na skrzyzowaniu Franciszkanska Wojska Polskiego

LTR:
Od Chocianowic do Zielonej, ale tutaj moze sie zmienic, w zaleznosci kiedy bedzie podpisana umowa i kiedy beda ogloszone przetargi. Ale co najmniej do Mickiewicza. Byc moze petla z Chocianowic zostanie przesunieta do IKEI. Oczywiscie tutaj wchodzi torowisko siec i podstacje.

ZDiT:
Pomorska-Kilinskiego skrzyzowanie i Pomorska do Pl. Wolnosci, nie wiadomo czy w tym roku uda sie zrobic Kilinskiego od Polnocnej do Narutowicza (jesli nie w tym to w 2007)
Pomorska od Ronda Solidarnosci do Konstytucyjnej
Mickiewicza od Kosciuszki do kladki (no troszke dalej) i byc moze kawalek od Al. Wlokniarzy do wyremontowanego torowiska
Wyszynskiego od Bandurskiego do Retkinskiej
Kopcinskiego (wiadukt i dojazdy).

I siec na Dabroskiego

Rezerwa:
Limanowskiego (od Zachodniej do okolic Kaszubskiej)

Jeszcze moga byc pewne zmiany, ale jak na razie wyglada na to ze wiekszosc jest juz pewna (MPK juz ma zatwierdzone plany remontowe tutaj nic sie nie zmieni, wedlug doswiadczenia z lat ubieglych mozna sie spodziewac ze plan rezerwowy zostanie wykonany co najmniej w polowie, byc moze nawet w calosci), rowniez nalezy sie spodziewac mniejszych remontow (wymiana zwrotnic, byc moze lukow i szyn) na innych odcinkach.

Na pewno cieszy ilosc prac (praktycznie pewien jest remont 14 km torowisk! plus okolo 2 km jest wysoce prawdopodobne. Razem to daje 16 km wyremontowanego torowiska!) jak i to ze wkoncu bedzie remontowane Kilinskiego na duza skale (w przyszlym roku nalezy sie spodziewac kontynuacji prac na Kilinskiego), ze Pomorska bedzie dokonczona, prace na trasie W-Z (i to dosyc duze, zostanie raptem jeden gorszy odcinek).

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Niedlugo przedstawie mapke sieci z zaznaczonymi odcinkami do remontu

Podi

Post autor: Podi »

A co z tym tragicznym Rondem Lotników Lwowskich?

aleksej

Post autor: aleksej »

Bedzie remont w ramach LTRu, jak juz napisalem w tym roku w ramach LTRu wyremontuja od Chocianowic (IKEI?) Pabianicka do Pl. Niepodleglosci (lacznie z RLL) Plac Niepodleglosci, Piotrkowska (z separatorami) Zwirki, Al. Kosciuszki (albo do Mickiewicza albo jak sie wyrobia do Zielonej). Tutaj akurat beda pewne zmiany w ukladzie przystankow (byc moze wspolne z autobusami) separatory na Piotrkowskiej i pewnie jeszcze pare innych zmian.

Pozdrawiam,
Aleksej

voy

Post autor: voy »

No, to czekamy na mapkę w takim razie ;) i odnośnie mapki proszę też o wyszczególnienie torowisk wyremontowanych i w dobrym stanie.

aleksej

Post autor: aleksej »

I oto obiecywana mapka:

http://aleksej.fm.interia.pl/remonty%202006.GIF

Tylko uwaga do koloru czarnego, sa to torowiska generalnie do remontu, ale nie znaczy ze jakies specjalnie tragiczne. Na Aleksandrowskiej torowisko nie jest najgorsze, ale bardzo glosne :) Ogolnie nie jest zle, a wedlug zapowiedzi w przyszlym roku rowniez nalezy sie spodziewac remontow na duza skale (ok 15 km).

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

A ja już miałem Ci podesłać mapkę :) Ale ważne, że jest. Swoją drogą, to oglądając nieczynne torowisko na Tuwima, coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że jest ono w całkiem dobrym stanie. Ciekawe komu przeszkadzał tam tramwaj :/

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Jesli Tuwima to jest tam gdzie kiedyś jeździła 5-tka to słyszałem że skrajnia była za wąska i 805-tki nie mogły się ze sobą wymijać.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Piotrek_2274 pisze:Jesli Tuwima to jest tam gdzie kiedyś jeździła 5-tka to słyszałem że skrajnia była za wąska i 805-tki nie mogły się ze sobą wymijać.
Tuwima jeździły różne linie, m.in. 3, 24 :) (według moich notatek - sprawdziłem :P - 5-tka tamtędy nie jeździła). Ulica wcale nie jest węższa niż np. Narutowicza przy Piotrkowskiej, czy Kilińskiego (od Północnej do Narutowicza), więc można było torowisko przerobić (jeśli to był faktyczny powód likwidacji). Ale w tamtych latach to by pasowało... Przebudowę torowiska pewnie uznano za "nieopłacalną".

aleksej

Post autor: aleksej »

Thomas78 pisze:A ja już miałem Ci podesłać mapkę :)
Jak masz jakas bardziej dokladna to chetnie skorzystam :), chociaz ta jest calkiem niezla. Jesli masz jakies uwagi torowniez poprawie, chyba jest w miare dokladna.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Zaraz poszukam na dysku, poproszę tylko o adres e-mail na priv.
Co do Twojej mapki, nie mam zastrzeżeń, żeby było jasne. :) "Moja" jest skądś skopiowana albo zeskanowana... Nie pamiętam :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

http://aleksej.fm.interia.pl/remonty%202006.GIF
Wow. To naprawdę sporo tego będzie. :shocked:

danio

Post autor: danio »

J-31 pisze:http://aleksej.fm.interia.pl/remonty%202006.GIF
Wow. To naprawdę sporo tego będzie. :shocked:
No :D I w końcu się cieszę, że będę mógł normalnie dojechać do szkoły (przejazd przez Limanowskiego od Zachodniej do Kaszubskiej to tragedia - jak ktoś chce mogę mu zrobić foty torowiska). Niestety mam wątpliwości bo to jest rezerwa :( Poza tym widać, że w końcu coś u nas "ruszyło" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”