Plany zakupy i modernizacji taboru tramwajowego w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...

Jaki Nowoczesny tramwaj widziałbyś najchetniej w swoim mieście?

Bombardieg NGT6
10
19%
Bobmardier Cityrunner
5
10%
Citadis 300
3
6%
PESA, seria 120N
12
23%
118N PUMA
7
13%
Siemens Combino
11
21%
Skoda 16T
4
8%
 
Liczba głosów: 52

Lopez

Post autor: Lopez »

@Szubak - muszę Ci powiedzić, że teraz to mną wstrząsnąłeś. Czekałem na ten system Siemensa jak na zbawienie, ale w takim wypadku to rzeczywiście nic się nie zmieni. Miasto woli fajerwerki (np. elektroniczne tablice na przystankach, system informacji w #2027) niż faktyczną poprawę. W takim razie mam nadzieję rozliczymy się po wyborach z Panem Prezydentem. Tyle, że to dopiero za 3 lata... :wall:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

U nas jak się zrobi priorytet dla tramwaju na światłach gdzieś indziej niż na trasie przez most Rocha, bądź też na ulicy Grunwaldzkiej, to niedługo potem w związku ze skargami kierowców priorytet ten znika. Tak to jest w Polsce :/

imarcin

Post autor: imarcin »

Ostatnio prezydent Szczecina zapowiedział, że zakupią 24 nowe niskopodłogowe tramwaje w ciągu 2 lat :D

Lopez

Post autor: Lopez »

imarcin pisze:Ostatnio prezydent Szczecina zapowiedział, że zakupią 24 nowe niskopodłogowe tramwaje w ciągu 2 lat
Super. A wiadomo już skąd się na ten cel wezmą środki czy to tylko takie pobożne życzenia? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:Ostatnio prezydent Szczecina zapowiedział, że zakupią 24 nowe niskopodłogowe tramwaje w ciągu 2 lat :D
I bardzo dobrze, oby tylko nie skończyło się na obietnicach :mruga:

th1man

Post autor: th1man »

Jeśli chodzi o Poznań to podobno coś się planuje,ale szczegułów nikt nie zna.Ja bym najchętniej wyrzucił złom poniemiecki i poholenderski. Stopiątki mogą jeszce zostać,są niezłe. Cegielski produkuje niezłe Pumy dla Warszawy,przecież mogą one jechać także w Poznaniu. :lol:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

th1man pisze:Cegielski produkuje niezłe Pumy dla Warszawy
No co Ty powiesz? Mieszkam w Warszawie, znam się na tramwajach i nie wiedziałem! Jak to dobrze dowiedzieć sie czegoś nowego! :rotfl:
th1man pisze:szczegułów nikt nie zna
Jak nie zna jak zna: cztery Moderusy, 105N/2 oczekuje na decyzje, dalsze modernizacje do standardu Moderusa Alfa.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

th1man pisze:Cegielski produkuje niezłe Pumy dla Warszawy,przecież mogą one jechać także w Poznaniu.
I chyba zażywa te same narkotyki co ty. Odstaw to lepiej, bo się wykończysz przedwcześnie.
th1man pisze:Stopiątki mogą jeszce zostać,są niezłe.
Eee tam.

Lopez

Post autor: Lopez »

th1man pisze:Stopiątki mogą jeszce zostać,są niezłe. Cegielski produkuje niezłe Pumy dla Warszawy,przecież mogą one jechać także w Poznaniu.
Pachnie mi to przeokrutną ironią. Albo szaleństwem. @th1man - uważaj bo niektórzy mogą nie zauważyć różnicy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krótko — głupotą.

imarcin

Re: Plany zakupy i modernizacji taboru tramwajowego w Polsce

Post autor: imarcin »

filimer pisze: Szczecin - jak wyżej... (Tatry)
I podobno (zostało już zapowiedziane) że w 2009r. kupią 24 nowe składy niskopodłogowe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:I podobno (zostało już zapowiedziane) że w 2009r. kupią 24 nowe składy niskopodłogowe.
A czy wiadomo już, co zamierza kupić szczecińskie MZK ? ;)

imarcin

Post autor: imarcin »

J-31 pisze:
imarcin pisze:I podobno (zostało już zapowiedziane) że w 2009r. kupią 24 nowe składy niskopodłogowe.
A czy wiadomo już, co zamierza kupić szczecińskie MZK ? ;)

Nie przetarg dopiero będzie, ale mam nadzieję że tym razem doczeka się szczęśliwego zakończenia :D

Cytat z Gazety Wyborczej: „Za 15 mln zł miasto kupiło też sześć doczep do tzw. bulw. W 2008 r. na tory wyjadą także 32 17-letnie Tatry T6 kupione od berlińskiego zakładu komunikacyjnego. Każda z nich kosztowała miasto 93 tys. euro. Wszystkie przeszły modernizację w fabryce Siemensa. Po Szczecinie jeżdżą obecnie 204 tramwaje. Do 2020 r. miasto musi wymienić 144 z nich. Prezydent zapowiedział, że w najbliższych latach zostaną kupione 24 nowe składy niskopodłogowe."

Później było mówione że w 2009. Może się uda.

Lopez

Post autor: Lopez »

Wygląda na to, że władze Szczecina doceniły wreszcie komunikację tramwajową. Oby tylko wszystkie plany wypaliły.
BTW: Nie chcę robić OT, więc tylko szybkie pytanko- czy jakiś rozwój infrastruktury również przewidziano?

imarcin

Post autor: imarcin »

Teraz remontują ul. Arkońską, czyli tą najgorszą w mieście. Wyremontowali też w ostatnim czasie ul. Wawrzyniaka, ul. Krzywoustego i prawie całą ul. Bohaterów Warszawy.

Wreszcie jest tak że gdy się jedzie linią nr.7 to się jedzie w 80% po nowych torowiskach, oprócz skrzyżowań. A co do przeznaczenia na ten cel funduszy to słyszałem, że zamierzają coś jeszcze przeznaczyć.
Lopez pisze:Wygląda na to, że władze Szczecina doceniły wreszcie komunikację tramwajową. Oby tylko wszystkie plany wypaliły.
Już doceniały wiele razy nawet kiedyś na testach był Karlik :D
http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2006/1138793033.jpg
O właśnie tę ulicę co jest na zdjęciu to wyremontowali (między innymi).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:Już doceniały wiele razy nawet kiedyś na testach był Karlik
Swoją drogą to naprawdę szkoda, że MZK szuka (najprawdopodobniej) używanych wagonów niskopodłogowych gdzieś na zachodzie, a nie pomyśleli np. o polskim np. Protramie 205WrAs. Czyżby to był aż tak drogi tramwaj ? :]

imarcin

Post autor: imarcin »

J-31 pisze:Swoją drogą to naprawdę szkoda, że MZK szuka (najprawdopodobniej) używanych wagonów niskopodłogowych gdzieś na zachodzie, a nie pomyśleli np. o polskim np. Protramie 205WrAs. Czyżby to był aż tak drogi tramwaj ? :]
imarcin pisze:Prezydent zapowiedział, że w najbliższych latach zostaną kupione 24 nowe składy niskopodłogowe.
Mam nadzieję że nowe

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Swoją drogą to naprawdę szkoda, że MZK szuka (najprawdopodobniej) używanych wagonów niskopodłogowych gdzieś na zachodzie, a nie pomyśleli np. o polskim np. Protramie 205WrAs. Czyżby to był aż tak drogi tramwaj ?
205WrAs to przerobiona stopiątka, niech lepiej kupią coś na Zachodzie, taniej i lepiej.

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

http://www.rynek-kolejowy.pl/8582/155+t ... rszawy.htm

Według powyższego artykułu, już za miesiąc możemy spodziewać się gigantycznego przetargu na 155 nowych wagonów dla Warszawy. TW zależy na tym aby tabor ujednolicić a także na tym by na Euro 2012 wymienić zasłużone wagony na nowe.

Przetarg ma być skierowany głównie do firm zagranicznych i tu powstaje pytanie: jakie firmy i z jakim produktem stanęły by do walki o Warszawę?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tweety_8205 pisze:TW zależy na tym aby tabor ujednolicić a także na tym by na Euro 2012 wymienić zasłużone wagony na nowe.
No to już mają problem - trochę niskaczy z Konstala, trochę z PESY. Aż ciekawy jestem co będzie dalej. Cóż, trzymam kciuki. Oby się udało ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”