Tramwaje w Warszawie - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Aaaaale fajne, aaaale dowcipne. Durnota dziennikarstwa z TVN Warszawa nie zna granic.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Może mi ktoś wyjaśnić 1 rzecz? Komu przeszkadzają aktualne barwy PES :?:
Obrazek

Natomiast, jeśli ja miałbym coś zmieniać, to wybrał bym schemat, który znajduje się na warszawskich 123N. Wyjątkowo przypadł mi go gustu :]

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Skoda 16T pisze:Komu przeszkadzają aktualne barwy PES
Czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Poczytaj sobie wcześniejszą dyskusję, a nie zadawaj głupie pytania.
Skoda 16T pisze:jeśli ja miałbym coś zmieniać, to wybrał bym schemat, który znajduje się na warszawskich 123N.
Toteż napisałem powyżej, że żółty schemat ma największą szansę na wdrożenie (bez tych czerwonych gówienek ze 123N rzecz jasna).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyjmijmy to ze spokojem. Ten artykuł jest z 14-go lipca, toteż myślę, że można o sprawie po prostu zapomnieć ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Przeoczyliście jedną ciekawą informację:
http://www.rynek-kolejowy.pl/12315/Unia ... chomin.htm
Co to oznacza w praktyce? Jeżeli uda się zachować liczbę wozokilometrów to jest niewielka szansa na dodatkowe zakupy taboru.

mkm101

Post autor: mkm101 »

TLG pisze: http://www.rynek-kolejowy.pl/12315/Unia ... chomin.htm
Co to oznacza w praktyce? Jeżeli uda się zachować liczbę wozokilometrów to jest niewielka szansa na dodatkowe zakupy taboru.
Przepisane z ¯W z błędem (jest dofinansowanie na 30+30=60 wagonów), poza tym znając podejście miasta, "oszczędności unijne" zostaną wykorzystane na zmniejszenie płatności dla TW ("bo jest kryzys i trzeba oszczędzać")

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

mkm101 pisze:"oszczędności unijne" zostaną wykorzystane na zmniejszenie płatności dla TW ("bo jest kryzys i trzeba oszczędzać")
No i właśnie tego się obawiam. A szkoda, bo dwukierunki przy budowie M2 bardzo by się przydały (o ile wyrok sądu będzie na korzyść MW i miasto nie straci dotacji, ale to temat na odrębną dyskusje)

mkm101

Post autor: mkm101 »

Można sobie już pooglądać i porównać wszystkie tramwaje oferowane w przetagu na 186 niskopodłogowców dla Warszawy (w tym i tajemniczego dotąd Stadlera) - http://tramwar.republika.pl/tw-przetarg ... #oferty186.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ciekawie wygląda ten Stadler.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dwa dni temu przez przypadek natknąłem się na #3103 - czyli na tego kanarkowego. Diabli mnie wtedy wzięli, bo na niego polowałem z cyfrówką i nie udało mi się go sfocić, a teraz go po prostu spotkałem ... nie mając przy sobie cyfrówki :retard:

I muszę przyznać, że praktycznie natychmiast polubiłem ten schemat malowania. To nie jest typowy żółty, żółć wpada w mały odcień pomarańczy... ale naprawdę bardzo mały. Tak, że w sumie z tramwaju bije przyjemne ciepło. Tramwaj jest z daleka widoczny. :)

Zatem jeśli miałbym wybierać, to tylko "kanarkowy". Wydaje mi się, że dosyć dobrze pasuje do tych wagonów - o wiele lepiej niż szary ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Zgodzę się z tobą w 100%. Nie wiadomo jednak co wybiorą "władze". Jak wybiorą szaraka, to się udławię ze śmiechu... :cool:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:na niego polowałem z cyfrówką i nie udało mi się go sfocić, a teraz go po prostu spotkałem ... nie mając przy sobie cyfrówki
A co - mało to zdjeć wisi po internecie?
OPi pisze:Nie wiadomo jednak co wybiorą "władze"
Następne PESY po naprawach gwarancyjnych powłok malarskich mają przychodzić żółte.
OPi pisze:Jak wybiorą szaraka, to się udławię ze śmiechu..
Ja wiem, czy jest się z czego śmiać...? Projekt szary wyszedł z ratusza, a żółty z samych Tramwajów. Niestety, taka właśnie jest konstrukcja procesów decyzyjnych, ze samo TW nic nie może i musi mieć na uwadze zarówno to, co może powiedzieć ZTM jak i to, co powiedzą w ratuszu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:A co - mało to zdjeć wisi po internecie?
Owszem, ale co własne, to własne :mruga:
TLG pisze:Następne PESY po naprawach gwarancyjnych powłok malarskich mają przychodzić żółte.
Ufff. I bardzo dobrze. Mam cichą nadzieję, że ten schemat zostanie wybrany również do najnowszych 186 sztuk :cool:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Całkiem prawdopodobne, że jeszcze w tym tygodniu trafią do Warszawy dwa dodatkowe wagony. Szczegóły wkrótce.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG, czy Możesz podpowiedzieć, o co chodziło z tymi dwoma wagonami. Czy to miały być Swingi ? Czy coś z innej półki ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Czy coś z innej półki ?
Wagony już dotarły: chodziło o dwa pojazdy generacji N - silnikowy 775 i doczepkę. Znalazły miejsce na R-3, obok doczepki 1620.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Wagony już dotarły: chodziło o dwa pojazdy generacji N - silnikowy 775 i doczepkę. Znalazły miejsce na R-3, obok doczepki 1620.
Extra. Dzięki za info :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Konkretnie te wagony:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

A podobno jakaś szczecińska eNka miała trafić do Warszawy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”