Poznań zamawia tramwaje

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
imarcin

Post autor: imarcin »

Wygląda na to że będzie to jedyna PUMA w Poznaniu. W przetargu na 40 nowych niskopodłogowych tramwajów MPK napisał bowiem:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat przed wszczęciem niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie dostawę, co najmniej 10 fabrycznie nowych tramwajów niskopodłogowych, wieloczłonowych, z napędem silnikami prądu przemiennego, w tym minimum 5 tramwajów w jednym zamówieniu do jednego
odbiorcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych Wykonawca może przedłożyć wykaz wykonywanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed wszczęciem postępowania.
Czyli jednak mimo ciepłych słów poznańskiego MPK nt. PUMY nie chcą go kupić. W takim razie czekamy na protest ;) Znając życie będzie to ten sam co był w Warszawie i w Szczecinie (z drobnymi zmianami)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co by nie gadać FPS ma pecha. Nie udało im się nigdzie upchnąć choćby kilka 118N - po za jedną, wypożyczoną poznańskiemu MPK. I teraz są skreślani w kolejnych przetargach, bo nie spełniają wymogu dotyczącego ilości wyprodukowanych wagonów niskopodłogowych :]

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ale wagony mają być całkowicie czy częściowo niskopodłogowe?

imarcin

Post autor: imarcin »

9507 pisze:Ale wagony mają być całkowicie czy częściowo niskopodłogowe?
A faktycznie mają być całkowicie niskopodłogowe. Nie zauważyłem tego ważnego podpunktu. ;)

Szkoda bo 118N jest ładnym tramwajem a awaryjność pewnie by minęła.
W sumie mogli by drugą gdzieś opchnąć i wtedy by mieli duże szanse wygrania innych przetargów. :cool:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

imarcin pisze:Czyli jednak mimo ciepłych słów poznańskiego MPK nt. PUMY nie chcą go kupić.
Kolejny dowód na to, że ten wagon to jakieś tragiczne nieporozumienie.
Druga interesująca rzecz to wykluczenie Solarisa. No, jeżeli Poznań nie chce Tramino to ja już nie wiem komu oni chcą to sprzedawać. Co prawda SIWZ jeszcze nie ma, ale jak sądzę PESA może być faworytem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

imarcin pisze:W sumie mogli by drugą gdzieś opchnąć i wtedy by mieli duże szanse wygrania innych przetargów.
Jest moda na 100% LF, poza tym 2 to nie 10.

imarcin

Post autor: imarcin »

plocmaster pisze:
imarcin pisze:W sumie mogli by drugą gdzieś opchnąć i wtedy by mieli duże szanse wygrania innych przetargów.
Jest moda na 100% LF, poza tym 2 to nie 10.
Jakby opchnęli 2 to by mogli startować w przetargu dla Szczecina. Jeżeliby wygrali (o zgrozo :o:) to by było już 8 i wtedy protest że wyprodukowali 8 szt. miałby szanse zostać uwzględniony. Tyle bajek teraz trzeba wrócić do rzeczywistości :D
Ostatnią ich nadzieją zostaną takie miasta jak Gorzów Wlkp. tudzież Grudziądz itp.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tak, to sobie można. A nagle zachcą 20 i co?

ppln

Post autor: ppln »

A w końcu zechcą żeby firma miała nazwę na "P"...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

ppln pisze:A w końcu zechcą żeby firma miała nazwę na "P"...
Też mi tajemnica. Pisałem już chyba, że w Bydgoszczy była delegacja z Poznania i oglądała zakład.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

imarcin pisze:Czyli jednak mimo ciepłych słów poznańskiego MPK nt. PUMY nie chcą go kupić. W takim razie czekamy na protest
Już dawno było wiadomo, że to nie będzie Puma. A Solaris miałby szansę, gdyby zrobił chociaż prototyp na czas. Nie ma, nie wiadomo, co to by było, więc przynajmniej teraz Solarisów nie będzie.

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:Druga interesująca rzecz to wykluczenie Solarisa. No, jeżeli Poznań nie chce Tramino to ja już nie wiem komu oni chcą to sprzedawać.
Może klimat dla Solarisa się ociepli po zaprezentowaniu prototypu. Było nie było - póki co mówimy o czymś co istnieje wyłącznie wirtualnie. Pytanie czy tramino nie przyjedzie zbyt póżno, żeby się jeszcze załapać na większe zamówienia pod EURO2012?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To normalne, FPS próbuje wcisnąć gdzie się tylko da. ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Oni są niereformowalni.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Gorzej, że opinia publiczna w Poznaniu tego nie akceptuje, bo zawsze w modzie jest jechanie na MPK, PKP i inne publiczne instytucje i uważa, że to MPK robi na złość. Wybiórcza na pewno jeszcze podnosi atmosferę, bo też słyszałem, że zrobiła jakiś pretensjonalny artykuł. Co gorsza, kryzys może MPK przeszkodzić - bo teraz ludzie będą tym bardziej naciskać, by kupować "swoje"... Więc może jednak Solaris ma szansę?

[ Dodano: 12 Lut 2009 21:34 ]
Swoja drogą naszła mnie szatańska myśl dzisiaj - co by było, gdyby MPK Kraków weszło w konsorcjum z FPS-em? Tylko oni są chyba za głupi, żeby na to wpaść.

filimer

Post autor: filimer »

Może sobie wchodzić, przecież i tak PUMA nie spełnia wymogów SIWZu, a innego tramwaju to oni nie mają...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No i właśnie jeszcze gorzej, bo wymyślą coś na szybko...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:No i właśnie jeszcze gorzej, bo wymyślą coś na szybko...
Spokojnie, FPS miał sporo czasu na to, by coś "wymyślić". A tymczasem oni uparcie oferują tylko "Pumę"... której nikt nie chce kupić z różnych powodów ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Uwierz, że coś wymyślą. I to jest najgorsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”