Tramwaje w Gdańsku - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Rynek Kolejowy pisze: Tramwajowy przetarg w Gdańsku: Protest Cegielskiego odrzucony

Urząd Zamówień Publicznych odrzucił protest wniesiony przez H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Spółka z o.o., dotyczący przetargu na zakup dla Gdańska 35 nowych tramwajów.

ZKM Gdańsk w warunki przetargu wpisał, że mogą do niego przystąpić firmy, które w ostatnich trzech latach (albo w krótszym okresie, jeśli czas działalności firmy na rynku jest krótszy niż trzy lata) wyprodukowały co najmniej 15 niskopodłogowych tramwajów.

– Cegielski, który złożył protest, nie spełniał tych wymagań – mówi Izabela Kozicka-Prus, rzecznik ZKM.

Protest Cegielskiego został w całości odrzucony przez działającą przy UZP Krajową Izbę Odwoławczą. Dzięki tej decyzji ZKM nie będzie musiał o kilka tygodni opóźnić całej procedury. Przetarg został ogłoszony 13 stycznia. Startuje w nim siedem podmiotów - Stadler, Siemens, Alstom, PESA, CAF, Bombardier i konsorcjum Ansaldobreda/Newag.

W tej chwili trwają prekwalifikacje - ZKM sprawdza, czy oferenci spełniają wymogi formalne. Jeśli w zgłoszeniach nie będzie błędów formalnych, siedem firm otrzyma zaproszenia do złożenia szczegółowych ofert i SIWZ. Rzecznik ZKM nie poinformowała, kiedy dokładnie może to nastąpić.

Koszt zakupu 35 nowych tramwajów szacuje się na ok. 250 mln zł. 40 proc. pokryje Unia Europejska, reszta środków pochodzić będzie z kredytu zaciągniętego przez ZKM. Zakończenie dostaw planuje się na 31 grudnia 2011 r.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tia. FPS znów złożył protest - dlaczego nie jestem zdzwiony. :retard:

A swoją drogą, ciekawy jestem, którą ofertę wybierze gdański ZKM ? :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:A swoją drogą, ciekawy jestem, którą ofertę wybierze gdański ZKM ?
Na razie niech oferenci je złożą. Niemniej jednak już z tego, co tu widać to są potencjalni zwycięzcy: PESA i Alstom. Nie znamy SIWZu (i pewnie nie poznamy, gdyż będzie tylko do wiadomości zaproszonych oferentów) dlatego dosyć trudno jest typować.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: No jeżeli komuś ten tramwaj już teraz się nie podoba, to owszem, efekt końcowy nic nie zmieni. Ja jednak bym poczekał z opiniami, aż pokażą całość, czyli tramwaj ukończony. Będzie więcej do komentowania. ;)
Tu nie chodzi o to czy komuś ten tramwaj się podoba czy też nie. To nie jest 10-15 letni tramwaj, który przechodzi odświeżające NG, tylko coś starszego i klasycznego. Pewnych rzeczy się nie robi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Tu nie chodzi o to czy komuś ten tramwaj się podoba czy też nie. To nie jest 10-15 letni tramwaj, który przechodzi odświeżające NG, tylko coś starszego i klasycznego. Pewnych rzeczy się nie robi.
Oczywiście rozumiem Cię, ale nie po raz pierwszy w Polsce mamy tendencję do poprawiania dobrego. Oczywiście, szkoda, że wprowadzono nowe ściany (przednią i tylną) w tym wagonie, ale skoro jedna firma zamówiła i płaci, to druga wykonuje zlecenie ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

I jak tam, jakieś informacje o Becie? Już coś tak klecą z tej pomyłki stylizacyjnej?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wszystkie trzy człony 113 są na Gajowej i próbują je złożyć.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

KKS pisze:Wszystkie trzy człony 113 są na Gajowej i próbują je złożyć.
A co? Rozłożyli i nie wiedza jak złożyć? ;)

A tak na poważnie to czy przegub też podlegał remontowi/modernizacji?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:A co? Rozłożyli i nie wiedza jak złożyć?
Tak

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

maly_miki pisze:A co? Rozłożyli i nie wiedza jak złożyć?
No, środkowy człon jest nowy, więc musieli rozłożyć.
maly_miki pisze:A tak na poważnie to czy przegub też podlegał remontowi/modernizacji?
Tak, wszystko podlega.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:
J-31 pisze:A co? Rozłożyli i nie wiedza jak złożyć?
Tak
... ale ja tego pytania nie zadałem :mruga:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

czy ktoś odważy sie zrobić jakieś fotki?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip7370 pisze:czy ktoś odważy sie zrobić jakieś fotki?
Ostatnie zdjęcia z Modetransu pokazują tramwaj jeszcze w budowie ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ale nie ma fotki całości, może chociaż pokażą jak całość się będzie wyglądała złożona.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Bo nie ma jeszcze całości.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »


Lopez

Post autor: Lopez »

Chciałbym się osobiście przekonać, jak to jest z jakością wykonania Moderusa. Wrażenia estatyczne całkiem, całkiem.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W pierwszym na pewno będzie sporo niedoróbek, nie ma co się łudzić ;)

A ja mam jedno pytanie. Słyszałem, że linia 1 po dostarczeniu większej ilości Dortmundów będzie jeździć do Abrahama. I tak się zastanawiam, bo w godzinach szczytu jedynka jeździ częściej niż co 10 minut. Więc będzie jeździć np. co 4 minuty do Wrzeszcza, czy też będzie jeździć co 10 minut, a na Chełm pojedzie druga linia? Jeśli tak, to jaka to będzie linia? 11?

mgajewski

Post autor: mgajewski »

http://www.galeria.psstm.org.pl/ #1113 już złożony w całość. :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Kiepsko to wygląda. Zwłaszcza przez te wklejane okna ta cala wstawka wygląda tak trochę jakby na siłę...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”