Poznań zamawia tramwaje

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie mniej jednak to jest trochę dziwne, że spora część taboru nagle, w ciągu dnia zaczyna po prostu zjeżdżać do zajezdni. Coś się musiało wydarzyć :]

Hussar

Post autor: Hussar »

heh, wczoraj znowu takie jajca, chociaż na mniejszą skalę. 3 raz w ciągu 1,5 tygodnia. Za to po raz pierwszy jechały rzekomo "popsute" Moderusy



kumpel im napisał maila z pytaniem o co chodzi i dostał w zamian takiego:
Zgodnie z Rozporzadzeniem Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5 poz. 46) i zgodnie z Regulaminem Przewozów MPK Poznań Sp. z o.o. par. 81, rozpatrywane są tylko wnioski opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz adresem pocztowym skarżącego. Po uzupełnieniu brakujacych danych do sprawy powrócimy. Z poważaniem Romana Kryszak St. Insp. ds. Skarg i Wniosków MPK Poznań Sp. z o.o
no po prostu ręce opadają, nie ma to jak nie rozróżniać oficjalnej skargi na piśmie od maila z zapytaniem

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Rozróżnić na pewno rozróżniają, ale albo po prostu nie chcieli odpowiedzieć na to pytanie, albo w ogóle nie odpowiadają na zapytania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sprawa wydaje się być ciekawa. MPK wycofuje z miasta albo cały tabor tramwajowy, albo tylko część. Mam nadzieję być w Poznaniu na Katarzynce, toteż może uda mi się czegoś dowiedzieć ;)

Hussar

Post autor: Hussar »

KKS pisze:Rozróżnić na pewno rozróżniają, ale albo po prostu nie chcieli odpowiedzieć na to pytanie, albo w ogóle nie odpowiadają na zapytania.

No i już mają efekty takiego podejścia do klientów, kumpel przesiadł się całkowicie na samochód (wcześniej często korzystał z KM bo było mu taniej, ale stwierdził że woli wydać więcej na paliwo i mieć pewność że dojedzie niż jeździć tramwajami które raz jadą a raz nie i ryzykować spóźnienie). Podejrzewam, że nie tylko on.


Niestety (co najmniej 2 mi znane) przedsiębiorstwa komunikacyjne jeszcze nie mogą się przyzwyczaić, że mamy teraz kapitalizm, samochód nie kosztuje już tyle co 5-letnie zarobki, gdy się olewa klientów to ludzie w końcu będą mieli dość i po prostu przesiądą się do samochodu...


J-31 pisze:Sprawa wydaje się być ciekawa. MPK wycofuje z miasta albo cały tabor tramwajowy, albo tylko część. Mam nadzieję być w Poznaniu na Katarzynce, toteż może uda mi się czegoś dowiedzieć ;)

czekam na efekty :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://www.mpk.poznan.pl/rozrywka/galer ... ma-solaris

Jak pisałem w shoutboksie - umowa podpisana, Tramino w Poznaniu - póki co będzie stało na zajezdni, bo nie ma jeszcze homologacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje. Nareszcie. Tramwaj robi fajne wrażenie. :P

No i ... jednak Tramino pojawił się w Poznaniu. :cool:

Czy te zdjęcia to czasami nie zostały wykonane w zajezdni na "Fortecznej" ? :mruga:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Tramino było przywiezione na Głogowską i z tego co wiem, nigdzie stamtąd nie wywozili tego cuda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”