[Warszawa] Linia Bemowo-Piaski

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Może nawet żyją tam jakieś kuropatwy, hmm? ;)
Taaak - no pewnie :lol:

Musze Cię zmartwić. Nikt nie chce zamieszkać tego trawnika. Nawet krety :P

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Nikt nie chce zamieszkać tego trawnika. Nawet krety
Myślę, że to jednak może być świetne miejsce na biwak harcerski ;)
Tak czy inaczej nie należy się zrażać do torowisk posianych trawką - to jest dużo przyjemniejszy widok niż cokolwiek innego. Super jest np. nowe torowisko od Politechniki do Dworca Towarowego, niestety jeszcze nie używane.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ja osobiście mieszkam chyba najbliżej z obecnych na tej dyskusji i ja nie widzę problemów, jak dotąd żaden tramwaj nie wpadł na żadną kuropatwę czy drzewo porastające ten las. :diabeł:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Filip7370 pisze:Ja osobiście mieszkam chyba najbliżej z obecnych
Ja mieszkam bliżej :>
Niestety, torowizku "zielone" to nie jest najlepszy pomysł. W zeszłym roku to było wyraźnie widoczne jak słońce wypaliło tej trawniczek, a szalejące górą "parówki" pokryły go grubą warstwąą smaru.
J-31 pisze:Nikt nie chce zamieszkać tego trawnika. Nawet krety
Nic dziwnego, żaden kret nie jest na tyle popaprany, by ryć w betonie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Niestety, torowizku "zielone" to nie jest najlepszy pomysł. W zeszłym roku to było wyraźnie widoczne jak słońce wypaliło tej trawniczek, a szalejące górą "parówki" pokryły go grubą warstwąą smaru.
To prawda - "zielone torowisko" nie jest najlepszym pomysłem.

A po za tym, rzeczywiście, po torowisku w najlepsze jeżdżą 13N. :razz:

A pamiętam, jak zaczynano budowę torowiska (m.in.) w al. Reymonta, okoliczni mieszkańcy bloków obawiali się hałasu. TW obiecywało im, że po tym torowisku będą jeździć - cytuję - " wyłącznie nowe wagony". :mruga:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:To prawda - "zielone torowisko" nie jest najlepszym pomysłem.
Jest dobrym pomysłem, ale trzeba do tego - w pewnym sensie - dorosnąć. To po pierwsze, po drugie jednak miejsce wybrano dosyć mało szczęśliwe. Po trzecie - po takich torch powinny jeździć tramwaje bez dziur w misce olejowej. Na paryskiej linii T-3 czy innych takich realizacjach wygląda to na prawdę bardzo elegancko, ale i jeździ tam inny tabor, kto inny o to dba.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Na paryskiej linii T-3 czy innych takich realizacjach wygląda to na prawdę bardzo elegancko, ale i jeździ tam inny tabor, kto inny o to dba.
Ja bym nawet napisał, że dzielą nas lata świetlne od tego taboru, który porusza się po paryskiej linii T-3 ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Ja bym nawet napisał, że dzielą nas lata świetlne od tego taboru, który porusza się po paryskiej linii T-3
W Nowym Orleanie po takim torowisku jeżdżą zabytkowe (lub dosztukowane tramwaje wyprodukowane współcześnie) tramwaje typu Perly Thomas i nie zostawiają za sobą kreski ze smaru ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:To prawda - "zielone torowisko" nie jest najlepszym pomysłem.
Ja tam zdecydowanie wolę trawkę (o ile się o nią dba) niż żwirek. Zawsze jest jeszcze opcja wybetonowania/wybrukowania/wyasfaltowania torowiska, ale to już droższe możliwości.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ja tam zdecydowanie wolę trawkę
Ganja ganja :D
Ale tu się zgodzę. Jednak betonowe pole jakim jest Bemowo niespecjalnie dobrze się komponuje z takim torowiskiem.
Lopez pisze:Zawsze jest jeszcze opcja wybetonowania/wybrukowania/wyasfaltowania torowiska, ale to już droższe możliwości.
Czy ja wiem...? Myślę, że przy tej technologii jak torowisko na płycie epoksybetonowej, która jest i tak wystarczająco kosztowna to różnica w kosztach jest niewielka.

Lopez

Post autor: Lopez »

Czy ja wiem...? Myślę, że przy tej technologii jak torowisko na płycie epoksybetonowej, która jest i tak wystarczająco kosztowna to różnica w kosztach jest niewielka.
Na paru kilometrach to już się robią miliony różnicy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”