110 lat gdańskiej elektrycznej komunikacji tramwajowej

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Matthai

Post autor: Matthai »

jacool pisze:Na skład jeszcze troszkę poczekamy, na razie nie ma takiej potrzeby.
Dlatego napisałem:
Matthai pisze:Potrwa to 5 czy 10 lat, ale faktycznie znikną. I wtedy faktycznie przydałby się odrestaurowany skład. ;)
Póki co marzą mi sie odrestaurowany Pullman i stara poczciwa stodwójka. Czy kiedyś jeszcze je ujrzymy na gdańskich torach?... :cry:

jacool

Post autor: jacool »

Są plany względem 102na... Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Kwestia kilku lat.
Jest pewien plan, który mówi, o oddaniu do użytku jednego pojazdu zabytkowego rocznie :)
Na razie najbliższą przyszłością jest Nd, potem może Ogórek, a później 102... Jeśli wszystko wypali, oczywiście :)
Pullmana chętnie bym zobaczył, tylko czy zachował się gdzieś w krzakach. Ja nie wiem. Jeśli gdzieś jest jako altanka, albo coś podobnego, to od razu chciałbym wiedzieć. Tak samo ma się sprawa jeśli chodzi o Ogórka.

Matthai

Post autor: Matthai »

Dziękuję bardzo za informacje. :) Jeśli tak będzie to będzie ciekawie na torach. Chociaż czy jeden zabytek rocznie to nie za dużo? Chociaż z drugiej strony w Gdańsku nie jeździło aż tyle różnych modeli to czemu nie. :P
Powiedz mi tylko jeszcze bo nie bardzo się orientuję - co to jest ogórek? Oczywiście nie mam na myśli warzywa. :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matthai pisze:Powiedz mi tylko jeszcze bo nie bardzo się orientuję - co to jest ogórek?
autobus - Jelcz 043 i pochodne wersje miejskie ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:Na razie najbliższą przyszłością jest Nd, potem może Ogórek, a później 102... Jeśli wszystko wypali, oczywiście :)
No dobrze, wszystko pięknie, ale kto za to zapłaci? Czy ten wasz klub dysponuje takimi środkami pozwalającymi odrestaurować wagon? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Jelcz 043 i pochodne wersje miejskie ;)
np. Jelcz 272 MEX, albo AP-021 :D

Matthai

Post autor: Matthai »

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. ;) Słyszałem o ogórku-autobusie, ale nie wiedziałem, który to. :) Natomiast cały czas zachodziłem w głowę jaki jest ogórek-tramwaj? :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matthai pisze:Natomiast cały czas zachodziłem w głowę jaki jest ogórek-tramwaj? :rotfl:
Nie ma takich.

Matthai

Post autor: Matthai »

plocmaster pisze:
Matthai pisze:Natomiast cały czas zachodziłem w głowę jaki jest ogórek-tramwaj? :rotfl:
Nie ma takich.
Wiem. Ale jak Jacool wspomniał o Ogórku w temacie o tramwajach to zacząłem się drapać w głowę. :)

jacool

Post autor: jacool »

Damhan, nie jestem skarbnikiem... Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam na zebranie. Możesz zadać pytania członkom zarządu, w tym skarbnikowi.
Wszystkich innych też zapraszam :)

No przecież tak tylko zapytałem. Nie muszę od razu przychodzić na jakieś zebrania- mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-11-03, 17:44 przez jacool, łącznie zmieniany 1 raz.

Matthai

Post autor: Matthai »

jacool pisze:Damhan, nie jestem skarbnikiem... Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam na zebranie. Możesz zadać pytania członkom zarządu, w tym skarbnikowi.
Wszystkich innych też zapraszam :)

No przecież tak tylko zapytałem. Nie muszę od razu przychodzić na jakieś zebrania- mod. Damhan
Dziękujemy za zaproszenie. ;) Kilka razy się wybierałem i nigdy nie dotarłem... :cry:
A tak przy okazji - czy odbyły się jakieś imprezy, lub może są planowane, związane z jubileuszem elektrycznych tramwajów w Gdańsku? :chytry: Być może nie dotarłem do tych informacji a impreza byłaby niecodzienna. :)

jacool

Post autor: jacool »

No przecież tak tylko zapytałem. Nie muszę od razu przychodzić na jakieś zebrania- mod. Damhan
skoro chcesz informacje, to możesz je otrzymać z pierwszej ręki. Ja byłbym tylko pośrednikiem - informacja mogłaby być zniekształcona.
Wolę dlatego nie wypowiadać się w sprawach, w których nie mam dostatecznie dużej wiedzy.
Dziękujemy za zaproszenie. Kilka razy się wybierałem i nigdy nie dotarłem... A tak przy okazji - czy odbyły się jakieś imprezy, lub może są planowane, związane z jubileuszem elektrycznych tramwajów w Gdańsku?
Jak coś będzie i będzie dostępne dla osób z poza klubu - na pewno napiszę :) Na razie nic nie wiem. Jestem chory i z domu nie wychodzę :(
Ostatnio zmieniony 2006-11-04, 13:04 przez jacool, łącznie zmieniany 1 raz.

Matthai

Post autor: Matthai »

jacool pisze:Jak coś będzie i będzie dostępne dla osób z poza klubu - na pewno napiszę Na razie nic nie wiem. Jestem chory i z domu nie wychodzę
Mam nadzieję, że z odpowiednim wyprzedzeniem. :D

PS. Teraz to i ja jestem chory. :cry:

jacool

Post autor: jacool »

Ostatnio była własnie bardzo miła impreza tramwajowa. Nocka wagonem 105n 06205
Oraz Mikołajkowa Nka :)
Ale forum nie działało i nie miałem jak powiadomić :(

Dla otarcia łez podam linki do relacji :)
http://leeloo.moo.pl/~psstm/infopage.php?id=17
http://leeloo.moo.pl/~psstm/infopage.php?id=18

Matthai

Post autor: Matthai »

O Tramwaju Mikołajkowym napisała chyba 2 dni wcześniej strona ZKM-u Gdańsk i portal Trójmiasto. Więc impreza była nagłośniona.
Natomiast nigdzie (nie nauczyłem się jeszcze sprawdzać strony PSSTM :( ) nie było informacji o Nocce z 105N. Niestety w nocy z 1 na 2 grudnia pracowałem, więc jeśli była to impreza otwarta to całe szczęście, że dowiedziałem się po czasie. :(

turecki

Post autor: turecki »

w temacie gdańskiej modernizacji 4n 1007 vel 01007 to ładnie sobie poradziliście.Autor stosował oznaczenia KWS N dla N i 2N oraz N1 dla 4N i 5N.Dodatkowo bydgoski PN zaliczył do zbudowanych w Warszawie.W sprawie "WPK" zostały zbudowane przez "konstal "dla Katowic i pomimo pewnych podobieństw z PN to było sporo różnic.Ze znanych mi modernizacji to Kraków miał dwie różne ,Wrocław miał jedną Łódź i Bydgoszcz[PN],Warszawa-PN,Poznań.Co do Szczecina to nie wiem,Toruń według zdjęć miał modernizację wagonu greckiego a Bielsko zbudowało własne tramwaje.,

Matthai

Post autor: Matthai »

jacool pisze:Są plany względem 102na... Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Kwestia kilku lat.
Jest pewien plan, który mówi, o oddaniu do użytku jednego pojazdu zabytkowego rocznie :)
Na razie najbliższą przyszłością jest Nd, potem może Ogórek, a później 102... Jeśli wszystko wypali, oczywiście :)
Pullmana chętnie bym zobaczył, tylko czy zachował się gdzieś w krzakach. Ja nie wiem. Jeśli gdzieś jest jako altanka, albo coś podobnego, to od razu chciałbym wiedzieć. Tak samo ma się sprawa jeśli chodzi o Ogórka.
Korzystając z okazji, że Kol. turecki odkopał ten temat z archiwum, ;) chciałbym się dowiedzieć czy teraz, po 8 miesiącach od tamtej rozmowy, coś się pozmieniało odnośnie zamysłów odrestaurowania zabytków przez ZKM i PSSTM? Wiadomo, że ZKM znaczną część pieniędzy przeznaczy teraz na zakup 44 sztuk tramwajów z Niemiec, do tego dochodzą w miarę regularne zakupy autobusów... Od tamtej pory nie zaczęły się chyba nawet prace nad doczepą do eNki (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo - może umknęła mi ta wiadomość?). Więc plan (nieoficjalny jak na razie) oddawania jednego zabytku rocznie jest co najmniej kontrowersyjny. Co o tym sądzisz, Jacool?

PS. Jacool, jak tam po pierwszej sesji letniej? :D

jacool

Post autor: jacool »

Matthai pisze:coś się pozmieniało odnośnie zamysłów odrestaurowania zabytków przez ZKM i PSSTM?
U mnie się nic nie pozmieniało, za to w ZKM i PSSTM to jest różnie. Wiadomo - trzeba liczyć się z brakiem kasy, niechęcią itd.
Matthai pisze:Od tamtej pory nie zaczęły się chyba nawet prace nad doczepą do eNki
Nie zaczeły się, ale jest kwestią czasy kiedy sie zaczną. Najważniejsze jest zachowanie wagonu na "lepsze czasy" - kiedy pieniędzy będzie więcej itd...
Matthai pisze:Więc plan (nieoficjalny jak na razie) oddawania jednego zabytku rocznie jest co najmniej kontrowersyjny.
Plan jest tak samo kontrowersyjny jak wszystkie inne. Nie został wymyślony przeze mnie - ja tylko jestem jego ogromnym entuzjastą. Osobiście będę robił wszystko, żeby wyszło jak najwięcej. Ile uda mi się zrobić, to już sam ocenię. Za to jak się nie uda, to ocenią wszyscy (i już się boję)
Matthai pisze:PS. Jacool, jak tam po pierwszej sesji letniej?
No więc dwa wrześnie - matma i fiza. Ale najważniejsze - mechanika zaliczona już na egzaminie zerowym :)
Teraz robię kurs na motorniczego - za to trzymajcie kciuki! :)

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:Teraz robię kurs na motorniczego - za to trzymajcie kciuki!
Oho, to trzeba będzie się przywitać jak się spotkamy na trasie. Zawsze dobrze mieć znajomego motorniczego. Powodzenia i nie dziękuj. :)

A jeżeli chodzi chodzi o temat to kluczowe są tu te słowa
jacool pisze:Najważniejsze jest zachowanie wagonu na "lepsze czasy" - kiedy pieniędzy będzie więcej itd...
Jeszcze przez kilka lat ZKM będzie miał bardzo poważne wydatki na różne rzeczy, więc nie może przejmować się też ratowaniem zabytków. Najważniejsze żeby one nie zgniły, a wtedy będzie można je ładnie zrobić.

turecki

Post autor: turecki »

Stojąc poza halą to szanse na niezgnicie duże nie są. Ważniejsze jest aby się ktoś z palnikiem i wkrętakiem nie kręcił obok. A co do małych liter i spacji-postaram się ! A moderator zna słowo witam? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”