Kompromitacja TW

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Z pętli. Po prostu wsiadł i pojechał... :)
No na pewno, za to nie doczekacie się tramwajów nowych do 2050 roku minimum
Hmmm... Doczekamy się, jestem tego pewny.... :retard: :lol:

voy

Post autor: voy »

J-31 pisze:Z pętli. Po prostu wsiadł i pojechał... :)
:lol: :lol:
Można jakieś szczegóły? :) ale z zajezdni nie łatwo przecież ukraść tramwaj czy autobus chociaż...jakby się uparł to z MPK Rzeszów dałoby się to ewentualnie zrobić. Ale dokumenty, klucze chyba są porządnie strzeżone, tak myślę.

KIlka postów przeniesionych z tematu Jelcz M181, mac

[ Dodano: 2005-01-27, 12:44 ]
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2514224.html

Macie, sami sobie przeczytajcie kto tym razem wygrał ostatecznie przetarg, w końcu to zwycięstwo takie oczywiste nie było.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

:shock: WoW. Wieeeelkie dzięki Voy. To jest bardzo dobra wiadomość. A co z tego będzie zobaczymy ;) . Na razie muszą podpisać umowę, a nowe wagony mają trafić dopiero za rok. Tak więc "Cegielski" ma rok na budowę nowych wagonów. :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam... :)

Nareszcie coś wybrali :D

voy

Post autor: voy »

Zawsze mogą coś poknocić i będzie kolejny przetarg na tramwaje...albo HCP Poznań wyprodukuje jakieś kiepskie tramwaje...;););)

Robson

Post autor: Robson »

Na HCP spoczywa jakies fatum najpierw 105N/2 który miał za słabe silniki i niejeździł na początku a często a następnie te Tatry które za szybko w częsciach doszły do Poznania nie dokladine zrobiony i byle jak najszybciej. Co najgorsze pozniej fabryka upadła i Poznan nie mógł juz zwrócic tramwajów do fabryki. :/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie nie załamujcie mnie :wow:

Ja mam wciąż nadzieję, wieeeeelkie nadzieje, że wszystko będzie dobrze. :D
Pozostaje mi tylko cierpliwość, czego i Wam życzę.... :lol:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Dziisaj w telewizji TVP 3 Poznań i WTK był reportaż o "wygranym" przetargu na dostawe 30 waonów przez HCP. Jak sie chwaił dyrektor: "Nasze tramwaje są równie dobre jak tramwaje PESY Bydgoszcz, ale wygralismy cena" (norma w Polsce). Mówili jeszcze, ze ich tramwaje będą ciche, panoramiczne (duza liczba okien) naped elektroniczny. No nic zobaczymy co z tego bedzie. Na razie PESA Bydgoszcz składa protest. Wracajac do tematu tramwaju HCP. W tym kwartale zarząd HCP ma rozmawiać z zarządem MPK o mozliwosci zakupienia tramwajó produkcji HCP (oby do tego nie doszło)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Od momentu ogłoszenia o wygranym producencie w przetargu do momentu podpisania z nim umowy musi minąć 3 tygodnie. Jest to czas na zgłaszanie protestu i ich rozpatrzenia.
Tak więc, dla mnie osobiście co by to nie było, to niech lepiej szybko podpiszą umowę i do roboty.. :) Warszawa czeka na nowe tramwaje... :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Jak HCP bedzie je dla Was robic, to bedą w przyszłym roku wiosna :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo dobrze. Bo właśnie na wiosnę zaplanowane jest przekazanie pierwszych wagonów :mruga:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Tylko wiesz, wszystko sie moze zdazyć. Np. zamiast wiosna przyjdą jesienią :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Tylko wiesz, wszystko sie moze zdazyć. Np. zamiast wiosna przyjdą jesienią :P
To w zamian za te nie zbudowane tramwaje TW wypożyczą sobie Tatry od MPK Poznań :diabeł: , zdaje się, że one też są z Ciegielskiego... :)

Jestem pewny, że wszyscy - szczególnie warszawiacy - będą w pełni zadowoleni... :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ehe....moze i są wyprodukowane przez Cegielskiego, ale do Cegielskiego nie należa, wieć mozecie sobie tylko pomazyć :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Pomarzymy sobie o nowych wysokopodłogowcach.... :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Kompromitacja jest potrójna: przetarg na wysokopodłogowe tramwaje (to raz), unieważniany 8 razy (to dwa), wybrano produkt, który nie istnieje (brak nawet protypu) - to trzy. Jednym słowem: dno i pół metra mułu :diabeł:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Heh,tylko współczuć.A zostanie rozpisany kolejny przetarg,dziewiąty? :retard:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Inspektor pisze:Heh,tylko współczuć.A zostanie rozpisany kolejny przetarg,dziewiąty? :retard:
Całkiem możliwe. Brak nawet jednego prototypowego wagonu nie napawa optymizmem. Póki co istnieje tylko komputerowa wizualizacja, która nie wygląda obiecująco.

voy

Post autor: voy »

Jeszcze Cegielski powie że się nie da zrobić tramwaju u niego albo spóźni się z zamówieniem - myślę, że to drugie na bank.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:Jeszcze Cegielski powie że się nie da zrobić tramwaju u niego albo spóźni się z zamówieniem - myślę, że to drugie na bank.
Obie wersje są równie prawdopodobne. Niestety.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:Kompromitacja jest potrójna: przetarg na wysokopodłogowe tramwaje (to raz), unieważniany 8 razy (to dwa), wybrano produkt, który nie istnieje (brak nawet protypu) - to trzy. Jednym słowem: dno i pół metra mułu :diabeł:
No dobra przenoszę się do Łodzi.... :o:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”