Kompromitacja TW

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze: A ja czytałem na którejś stronie internetowej, że gdy owo 13N zaczeło jeździć w Poznaniu na linii muzealnej, mieszkańcy jednej z ulic (nie pamiętam nazwy :| ) uskarżali się na hałas już po pierwszym kursie :D
Ciekawe, nie wiedziałe o tym :|

Thomas78 pisze: Nie załamuj mnie :shock: Rozumiem sentymenty do starych konstrukcji, ale w kalendarzu mamy już rok 2004 (wkrótce 2005) a nie 1950 :lol:
No tak, ale ja jednak wole stare mniej psujace sie tramwaje, niz nowe cvzesto psujace sie tramwaje przykłady; RT6-N1, Combino...:)
A tak BTW: Co zrobisz jak w Polsce już nie bedzie zadnego 102Na, 13N?. Płakać będziesz, czy nie :)?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze: A tak BTW: Co zrobisz jak w Polsce już nie bedzie zadnego 102Na, 13N?. Płakać będziesz, czy nie :)?
Bardzo bym się ucieszył z powodu zniknięcia tych wehikułów :) Nie mam nic przeciwko temu, aby pojawiały się na liniach turystycznych, bądź okolicznościowych, ale tylko i wyłącznie na takich.

[ Dodano: 2004-12-30, 19:45 ]
J-31 pisze:Próbuję Cię tylko oswoić z myślą, że jeszcze długo będziesz na nie musiał popatrzeć... :diabeł: Ja już się dawno przyzwyczaiłem.... ;) Teraz Twoja kolej... :mruga:
Nigdy się do złomu nie przyzwyczaję. Całe szczęście, że wkrótce będę bywał w Warszawie tylko okazyjnie - moje uszy odpoczną od wyjących 13N :P
Pozwolisz, że powróżę Ci z fusów od herbaty:
Za 90 lat, gdy będziesz miał dłuuuugą siwą brodę, będziesz tęsknił: "13N - Ach, co to był za tramwaj ! A jaki klimatyczny..." :lol:
Nie sądzę :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze: Bardzo bym się ucieszył z powodu zniknięcia tych wehikułów :) Nie mam nic przeciwko temu, aby pojawiały się na liniach turystycznych, bądź okolicznościowych, ale tylko i wyłącznie na takich.
To życze miłej jazdy psujacymi sie niskopodłogowcami :P. Tylko nasuwa sie pytanie, czy TW chciałoby zostawić taki jeden składzik na historyczny, czy też nie......

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:
Thomas78 pisze: Bardzo bym się ucieszył z powodu zniknięcia tych wehikułów :) Nie mam nic przeciwko temu, aby pojawiały się na liniach turystycznych, bądź okolicznościowych, ale tylko i wyłącznie na takich.
To życze miłej jazdy psujacymi sie niskopodłogowcami :P. Tylko nasuwa sie pytanie, czy TW chciałoby zostawić taki jeden składzik na historyczny, czy też nie......
Poznań kupił akurat takie, które się ciągle psują, ale to nie znaczy, że psują się wszystkie nowe tramwaje :P Mieliście pecha :D Zresztą - 13N zanim przybrało obecny kształt też ciągle się psuło. Czytałem kiedyś, że przez kilka lat próbowano coś z tym fantem zrobić, zmieniając różne rozwiązania. Tak bywa z pierwszymi seriami.
TW taki historyczny składzik z pewnością zostawi, skoro zostały inne historyczne wagony w wcześniejszych serii. Czym innym jest obsługa linii muzealnej, a czym innym ruch liniowy, który powinien być obsługiwany pojazdami spełniającymi współczesne standardy, a nie te sprzed półwiecza.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
Poznaniak pisze: Nigdy się do złomu nie przyzwyczaję. Całe szczęście, że wkrótce będę bywał w Warszawie tylko okazyjnie - moje uszy odpoczną od wyjących 13N :P
Wczoraj dwa razy jechałem składem 13N. I wciąż ma świetny słuch... :diabeł:

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Fajnie wyja stodwojki na elektrodynamicznym - pewnie 13N podobnie. Nie wiem bo 13 nie mialem okazji jechac...

A tak przy okazji czy ktos wie jaka jest roznicza miedzy silnikem LTa220 i LTb220?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze: Poznań kupił akurat takie, które się ciągle psują, ale to nie znaczy, że psują się wszystkie nowe tramwaje :P Mieliście pecha :D
Wszyscy nam to powtarzaja. Ale na szczęście Tatry spisuja sie już bardzo dobrze :)
Thomas78 pisze: TW taki historyczny składzik z pewnością zostawi, skoro zostały inne historyczne wagony w wcześniejszych serii. Czym innym jest obsługa linii muzealnej, a czym innym ruch liniowy, który powinien być obsługiwany pojazdami spełniającymi współczesne standardy, a nie te sprzed półwiecza.
Oby :). Ja sie uciesze gdy MPK Poznań zostawi 102Na #71 na historyczny. Ciekawostka- juz jutro niepowinno go być na stanie MPK :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A co się z nim stanie ?

[ Dodano: 2005-01-03, 15:56 ]
Maciek-krakow pisze:Fajnie wyja stodwojki na elektrodynamicznym - pewnie 13N podobnie. Nie wiem bo 13 nie mialem okazji jechac...

A tak przy okazji czy ktos wie jaka jest roznicza miedzy silnikem LTa220 i LTb220?
Obawiam się, że nie. Przynajmniej ja nie wiem. Czy mógłbyś przybliżyć różnice ? :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:A co się z nim stanie ?
kascja, albo na historyczny. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale raczej zostanie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki.. :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Wiesz, nasze MPK robi sobie "jaja". Tak nas zrobili z zemunyem, miał zostac w Poznaniu, a trafił do Bydgoszczy :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak bywa. Chociaż powinienem się cieszyć, że nie tylko Tramwaje Warszawskie się kompromitują... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:No tak bywa. Chociaż powinienem się cieszyć, że nie tylko Tramwaje Warszawskie się kompromitują... :)
No tak ciesz sie, ciesz :)

tak BTW: Jakies nowosci w Waiwe dotyczące przetargów na tramaje, czy cisza?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Cisza... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Cisza... ;)
Eh te Tramwaje Warszawskie mnie dobijają..........

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki... :) Ja już się przyzwyczaiłem... ;)
Natomiast w lokalnych mediach, jak echo odbija się jakaś dziwna, wręcz enigmatyczna informacja, że do Warszawy ma trafić w tym roku, 30 nowych wagonów trawmajowych. Zastanawiam się o co chodzi... :wow:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Hehe. Znowu ktos jakąś plotke puscił ;) Nie słuchać lokalnych mediów !:P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda. Oni zbyt szybko rozłaszają plotki... :lol:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

30 nowych wagonów trawmajowych.
Hmm , może to jakiś nowy model 13N dla Warszawy :diabeł:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

mac pisze:
30 nowych wagonów trawmajowych.
Hmm , może to jakiś nowy model 13N dla Warszawy :diabeł:
Albo 13N po NG :P. Moze media dostały informacje od TW , ze ma być 30 wagonów po NG, a zapewne oni nie wiedza o co choidz to wymyślili, ze nowe :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”