[W-wa] Kolejna próba szkieletyzacji

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ja mogę Ci podesłać fotkę linii 29 na Cm.Wolskim w towarzystwie składu parówek na 27 i wagonu Lw #541, albo jakiegoś U-boota na 46 (fotki są niezbyt dobrej jakości...)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

bohun pisze:Pfff... Na razie nie mam czasu. Już nie jeżdżą 44 i 45. Ale zdjęć zbytnio nie robiłem niestety. Na razie to ja żyje Bipą w Warszawie (ale to pociągi) :D.
46 to już od dawna na torach nie mam. 12 nigdy nie lubiłem, a 29 fociłem kiedyś jeszcze na Okopowej. W obecnym kształcie nie żal mi tej linii.
A masz jakieś archiwalne fotki 46? Jeśli chodzi o 12 i 29 to sporo jest ich w necie, ale 46 znalazłem tylko 2 zdjęcia i to niezbyt dobre. Nie znalazłem też żadnej foty dawnego 43.
A obecna trasa 29 - no cóż, miała pierowtnie zastąpić "1" na Okopowej na czas remontu mostu Gdańskiego. I tak się długo ostała na trasie "zastępczej" ;)

bohun

Post autor: bohun »

Niestety. Nic ciekawego z 46 nie mam. ZTM wtedy zmienił plany, bo 46 jeździło całe wakacje tak miało zostać, aż do korekty, a 32 miało być zawieszone. W międzyczasie zrobiono zamianke, o ktorej dowiedziałem się poza Warszawą. A 46 lubiłem...
Przynajmniej 32 i 36 wracaja na stare trasy :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Latem byłem przez ponad miesiąc na Pomorzu, więc nijak nie miałem okazji być w tym czasie w Warszawie. W sumie to dziwne, że w necie jest więcej fotek 47 (które dawno już zostało skasowane) niż 46, które (teoretycznie) zostanie dopiero zlikwidowane 2.01.

bohun

Post autor: bohun »

Tak bywa... Niestety... Jak będę coś miał to wyślę :)

A jutro pierwsza ZTMowska linia na nowej trasie... :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Oprócz "P" będzie "M"? :D

bohun

Post autor: bohun »

P jest nieZTMowska :)
Zreszta M i P będą nawet skoordynowane odjazdy z Bemowa (co 30 min) :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

No to jeszcze dorzucić "B" jak "Boże Narodzenie" i łączna częstoliwość (jak na dzień świąteczny) będzie znośna ;)

bohun

Post autor: bohun »

Inspektor pisze:Witaj bohun! Zapraszam również do działu Kolej i Metro :)
Jak będzie coś ciekawego to na pewne zareaguje. Witam Inspektorze.

[ Dodano: 2005-12-26, 00:00 ]
Thomas78 pisze:No to jeszcze dorzucić "B" jak "Boże Narodzenie" i łączna częstoliwość (jak na dzień świąteczny) będzie znośna ;)
Może jeszcze "H" na Hutę? :lol:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Czemu nie :D

bohun

Post autor: bohun »

A widziałeś imho kuriozalne zjazd z Annopolu na Mokotów?

56247

Post autor: 56247 »

Ta promocyjna linia KMKM & ZTM,powinna nie nazywać się "M"-tylko "B" jak BEMOWO.
To taka mała dygresja,na temat nazewnictwa różnorakich linii okolicznościowych w Warszawie.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ide dziś przejechać się eMką. Ciekawe jaki wóz wystawią?

[ Dodano: 2005-12-26, 14:20 ]
No więc tak:
Na linii M jeżdżą N-607 i N-674, a na P 4Nj-838+4ND-1811

bohun

Post autor: bohun »

56247 pisze:Ta promocyjna linia KMKM & ZTM,powinna nie nazywać się "M"-tylko "B" jak BEMOWO.
To taka mała dygresja,na temat nazewnictwa różnorakich linii okolicznościowych w Warszawie.
Nazywa się 'M' jak zawsze się nazywała linia śiąteczna (m jak Mikołaj). eMka jeździ zawsze w okolicach mikołajek i w drugi dzień świąt.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

No ale np. "W" pojawia się wielokrotnie w różnych okolicznościach...

bohun

Post autor: bohun »

Thomas78 pisze:No ale np. "W" pojawia się wielokrotnie w różnych okolicznościach...
W jest walentynkowa. Ale fakt faktem, zazwyczaj tramwaje z oznaczeniem 'W' wyjezdzaja także na inne imprezy i na wynajmy...

56247

Post autor: 56247 »

Abstrachując,że według kalendarza to Mikołajki były JUż DAWNO...Więc sądzę że naprawdę odpowiedniejszym oznaczeniem tej linii byłaby litera:"B".
Ale widać TW do spółki z "prężnym" warszawskim klubem-wie lepiej.. :rotfl:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Okazuje się, że według nowych rozkładów nie tylko 16 i 27 wcześnie przestają kursować. Np. ostatnia "8" z Wiatracznej ma wyruszać przed 22.00 :o: O 21.32 jest ostatni kurs za Wisłę (zjazd na Wolę), reszta zjazdowa na Pragę.

voy

Post autor: voy »

Fakt, mogliby jeszcze 1-2 kursy dołożyć do tego.

bohun

Post autor: bohun »

56247 pisze:Abstrachując,że według kalendarza to Mikołajki były JUż DAWNO...Więc sądzę że naprawdę odpowiedniejszym oznaczeniem tej linii byłaby litera:"B".
Ale widać TW do spółki z "prężnym" warszawskim klubem-wie lepiej.. :rotfl:
Powtarzam - linia M jest uruchamiana dorocznie na Mikołajki (w tym roku w sobote 10 grudnia) oraz w drugi dzień świąt. Linia z okazji otwarcia linii Bemowo - Piaski to linia "P" obsługiwana w DS przez tabor zabytkowy (838+1811) a w DP przez tabor niskopodłogowy (3028). W DS na składzie jest również obsługa konduktorska. Jeśli już to literkę można zmienić z "P" na "B", a nie kombinować nic z tradycyjną eMką.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”