Linie - dziwolągi

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Robson

Post autor: Robson »

U nas byl juz taki przypadek odbywały sie dwa równorzedne remonty i jeźdizła tylko linia 1 a ze akurat lato zaczeło dopisywac to remontowali petle a tramy z opoźnieniami jeżdzily bo jednak pomiedzy petla a zajezdnia jest ok 200m

szubak

Post autor: szubak »

Podobnie w Krakowie. Podczas remontow w okolicach petli Wzgorza Krzeslawickie, Walcownia niektore linie kierowane byly do koncowki CA HTS. Poniewaz nie ma tam normalnej petli, tramwaje zjezdzaly do pobliskiej zajezdni, gdzie zawracaly i spowrotem wyjezdzaly na linie.

11David

Post autor: 11David »

W Pozku dziwna linia to 97, która ma służyć pracownikom VW, a i tak pustawa jeżdzi, a jak już ktoś jedzie to okazuje się mieszkańcem Zielińca, który właśnie przyjechał "6" lub "8" i jedzie do domu. :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

11David pisze:W Pozku dziwna linia to 97, która ma służyć pracownikom VW, a i tak pustawa jeżdzi, a jak już ktoś jedzie to okazuje się mieszkańcem Zielińca, który właśnie przyjechał "6" lub "8" i jedzie do domu. :)
E i to w tym dziwnego, ze dowozi pracowników VW i Nowego ZOO?? Frekwencja nie jest zła, wręcz osmiele sie powiedzieć jak na taka długą trasę to bardzo dobra, przynajmnije dzieki temu luźniej jest w 66

Podi

Post autor: Podi »

Najgorszy absurd w tramwajowy w Poznaniu to linia 2 i 9 jadące ulicą Strzelecką na wildę,_co jest bezsensowne,_moze jak zbudują trase na ul.Ratajczaka będzie lepiej...

11David

Post autor: 11David »

Nie zbudują, bo Poznań nie ma szczęścia do pieniędzy z UE, a sam P-ń tego nie zrobi. A nawet jak by była kasa to trzeba zbudować nową pętle za Ogrodami, trasę na Franowo, Most ŚW.Rocha, kupic nowe tramwaje, itd. Najłatwiej "2" pozostawić na starej trasie, a "9" walnąć Towarową lub niech jeździ co 20 minut swoją trasą, a nowa linia (tak jak"3" przy "4") w dni robocze reszta kursów co 20 minut niiech jedzie gdzieś za Wartę (Zawady lub Lecha naprzemiennie z "11"). mieszkańcy Wildy chcieliby mieć mobilniejszą komunikację, a nie tylko na Północ przez Centrum!!

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Podi pisze:Najgorszy absurd w tramwajowy w Poznaniu to linia 2 i 9 jadące ulicą Strzelecką na wildę,co jest bezsensowne,moze jak zbudują trase na ul.Ratajczaka będzie lepiej...
Czemu tak uważasz?. przecież mieszkańcom Wildy jest potrzebne połącznie np do Kupca Poznańskiego i AWFu...Z tym to sie niestety nie zgodze

11David

Post autor: 11David »

No ale i tak byłoby 1,5 linii w dni robocze, a weekendy i wieczorami tak jak jest. A z Wildy do Centrum masz "2","9","71" i po części linię 10, a za Wartę nie ma linii, a przecież kupy ludzi przesiadają się na Półwiejskiej i Awf-ie, a obserwuję to od monemtu jak "11" zaczęłą jeździć przez Królowej Jadwigi wysiadając z "2" na Półw. lub AWFie.

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Czemu tak uważasz?. przecież mieszkańcom Wildy jest potrzebne połącznie np do Kupca Poznańskiego i AWFu...Z tym to sie niestety nie zgodze
Fakt,ale jest im także potrzebny szybki dojazd do centrum,a nie takim półkółkiem :) taka moja opinia :)

11David

Post autor: 11David »

A tak pobocznie mówiąc to właściwie większość ludzi wsiada do "2" i "9" przy AWf-ie i Półwiejskiej, a ok.40% jedzie ze ścisłego Centrum (mogą wsiąść tylko przy Marcinkowskiego i Kupcu), bo z wcześniejszych przystanków wolą linię 10.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Najgorszy absurd w tramwajowy w Poznaniu to linia 2 i 9 jadące ulicą Strzelecką na wildę,_co jest bezsensowne,_moze jak zbudują trase na ul.Ratajczaka będzie lepiej...
Jechałem 2-ką przez Wildę - i co w tych liniach jest dziwnego. W sumie oba tramwaje 2 jak i 9-tka dojeżdżają do Centrum ;)

11David

Post autor: 11David »

Podi' emu chodziło o to, że przez 25 minut drogi mają właściwie tę samą trasę. Beznadziejny relikt przeszłości...

Podi

Post autor: Podi »

11David pisze:Podi' emu chodziło o to, że przez 25 minut drogi mają właściwie tę samą trasę. Beznadziejny relikt przeszłości...
Chodziło także o to,że tramwaj objeżdza pół centrum,a mogłby szybko ul.Ratajczaka dowieźć pasażerów na Wildę :)

11David

Post autor: 11David »

Oj to wtedy z 7-8 mogłoby ubyć. Ale to tylko plany.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Rzeczywiście chyba 2 i 9 sie mocno dublują w Pozku, ale cóż nikt się nie kwapi, aby coś zmienić, a nikłe plany puszczenia którejś z linii Towarową spełzły na niczym, może i szkoda. Ale czekamy nadal na trasę przez Ratajczaka co moim zdaniem nie ma dużych szans na powodzenie, ponieważ jest wiele innych torowisk do wybudowania (Franowo, wydłużenie PST do Dw. Zachodniego, nowa pętla na Ogrodach, Os. Kopernika, Grochowska, Naramowice i trasa do stacji Poznań-Wschód).

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

praskie dziwolągi:
w dwóch miejscach(letenska, karlovy lazne)tramwaje przejeżdżają przez... dom
mam foto jak ktoś chce
do 1941r.(niektóre źródła podają 1944r.)tramwaj kursował po parku Stromovka, i była to zupełnie normalna linia, do 1939r. na jej końcu była zajezdnia; zachował się nawet do dziś kawałek toru, a jego początek jest przejezdny,przylega do najstarszej pętli w Pradze
w parku Letenske Sady była też najstarsza linia elektryczna w Pradze wraz z zajezdnią w latach 1891-1900
w latach 1883-1960 natomiast tramwaj przejeżdżał przez zabytkową Prasną Branę(przez środek)
liberec:
ciekawa siec ponieważ jest o dwóch rozstawach: 1000mm i 1435mm, w niektórych miejscach się pokrywa, jest tylko jedna, wspólna zajezdnia, dodatkowo Liberec posiada jedyny w Czechach zabrytkowy wóz na wąskich torach(bovera, nr88) oraz jedną z 2(obok Mostu)międzymiejską linię do Jablonca N/N
do powyzszych informacji mam robione osobiscie zdjęcia, mogę podac więcej info i linki
Ostatnio zmieniony 2006-02-24, 16:44 przez roj_mankiet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Dlaczego uważasz to za dziwolągi :?: Są to raczej ciekawostki komunikacji.

Podi

Post autor: Podi »

mam foto jak ktoś chce
Ja chcę...
roj_mankiet pisze:oraz jedyną międzymiejską linię do Jablonca N/N
Jechałem,ale mama mi mówiła że całą trasę przespałem :P

Robson

Post autor: Robson »

Ja kiedyś w niemczech w tramwaju zasnęłem ale gdy się obuziłem to szybko opanowałem zytuację ;)

Podi

Post autor: Podi »

Robson pisze:Ja kiedyś w niemczech w tramwaju zasnęłem ale gdy się obuziłem to szybko opanowałem zytuację :wink:
Tak,tylko ja miałem z 5 latek... Szkoda mogłem KM pofocić,bo było dużo ciekawostek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”