Pseudo tramwaj w Cieszynie

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Mibars pisze:Hehe "tramwaj" z San Francisco:
http://www.schefferj.ps.hu/images/USA/U ... us_800.jpg

Te szanghajskie "cosie", to pewnie taki regionalny odpowiednik naszych "ciuchci" z traktora
Taki "tramwaj" był także w Chengdu (chyba to była imitacja właśnie tramwaju):
Obrazek

A te szanghajskie "cosie" miały więcej wspólnego z Melexami niż z traktorami. Poza tym jeździły dokładnie tak, jak mają kursować te "tramwaje" w Cieszynie - w miejscu dawnej trasy tramwajowej :]

Mibars pisze:W dodatku w Nances nie mogę pojąć jednej rzeczy - skoro ten trolejbus zawsze tym "chwytem" trzyma się tego rowka między kołami, to czemu nie wykorzystali go jako minusa od zasilania?
Może użycie tej prowadnicy jako minusa okazało się zbyt kosztowne, i w konsekwencji wybrano typowe zasilanie trolejbusowe :|

Mibars pisze:Ja tutaj widzę potężny problem z punktu widzenia konstrukcji drogi - koła za każdym razem przejeżdżają dokładnie po tym samym kawałku asfaltu, co oznacza olbrzymi problem z koleinami...
Jeśli droga jest zrobiona z użyciem niewielkiej ilości smoły, to może koleiny prędko się nie zrobią ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja nabieram coraz większego przekonania, że w Cieszynie powinno się po prostu stworzyć najzwyklejszą linię autobusową z części czeskiej do polskiej.

Mibars

Post autor: Mibars »

Też tak uważam.

Jest tylko jeden minus - linia by była "niedostatecznie turstyczna", a glównie o to w tej całej zabawie w pseudotramwaj Cieszyński chodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”