[W-wa] Kolejna próba szkieletyzacji

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
56247

Post autor: 56247 »

...a może nie "ciekawych" tylko "dublujących się elementów" :?: :!: :rotfl:
"Nasze Drogie ZTM",przecież uwielbia pokrywające się linię...

MW

Post autor: MW »

nie, ciekawych. Poczekaj, to zobaczysz projekt.
Oczywiście ze względu na układ tras nie jest możliwe ułożenie tak linii, żeb nic się nie dublowało (Marszałkowska, Al. Jerozolimskie).

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Wraz ze zmianami tras od 2.01.2006 r. zmienia się obsługa zakładowa poszczególnych linii. I tak:
1 - Praga, Wola, Mokotów;
2 - Praga, ¯oliborz;
3 - Praga;
4 - zawieszenie kursowania;
6 - Praga, ¯oliborz;
7 - Praga, Mokotów;
8 - Praga, Wola;
9 - Praga, Wola, Mokotów;
10 - Wola, Mokotów;
12 - kasacja linii;
13 - Praga, Wola;
15 - Mokotów, ¯oliborz;
16 - Mokotów, ¯oliborz (i uwaga: kursy tylko do godz. 20.00 :o: )
17 - Wola, Mokotów, ¯oliborz;
18 - Praga, Mokotów;
19 - Mokotów, Wola;
20 - Wola;
21 - Praga, ¯oliborz;
22 - Wola;
23 - Praga, Wola, Mokotów;
24 - Praga, Wola;
25 - Praga, Wola, Mokotów;
26 - Praga, Wola, ¯oliborz;
27 - Wola, (¯oliborz?);
29 - kasacja linii;
32 - Praga;
33 - Mokotów, ¯oliborz;
35 - j.w.
36 - Mokotów, (¯oliborz?);
44 - kasacja;
45 - kasacja;
46 - kasacja.

Z tego wynika, że 13N nie pojawi się na liniach: 1 (o ile Mokotów nie da), 3, 7, 8, 10, 13, 20, 22, 24, może 25, 32.

bohun

Post autor: bohun »

27 bedzie kursować w godz. 6-20, natomiast uzupełniajac na 13 pojawi się ¯oliborz, na 27 także, na 22 oprócz Woli będzie ¯oliborz i Praga.

Z ciekawostek... dziś po raz pierwszy po dłuższej przerwie na trase wyjechały solówki. Natomiast dwójka zmierzy się z nową trasę już w noc sylwestrową.

pzdr

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Witaj, stary Przyjacielu! :) Potwierdziły się jednak moje przypuszczenia, że "1" nie będzie jednak tak często, jak zapowiadano... Najdziwniejsze są faktycznie 16 i 27 (tak wczesne zjazdy).

56247

Post autor: 56247 »

Potwierdzam.Dziś na "dwóch dychach"-solówki.Ciekawie to wygląda...
Mało tego-jechałem linią 18,do tego "Yellow Submarine" w której to miałem niekwstionowaną przyjemność,posłuchać nowego lektora.Szczególnie pięknie czyta: "Morskie...oko" :rotfl:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

No właśnie, jakie wrażenie sprawił na Was nowy lektor? Przy następnej wizycie będę miał okazję posłuchać (chyba, że podjedzie jakiś wehikuł 13N :diabeł: )

bohun

Post autor: bohun »

Witaj!

27 jest linią wyłącznie polityczną, natomiast 16tka jest w umowie zawartej pomiedzy Legionowem, a ZTM Warszawa. Z obu linii powinna zostać jedna, ale w obecnej chwili jest to niemożliwe. Dlatego zapewne zjezdzaja tak wczesnie.

Jedynka jest bardzo zagadkowa. Jedyna 'pięciominutówka' jest z Bródna rano, reszta rozkładu jest zagadka, bo z moich badań wynika, ze nie jest skoordynowana z niczym w szczycie...

Zagadką też jest cel wypuszczenia na trase w noc sylwestrową części linii tramwajowych (2, 9, 26, 33). Niespotykany dotąd w Warszawie (nie licząc przygód z 640).

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ja wymyśliłem jakiś czas temu takie przetasowania, w wyniku których 27 by zniknęło, a na Potockiej coś by krańcowało ;) :
- 8 Wiatraczna - ... - Towarowa - Okopowa - al. Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego - Potocka 10/15/15 (koordynacja z 22)
- 19 Górczewska - Powstańców Śl. - Połczyńska - Wolska - Skierniewicka - Kasprzaka - Prosta - al. Jana Pawła II - ... - Metro Wilanowska 10/15/15 (koordynacja z 10)
- 17 Huta - ... - Wołoska - Woronicza - Puławska - Wyścigi 5/15/15
- 33 Huta - ... - Wołoska - Marynarska - Służewiec 5/15/15 (dla zastąpienia 19 na Piaskach)
27 - kasacja.
No i jak Ci się podoba? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Witaj bohun! Zapraszam również do działu Kolej i Metro :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

A gdzie można znaleźć informacje o nocnych kursach tramwajów w Sylwestra? Przejrzałem stronę TW i niczego takiego nie znalazłem :|

bohun

Post autor: bohun »

Nie.
Mi się ósemka nie podoba. Zapchała by jeszcze bardziej Kercelak (Już po korekcie będzie kłopot, bo na południowym wjeździe są 36 tramy na godzine, a przepustowość teoretyczna to 30). Ponadto ósemka na obecnej trasie na Woli nie jeździ pusta.
A na Górczewskiej 10tka sobie póki co daje rade, a 19tka mogła by sie z taką trasą spowrotem zmuchowozić.

[ Dodano: 2005-12-25, 22:31 ]
Thomas78 pisze:A gdzie można znaleźć informacje o nocnych kursach tramwajów w Sylwestra? Przejrzałem stronę TW i niczego takiego nie znalazłem :|
Musieli zdjąć ogłoszenie. Było pod ogłoszeniem o linii "M".

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ale chyba taka "8" jadąca przez Kercelak na wprost, mniej by zapychała skrzyżowanie, niż skręcające z tą samą częstotliwością "27" ;)
bohun pisze:Musieli zdjąć ogłoszenie. Było pod ogłoszeniem o linii "M".
To może jednak tych kursów nie będzie :?:

bohun

Post autor: bohun »

Thomas78 pisze:Ale chyba taka "8" jadąca przez Kercelak na wprost, mniej by zapychała skrzyżowanie, niż skręcające z tą samą częstotliwością "27" ;)
Newralgicznym punktem jest w tej chwili jednak południowy wjazd. Po za tym, z tego co wiem, dla 27 ma być oddzielna faza (ale takie info miałem, jak nie było zamieszania z 23/32/4).
Thomas78 pisze:
bohun pisze:Musieli zdjąć ogłoszenie. Było pod ogłoszeniem o linii "M".
To może jednak tych kursów nie będzie :?:
Poczekamy - zobaczymy...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ciekawe jaką frekwencją będzie się cieszyła "2" na Kole i czy na tamtejszej pętli zrobiono jakiś chodnik? Kiedyś pamiętam, że przy żeberkach chodnika nie było, bo ludzie wsiadali dopiero po zmianie kierunku jazdy. Ale skoro "2" będzie jechać w przeciwym kierunku, to chyba będzie wsiadanie na pętli?

bohun

Post autor: bohun »

Tak, wszystkie przystanki na pętlach są już zrobione (maja byc także na Kieleckiej, Potockiej i Wilanowskiej). Dwójka na Koło lepsza niż na Bemowo, bo przy okazji połaczy cała pólnocną cześć Bemowa, a nie tylko skraj z ¯oliborzem. Przypuszczalnie na odcinku Radiowa - Koło będzie pustawa.
A co myślisz o 'strzałkach' na przystankach informujących w którą stronę ma tramwaj jechać? Coś na wzór Krakowa...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Co do "2" - pełna zgoda, ciekawiło mnie tylko, czy tam da się wsiąść (kiedyś nie było chodnika).

Czy te strzałki mają się pojawić wraz ze zmianą tras 2.01. i w jaki sposób będą usytuowane na wiacie (słupku)? W Krakowie są normą, może faktycznie to niegłupi pomysł...

bohun

Post autor: bohun »

Tego nikt nie wie. Wiadomo tylko, ze mają być. Oczywiście znając ZTM to będzie jakaś niespodzianka... Pogotowie Przystankowe już "psioczy" na duzo ilość zmian jednej nocy. Ostatnio mieli przymiarkę zawieszajać ogłoszenia o zmianach i wymieniajac prawie wszystkie rozkłady tramwajowe w związku z ograniczeniami wigilijnymi.

Wszystko okaże się 2 stycznia. Dobrze, ze mam wtedy wolne :D
Póki co w tramwajach pokazały się kartki z informacja o zmianach tras i rozkładów. Ale bez szczegółów.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

A planujesz sesję zdjęciową kasowanych linii? ;) Jeśli tak - podeślij mi coś :-P

bohun

Post autor: bohun »

Pfff... Na razie nie mam czasu. Już nie jeżdżą 44 i 45. Ale zdjęć zbytnio nie robiłem niestety. Na razie to ja żyje Bipą w Warszawie (ale to pociągi) :D.
46 to już od dawna na torach nie mam. 12 nigdy nie lubiłem, a 29 fociłem kiedyś jeszcze na Okopowej. W obecnym kształcie nie żal mi tej linii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”