Tramwaje w Szczecinie - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:
Rafi pisze:, nie żeby Szczecin miał zły tabor
Oj ma bardzo, ale to baredzo zły
To prawda, niestety. Podczas mojej ostaniej wizyty w Szczecinie (2003 r.) byłem bardzo niemile zaskoczony taborem tramwajowym w tym mieście. Wsiadłem do tramwaju tuż przy dworcu Szczecin Główny, by dotrzeć do hotelu, w którym miałem zarezerwowany pokój. Tramwaj, który podjechał nie dość że był stary (105-tka najstarszego typu), to w dodatku bardzo zdewastowany... W następnych dniach, po załatwieniu sprawy służbowej, z którą pzryjechałem miałem okazję zwiedzić miasto. Na sam koniec wybrałem się na Gocław (wieża Bismarcka) tramwajem bodajże linii 6. W tym przypadku także przyjechał bardzo zdewastowany skład (zwłaszcza drugi wagon) a i torowisko przysparzało wielu negatywnych wrażeń.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

No niestety, widać, ze MZK Szczecin nie ma funduszy na:
1) odnowe taboru, a co dopiero kupna nowego
2) Na biezace naprawy torowisk

To martwi.. :cry:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:No niestety, widać, ze MZK Szczecin nie ma funduszy na:
1) odnowe taboru, a co dopiero kupna nowego
2) Na biezace naprawy torowisk
To martwi.. :cry:
Pozytywne wrażenia zrobiły za to na mnie wiaty przystankowe, które były czyste, nie pomazane i nie oklejone ogłoszeniami i plakatami.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze:
Pozytywne wrażenia zrobiły za to na mnie wiaty przystankowe, które były czyste, nie pomazane i nie oklejone ogłoszeniami i plakatami.
No to chyba jednyna zaleta MZK Szczecin ,że dbaja o wiaty przystankowe :P. Swoja droga w Poznaniu za naklejenie jakiejś reklamy na wiate ściga Straż Miejska, ciekawe czy w Szczecinie tak samo jest..

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:
Thomas78 pisze: Pozytywne wrażenia zrobiły za to na mnie wiaty przystankowe, które były czyste, nie pomazane i nie oklejone ogłoszeniami i plakatami.
No to chyba jednyna zaleta MZK Szczecin ,że dbaja o wiaty przystankowe :P. Swoja droga w Poznaniu za naklejenie jakiejś reklamy na wiate ściga Straż Miejska, ciekawe czy w Szczecinie tak samo jest..
Raczej tak - widnieje informacja o wysokich karach za oklejanie przystanków. I faktycznie - są czyste :)

Robson

Post autor: Robson »

eee tam kary jak u nas w samym centrum kiosk tramwaj pomalowali bprzy monitoringu kamer.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze: Raczej tak - widnieje informacja o wysokich karach za oklejanie przystanków. I faktycznie - są czyste :)
iI to sie Szczecinowi chwali :). Chociaz jedna pozadna rzecz..

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ta fotka potwierdza moje spostrzeżenia w kwestii stanu szczecińskiego taboru tramwajowego:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/178609 ... .html?x=58

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

O kurcze.....Nie sądziałem, ze jest aż tak bardzo, ale to bardzo źle...Powiem krótko- SKANDAL

Milenium

Post autor: Milenium »

Jechalem we Szczecinie tramwajem myslalem ze zgubilem szczeke po prostu jakis metal nie tory :|

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:O kurcze.....Nie sądziałem, ze jest aż tak bardzo, ale to bardzo źle...Powiem krótko- SKANDAL
Podczas mojego pobytu w Szczecinie, początkowo myślałem, że po prostu trafiam ciągle na jakiś złom. Potem okazało się, że ów "złom" jest regułą. Fotografia, do której zamieściłem link, równie dobrze mogłaby się znaleźć w wątku "tramwaje na wschodzie". To jednak nie wschód, ale miasto leżące tuż przy granicy niemieckiej (a przed wojną niemieckie). Wstyd po prostu!

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

To chcesz powiedzieć, zę tak wyglada każdy tramwaj w Szczecinie ??. Jak tak to mnie teraz kompletnie załamałes...

No właśnie jak miesto blisko niemieckeij granicy powinno swiecic przykłądem a jest zupełnie odwrotnie..

Podi

Post autor: Podi »

Na GOP-ie też nie jest najlepiej,a w Szczecinie, to ciekawe w jakim stanie są "bulwy"?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:To chcesz powiedzieć, zę tak wyglada każdy tramwaj w Szczecinie ??. Jak tak to mnie teraz kompletnie załamałes...
Niestety zdecydowana większość tak wygląda :|
No właśnie jak miesto blisko niemieckeij granicy powinno swiecic przykłądem a jest zupełnie odwrotnie..
Jechałem takim tramwajem właśnie z turystami niemieckimi... Stałem obok, więc słyszałem ich rozmowę. Ich wrażenia streszczę jednym zdaniem: "Trzeci świat" :| Całe szczęście, że ocalało sporo zabytkowych poniemieckich kamienic w tym mieście (są naprawdę piękne), ale i one od wojny nie były remontowane, przez co są czarne i się sypią... Aż żal patrzeć na to.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

No to kurcze nieciekawie widze przyszłosć...Powinno MZK jakos zmierzyc sie z tym problemem, a jak widać to chyba nic nie robią..

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:No to kurcze nieciekawie widze przyszłosć...Powinno MZK jakos zmierzyc sie z tym problemem, a jak widać to chyba nic nie robią..
Czytałem gdzieś, że planują rozbudowę sieci. Z czym? Z takim taborem?

Podi

Post autor: Podi »

Thomas78 pisze:
Poznaniak pisze:No to kurcze nieciekawie widze przyszłosć...Powinno MZK jakos zmierzyc sie z tym problemem, a jak widać to chyba nic nie robią..
Czytałem gdzieś, że planują rozbudowę sieci. Z czym? Z takim taborem?
Taak oni chą budować szybki tramwaj od Basenu Górniczego,a najlepszy obecnie tabor to bulwy... :retard:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Thomas78 pisze: Czytałem gdzieś, że planują rozbudowę sieci. Z czym? Z takim taborem?
No to ciekawe, moze jeszcze w dodatku cos podobnego do "Poznańskiego Szybkiego Tramwaju" :shocked: . Budowac sobie nawet mogą, tylko wpierw niech rozejrza sie za jakims nowym taborem, bo sobie nie wyobrażam helmutów i 102jek na takowej trasie. Pamiętam co było w Poznaniu jak wpuscili helmuty na PeSTke...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Poznaniak pisze:
Thomas78 pisze: Czytałem gdzieś, że planują rozbudowę sieci. Z czym? Z takim taborem?
No to ciekawe, moze jeszcze w dodatku cos podobnego do "Poznańskiego Szybkiego Tramwaju" :shocked:
No właśnie planują coś w tym stylu...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

To neich planują, zobaczymym co z tego wyjdzie. Pewnie projekt zrobia i na tym sie skonczy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”