Kompromitacja TW

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Thomas78

Kompromitacja TW

Post autor: Thomas78 »

Tramwaje warszawskie kolejny raz się skompromitowały. Po raz siódmy (w ciągu 4 lat) unieważniono przetarg na zakup tramwajów. Tym razem przyczyną stał się błąd pracownika TW, ktory pomylił adres e-mailowy i ogłoszenie o przetargu nie trafiło do biuletynu. Błąd wykryto tuż przed podpisaniem umowy z bydgoską PES¡, która miała dostarczyć składy, gdyż wygrała - jak się w ostatniej chwili okazało - nieważny przetarg. Kiedy odbędzie się następny, na razie nie wiadomo. Wyjące na odległość kilometra wehikuły 13N nieprędko znikną więc z ulic Warszawy, ku uciesze miłośników zabytków szynowych i ku przekleństwu zwykłych pasażerów.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ale za to będziesz miał dużo czasu na nagranie ich dźwięku :D

voy

Post autor: voy »

Bez komentarza...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Wiśnia pisze:Ale za to będziesz miał dużo czasu na nagranie ich dźwięku :D
Faktycznie pocieszające :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak to istotna informacja, mnie niestety już się nie chciało o tym pisać. Dlatego mogę tylko dodać: NO COMMENTS :!:

Zastanawiam się czemu unieważniono cały przetarg a nie poprawiono błędu i jeszcze raz nie wysłano maila na właściwy adres... Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, czy ja czegoś nie wiem ? :cry:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Tak to istotna informacja, mnie niestety już się nie chciało o tym pisać. Dlatego mogę tylko dodać: NO COMMENTS :!:

Zastanawiam się czemu unieważniono cały przetarg a nie poprawiono błędu i jeszcze raz nie wysłano maila na właściwy adres... Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, czy ja czegoś nie wiem ? :cry:
Podobno zwolniono pracownika TW, który pomylił e-mail, ale ten... i tak już miał odejść na emeryturę :lol: Tak wyglądają "surowe konsekwencje" zapowiadane przez wiceprezydenta pana Urbańskiego :diabeł: W kwestii poprawieniu błędu - jeśli dany przetarg nie jest ogłoszony w specjalnym biuletynie w odpowiednim czasie, to jest to uhybienie formalne, które powoduje zamówienie nieważnym.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A wiesz może jaki to czas mają urżednicy na przesłanie tej informacji ?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:A wiesz może jaki to czas mają urżednicy na przesłanie tej informacji ?
Informacja w biuletynie powinna się ukazać przed ogłoszeniem przetargu. W przeciwnym razie procedura przetargowa jest nieważna.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki....
Wobec tego gratulacje dla pracowników... :|

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Mnie najbardziej smieszy dlaczego Warszawa jest tak zacofana ze zamawia wagony wysokopodlogowe! I oni sie smieja z Krakowa a my mamy komunikacje na duzo wyzszym poziomie...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Maciek-krakow pisze:Mnie najbardziej smieszy dlaczego Warszawa jest tak zacofana ze zamawia wagony wysokopodlogowe!
Mnie też to dziwi i śmieszy zarazem. zakup tramwajów jest inwestycją na długie lata. Kiedy wszędzie będą kursować niskopodłogowe przegubowe tramwaje, w Warszawie przez długie dziesięciolecia (tak jak 13N - ponad 40 lat) będą jeździć wysokopodłogowce oparte cały czas na rozwiązaniach stosowanych w stopiątkach. Wszystkie typy tramwajów zgłoszone w ostatnio unieważnionym przetargu to tak naprawdę nowsze wersje typu 105.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciek-krakow pisze:Mnie najbardziej smieszy dlaczego Warszawa jest tak zacofana ze zamawia wagony wysokopodlogowe! I oni sie smieja z Krakowa a my mamy komunikacje na duzo wyzszym poziomie...
Pisaliśmy już o tym wspólnie wyżej, w tym temacie. To nie zacofanie, to bieda... :)

A przy okazji Tramwaje Warszawskie zakupiły od krakowskiego MPK kilka pudeł od wagonów 105N... ;)


Pokaż mi kto w Warszawie się śmieje z Krakowa :o: . Już ja go... :diabeł:

voy

Post autor: voy »

Kasy nie mają i tyle, poza tym normalne wagony są pojemniejsze. Mimo wszystko powinni w nowoczesne tramwaje zainwestować zamiast cofać się...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Łatwo powiedzieć. A jak się nie ma pieniędzy... :cry:

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Trzeba dobrze ustalac kosztorysy i palny to beda pieniadze i bedzie dofinanspwanie z Uni a tak to Warszawiakom kase Krakow zabiera.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli krakowskie MPK "pozytywnie" :mruga: wykorzysta te pieniądze, to ja jako warszawiak nie mam nic przeciwko...

Dlaczego ?
Ponieważ, może to będzie nauczką dla naszych władz samorządowych :!: I następnym razem zaczną myśleć... ;)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

To cos dlugo nie moga dosjsc do odpowiedniego myslenia. U ans juz zamawiaja trzecia serie wagonow niskopodlogowych a u Was dalej wysokopodlogowce i to w cale nie wysokiej klasy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Widzisz, nasi "politycy" myślą po prostu wolno. Dają szansę władzom Krakowa i krakowskiego MPK... :D

szubak

Post autor: szubak »

Swoja dorga to ciekawe, gdyz w Warszawie dostaja chyba troche wiecej za wozokilometry niz w Kraku. Widac nie wystarczy tylko kasa, trzeba tez umiec nia odpowiednio zarzadzac...

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Tylko w Warszawie za duzo kasy idzie na lapowki i machlojki a za malo na to co trzeba dlatego tabor jest jaki jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”