Przyciski przy drzwiach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

spider pisze:Ale chyba czytać każdy potrafi, a jak nawet nie to są różne kolory... ale jak nie umie ani czytac i na dodatek jest daltonistą to zonk:D
W Warszawie panują dziwne zwyczaje. Pewnego razu tramwaj zatrzymuje się na przystanku, otwieram dzwi przyciskiem i nie mogę wysiąść, ponieważ uniemożliwia mi to wpychająca się na siłę babcia. Dodała jeszcze oburzonym tonem: "Najpierw się wsiada!" :lol: Ludzka głupota nie zna granic. Przeżyło babsko 80 lat i nie wie, że jest odwrotnie, niż powiedziała :lol:

spider

Post autor: spider »

Hehe Ty to masz przeżycia... nie ma co;) hmm ja jak jeżdże to mi się nic nie przydażyło...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Thomas78 pisze:
spider pisze:Ale chyba czytać każdy potrafi, a jak nawet nie to są różne kolory... ale jak nie umie ani czytac i na dodatek jest daltonistą to zonk:D
W Warszawie panują dziwne zwyczaje. Pewnego razu tramwaj zatrzymuje się na przystanku, otwieram dzwi przyciskiem i nie mogę wysiąść, ponieważ uniemożliwia mi to wpychająca się na siłę babcia. Dodała jeszcze oburzonym tonem: "Najpierw się wsiada!" :lol: Ludzka głupota nie zna granic. Przeżyło babsko 80 lat i nie wie, że jest odwrotnie, niż powiedziała :lol:
Pewnie jej już ze starości sie pokręciło...i z głupoty :lol:

Orange

Post autor: Orange »

A zdazaly sie przypadki kolego Inspektor :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:
J-31 pisze:Poza tym nie można pomylić przycisku z napisem "drzwi" z przyciskiem "stop". Oba są zupełnie gdzie indziej. Ale ... Polak potrafi i może się i tak zdarzyć... :lol:
Dzisiaj miałem nieprzyjemność jechać Solarisem i zwróciłem na to uwagę - stop jest pod przyciskiem drzwi więc pomylić można...
Pisząc powyższy post miałem na myśli Solarisy Urbinetto 10. Natomiast co do Solarisów Urbino 12/15 - to tak oba przycisk są nad sobą. Można się pomylić, ludzie czasami się mylą...

[ Dodano: 2004-11-16, 14:42 ]
spider pisze:ja tam naciskam guzik jak się zatrzyma a nie otworzy drzwi... czekam krótko... i po prostu naciskam... nie mam problemu...
Tak spokojnie można to doradzić. Te przyciski, nawet w tramwajach mają "pamięć"...
Można nacisnąć przycisk "otwierania drzwi" jeszcze w czasie jazdy przed zatrzymanie pojazdu - drzwi powinny się otworzyć. "Pamięci" nie mają starsze, zmodernizowane 105-tki...
Solarisy Urbinetto 10 mają taką pamięć. Można nacisnąć w czasie jazdy, kiedy przycisk nie jest aktywny - drzwi otworzą się po aktywacji... Tak więc polecam - spróbujcie :diabeł:

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

W modernizowanych 105ątkach wcisniecie przycsku jest zapamietane a dodatkowo na pulpicie zapala sie lampka przystanku na zadanie... W starych wersjach trzeba bylo wciskac przycisk sygnalu alarmowego na skrzyni drzwiowej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki.
To wydaje mi się jest dobry pomysł. Szczególnie jeżeli pasażer przewozi np. jakiś bagaż, to stanie przy drzwiach, trzymanie dużego bagażu a jednocześnie naciskanie przycisku jest dosyć skomplikowane. Dlatego można nacisnąć wcześniej, przed przystankiem... ;)

Niestety ludzie tego nie rozumieją... :cry:

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Jechalem ostatnio osemka i motorniczy zapomnial otworzyc drzwi. Podjechal na przystanek stanal i sie zapatrzyl w bok. Przed drzwiami ustawili sie ludzie. Nagle zadzwonil na odjazd popatrzyl w lusterko a tu surprise - drzwi sa wszystkie zamkniete i dopiero otworzyl:-) No - ale przeciez kazdemu sie moze zdazyc zagapic tymbardziej po kilku kursach an tej samej trasie...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Kierowcy autobusów też to mają ;)

voy

Post autor: voy »

Albo jak jest starszy autobus to nie zamkną drzwi ;)

szubak

Post autor: szubak »

I co, jada tak z otwartymi drzwiami??? :P

voy

Post autor: voy »

Kiedyś niby jeździli, teraz się tego nie spotyka w ogóle.

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Dawniej to ludzie wisieli na tramwajach jak winogorna i wyskakiwali w czasie jazdy tam gdzie im pasowalo. Potem wprowadzono przepis ze drzwi musza byc zamykane

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Słuszny przepis.Przynajmniej jest porządek :) Zresztą teraz to chyba nierealne by było...dawniej tramwaje jeździły o wiele wolniej.

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

No dokladnie - w koncu tramwajem ktory ma silnik wolnoobrotowy (860obr/min) trudno bylo szybko jechac.

augiasz

Post autor: augiasz »

MIało to miejsce w autobusie Mercedesa firmy DLA (Dolnośląskie Linie Autobosowe)
Hehe - pamietam! Staruszki staly przed tymi drzwiami i staly, az w koncu ktos otworzyl z wewnatrz... Potem dopiero przykleili kartke ze drzwi otwiera sie przyciskiem.
Teraz juz wylaczyli ta funkcje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak jest wszędzie. W Warszawie nie tylko staruszki czekają na otwarcie drzwi, również i młodzież. Akcja "ciepły guzik" przebiega z oporami ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Tak jest wszędzie. W Warszawie nie tylko staruszki czekają na otwarcie drzwi, również i młodzież. Akcja "ciepły guzik" przebiega z oporami ;)
Nie jestem szowinistą, ale kobiety gorzej sobie radzą z przyswojeniem tej "nowinki" technicznej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Z moich obserwacji wynika, że płeć nie ma tutaj zbyt wielkiego znaczenia.

Jest to raczej kwestia przyzwyczajeń. A te jak zauważyłem już się zmieniły i ludzie w większości przypadków radzą sobie. Naciskają przycisk nawet wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Z moich obserwacji wynika, że płeć nie ma tutaj zbyt wielkiego znaczenia.
Moim zdaniem ma :cool: No coż - pozostaniemy przy swoich zdaniach ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”