Akcje promocyjne z wykorzystaniem tramwajów

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Akcje promocyjne z wykorzystaniem tramwajów

Post autor: J-31 »

Przed chwilą to zobaczyłem, aż mnie zamurowało :o:

:strzałka: http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... at=0&pos=0
Przegubowiec pisze:20-06-2007 • Od dziś do soboty pa trasach linii 1, 15, 33 i 36 jeżdżą bezpłatne tramwaje, w których można zjeść loda i posłuchać muzyki na żywo. Każda linia przypisany ma inny smak: 33 jest czekoladowa, 1 - śmietankowa, 15 - owocowa, a 36 - bakaliowa. W każdej linii grany jest na żywo inny typ muzyki. Cała akcja odbywa się w ramach kampanii reklamowej Zielonej Budki.
Jeszcze nie widziałem tego wagonu. Może dzisiaj uda mi się na niego załapać. W środku wagonu podobno jest wykładzina dywanowa. I można - nawet należy - spożywać lody.

Wagon jest oczywiście wynajęty. To jest reklama ;)

No i co o tym Myślicie ? :)
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 09:15 przez J-31, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Łoł wygląda świetnie t tej reklamie/malowaniu :)
Myśle że to ciekawa forma reklamy... reklamodawcy coraz dalej się posuwają... ciekawe co będzie następne ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:No i co o tym Myślicie ?
Normalnie :rotfl: Warszawa to jednak dziwne miasto xD

A tak serio, to pomysł bardzo dobry, czekamy na kolejne genialne pomysły.
Może już nie długo jakaś restauracja wynajmie autobusów, np. takie SU18 III z MZA, zamontuje w niej stoliki + krzesła i będzie ruchoma restauracja jeździła :P lub wynająć jakiś autobus i zrobić w nim dyskotekę :mruga:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

MKM Shadow pisze:wynająć jakiś autobus i zrobić w nim dyskotekę
Na ostatnie imprezie Ikarusem #2119 i wcześniejszej "berlinką" #445 mieliśmy nagłośnienie. W "berlince" było jeszcze względnie kulturalnie, ale w Ikarusie koleżanka - miłośniczka raczyła zatańczyć...na rurze.

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Może już nie długo jakaś restauracja wynajmie autobusów, np. takie SU18 III z MZA, zamontuje w niej stoliki + krzesła i będzie ruchoma restauracja jeździła
Ja wpadłem na ten pomysł jako pierwszy :D Ale w tramwaju. Mamy już w Krakowie Tram-bar (zresztą rzuć dowolne słowo a bar o takiej nazwie na pewno już w Krakowie jest ;) ) ale to nie będzie konkurencja bo ten jest stacjonarny i w kamienicy.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Co w tych dwóch Solarisach jest niezwykłego?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:Tram-bar
Bardzo sympatyczny lokal.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Co w tych dwóch Solarisach jest niezwykłego?
:strzałka: http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... ?pos=-5226

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Całkiem fajny choć mogli przemalować wagon bez gniazd sterowania wielokrotnego, bo one w ogóle nie pasują do reszty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Może już nie długo jakaś restauracja wynajmie autobusów, np. takie SU18 III z MZA, zamontuje w niej stoliki + krzesła i będzie ruchoma restauracja jeździła lub wynająć jakiś autobus i zrobić w nim dyskotekę
Chciał już ktoś kiedyś przerobić 280 na bar. Pamiętam, że robiąc kosztorys uwzględnił fakt tankowania go benzyną 95 oktanów.
Te lody w tramwajach to za darmo dają? No i mógłby ktoś pomyśleć o promowaniu się lodami w inny sposób… :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szanowni Koledzy. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że po raz kolejny postanowiłem się poświęcić dla Was, dla forum... i zjadłem trochę lodów za Wasze zdrowie :P
plocmaster pisze:Te lody w tramwajach to za darmo dają?
Tak. Lody, w małych ilościach, są darmowe. To jest poczęstunek. ;)

Cała akcja związana jest z 60-cio leciem istnienia "Zielonej Budki" w Warszawie.

Skorzystałem z tramwaju linii 36 (linia bakaliowa). Jest to odpowiednio przygotowany 105Na #1107.

Tramwaj nie tylko został obklejony na zewnątrz...
Obrazek Obrazek

.... ale również odpowiednio przystrojony w środku
ObrazekObrazek Obrazek

Na podłodze położono wykładzinę dywanową, a na nią - dodatkowo - na całej długości przejścia, ułożono dywan. Jest to bezpieczne i dywan się nie ślizga.
Obrazek

Również sufit został "zakryty"
Obrazek

Pasażerowie tramwaju mogą wygrać zamrażarkę pełną lodów. Wystarczy złożyć życzenia "Zielonej Budce" na specjalnej, okolicznościowej kartce. Taką kartkę można pobrać w tramwaju, na miejscu wypełnić. Po czym wrzucić do tej skrzynki ;)
Obrazek

Załoga tramwaju składa się z pięciu osób:
- motorniczego (pracownik TW),
- wodzireja, to jest facet z mikrofonem, który zachęca, zabawia, informuje. On również pożycza ołówka do wypełnienia kartek,
- kobiety, która na każdym przystanku wyskakuje z tramwaju, z megafonem i zachęca do wsiadania, uczestniczenia w zabawie,
- didżej, który ma konsoletę na tylnym pomoście
- i... saksofonisty, który gra "podkłady" do puszczanej muzyki

W tramwaju udało się upchnąć lodówkę z lodami. W tym celu wymontowano jeden fotel
Obrazek

Zarówno lodówka jak i układ nagłośnieniowy potrzebuje energii elektrycznej. W tym celu zainstalowano generator. Mieści się on na stopniach IV-tych drzwi. Są one na stałe otwarte, nawet w czasie jazdy ;)
Obrazek

Ponieważ ten tramwaj porusza się po trasie istniejącej linii - 36 (jedna z kilku), zatem jedzie on zaraz za liniowym tramwajem ;)

Wszystkie zdjęcia wykonałem na pętli "Marymont".

Ogólnie rzecz biorąc, reklama bardzo mi się spodobała. Oby więcej takich imprez. Mniam - mniam.... :D
Ostatnio zmieniony 2007-10-01, 14:07 przez J-31, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

J-31 pisze:Są one na stałe otwarte, nawet w czasie jazdy
Czy mechanizm jest w nich wyłączony?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ale siedzenia mogły być wygodniejsze ;)

Ile dni potrwa ta impreza zorganizowana przez "Zieloną Budkę" ?

Skoro to jest przejazd darmowy, to dlaczego nie wmontowano kasowników ?

Jaka wygląda frekwencja na tych lodowych liniach ? ;)

PS.
J-31 pisze:Szanowni Koledzy. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że po raz kolejny postanowiłem się poświęcić dla Was, dla forum... i zjadłem trochę lodów za Wasze zdrowie
Dziękujemy za poświęcenie się :retard:

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Skoro to jest przejazd darmowy, to dlaczego nie wmontowano kasowników ?
Trochę za dużo wysiłku jak na jednorazową imprezę. Wystarczy je przecież wyłączyć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Ile dni potrwa ta impreza zorganizowana przez "Zieloną Budkę" ?
Trwa od środy, codziennie do soboty. W sobotę się kończy. W godzinach 10-19 (zdaje się, że dzisiaj krócej)
MKM Shadow pisze:Skoro to jest przejazd darmowy, to dlaczego nie wmontowano kasowników ?
Właściwie kol. Lopez już odpowiedział. Ja tylko potwierdzę, że kasowniki zostały zablokowane ;)
MKM Shadow pisze:Jaka wygląda frekwencja na tych lodowych liniach ?
Jest spora, ale nie za duża. I dobrze. Ponieważ są to tramwaje "solowe", a więc gdyby wszyscy chcieli się przejechać, to naprawdę byłby ścisk okropny.

Linie 1, 15, 33, 36 charakteryzują się naprawdę sporą frekwencją. Zatem lodowe tramwaje kursują zaraz za normalnymi kursami ;)
MKM Shadow pisze:Ale siedzenia mogły być wygodniejsze
Hmmm. Ależ tu nie chodzi o siedzenia, tylko o lody :smile2:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Uau... Solówki :D
J-31 pisze:Ja tylko potwierdzę, że kasowniki zostały zablokowane
To dobrze, bo TPBUS w darmobusach do Auchana kasowników nie blokuje :cool:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Linie 1, 15, 33, 36 charakteryzują się naprawdę sporą frekwencją. Zatem lodowe tramwaje kursują zaraz za normalnymi kursami
Czyli wśród pasażerów powstaje pewne zakłopotanie, bo z oddali za swoim tramwajem widzą znowu linie, którą jadą ;)

Z tego wniosek, że na darmowe lody mogą się załapać tylko pasażerowie, którzy oczekują na inne linie niż 1, 15, 33 i 36 :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Bądź też ci, którym jedna z w/w linii uciekła :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Przecież one pewnie jadą tuż za tramwajem właściwym, a nie gdzieśtam w oddali, i spostrzegawczy (a zwłaszcza poinformowani) się zorientują.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Przecież one pewnie jadą tuż za tramwajem właściwym, a nie gdzieś tam w oddali, i spostrzegawczy (a zwłaszcza poinformowani) się zorientują.
No to na pewno duża część ludzi będzie się chciała przesiąść do lodowego tramwaju :smile2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”