Tramwaje w Gdańsku - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

IMHO nie jest źle, ale lepiej wyglądałoby zrobić ukośną dolną krawędź okien w członie LF

Lopez

Post autor: Lopez »

Spoko, biorąc pod uwagę że to modernizacja i to raczej za niewielkie pieniądze, to efekt końcowy jest zadowalający.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przód jakby trochę odstawał. Szkoda, że nie ma porządnego zdjęcia Moderusa w całości. Wnętrze fajne ;)

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Ja się też przychylam do zdania, że efekt jest co najmniej zadowalający. Jak na modernizację starej konstrukcji to wynik jest taki, że na pewno mieszkańcy Gdańska nie będą się wstydzić jak ich ktoś znajomy zobaczy wewnątrz takiego tramwaju ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Dramat w trzech aktach, z czego jeden jest niskopodłogowy. Szkoda gadać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mgajewski pisze:http://www.galeria.psstm.org.pl/ #1113 już złożony w całość :P
Z tego co widzę, ten wagon jest dwukierunkowy - czy ta cecha będzie w jakiś sposób wykorzystana przez ZKM lub ZTM ? ;)

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Dramat w trzech aktach, z czego jeden jest niskopodłogowy. Szkoda gadać.
Czy Ty aby nie przesadzasz? A jakbyś trochę się rozwinął? Czy uważasz go za brzydki czy może ogólnie myślisz, że takie modernizacje to bezsens?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak. Wszystkie są przecież dwukierunkowe :P Nowa pętla na Chełmie, a raczej nowa końcówka, będzie pozbawiona pętli. Jak na zachodzie :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Mogli to jakos ujednolicić... Np. te drzwi... Ale źle nie jest ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Dokładnie, myślałem, że będzie gorzej. Także moim zdaniem najbardziej od całości odstają te "duewagowskie" drzwi - mogliby zainwestować troszkę więcej w remont i wymienić je na odskokowo-przesuwne (okna już można przecierpieć).

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

KKS pisze:A ja mam jedno pytanie. Słyszałem, że linia 1 po dostarczeniu większej ilości Dortmundów będzie jeździć do Abrahama. I tak się zastanawiam, bo w godzinach szczytu jedynka jeździ częściej niż co 10 minut. Więc będzie jeździć np. co 4 minuty do Wrzeszcza, czy też będzie jeździć co 10 minut, a na Chełm pojedzie druga linia? Jeśli tak, to jaka to będzie linia? 11?
Dobra, coś przespałem, 11 nie wiem od kiedy, ale nie jeździ już z Abrahama na Przeróbkę, tylko na Chełm właśnie :P

[ Dodano: 01 Kwi 2009 22:46 ]
Pierwsze gotowe N8C już na Gajowej: http://www.galeriapgk.com/galeria/detai ... e_id=10384
Rzeczywiście ma krzywe drzwi :/

maly_miki

Post autor: maly_miki »

KKS pisze:Rzeczywiście ma krzywe drzwi
Choć to niezwykle mało prawdopodobne, to mechanizm odskokowy umożliwia taką konstrukcję, żeby drzwi po otwarciu nie były równoległe. Jeżeli z jakichś powodów było to konieczne to jest to możliwe (choć trudno mi sobie wyobrazić, że tak właśnie jest w tym wypadku :chytry: ).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Ja powiem, kwestie jego designu pozostawiam każdemu z Was. Każdy ma inny gust - jednemu będzie się podobać, drugiemu nie. ;)

Niemniej jednak do Gdańska pojedzie prawie nowy tramwaj, który ma szansę pojeździć tam parę lat... pod warunkiem, że ZKM będzie o niego dbać :cool:

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

http://www.galeriapgk.com/galeria/detai ... e_id=10384

Patrząc na Moderusy Beta, coraz bardziej mi się podobają :)

Jedynie, co drażni, to pantograf nożycowy...
Powinna być połówka. Wyglądał by jeszcze bardziej nowocześnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zwróćcie uwagę na tą klimę dla motorniczego. Czy ona nie jest postawiona bokiem ? :)

maly_miki

Post autor: maly_miki »

J-31 pisze:Zwróćcie uwagę na tą klimę dla motorniczego. Czy ona nie jest postawiona bokiem ?
Faktycznie :D

Z tym, że dla pracy samego skraplacza wielkiego znaczenie to nie ma... Tylko jakoś głupkowato wygląda :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

#1113 pojechał do Gdańska ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Niestety podczas załadunku na lawete w nocy nie chciał sie zepsuć ani spaść z niej :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie "niestety" tylko dobrze... przynajmniej teraz będzie służyć w Gdańsku. :mruga:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”