Co można zrobić z tramwaju?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Co można zrobić z tramwaju?

Post autor: 9507 »

Otóż to: http://www.phototrans.eu/14,309164,4.html Ja bym na to nie wpadł :D

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

KTM-05 jako wagon zsypowy :lol: Fajnie to wygląda :)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ciekawe... Ale że też im się to opłacało - nie lepiej jest utrzymywać po prostu wagon-szutrówkę?
Niemiej jednak konstrukcja interesująca :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie mniej jednak pomysł na wykorzystanie wagonu tramwajowego jest naprawdę super :)

Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Odp

Post autor: Gullit »

Kazdy sposób dobry aby wagon jakoś wykorzystać

lemba

Post autor: lemba »

Jedni robią z tramwaju kurnik, drudzy wagon zsypowy. Co kto lubi ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Nikt tu jeszcze nie pokazał zdjęć tramwaju mieszkalnego (dla ludzi) - nie wierzę, że taki nie powstał ;)

lemba

Post autor: lemba »

To jest dobre. Coś w stylu kontenerów mieszkalnych dla ludzi niższego poziomu. Zazwyczaj tramwaje należą do miasta, więc nie byłoby to problemem. Tylko je przerobić w środku i gotowe. Zresztą u mnie w mieście stoją wagony kolejowe wynajmowane na sezon letni dla przyjezdnych. Cena nie jest wysoka, a lepsze to niż namiot. Zreszta z autobusami kiedyś było podobnie.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A ja bym zobaczył 105Na tak przerobioną (na wagon zsypowy) ;) A wagonów mieszkalnych (prawie) było już wiele - czyt. altanek działkowych ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pamiętam, że z pewnego wagonu zrobiono nawet wiatę na rowery. O tym czytałem w którymś z numerów Świata Kolei ;)

lemba

Post autor: lemba »

9507 pisze:A wagonów mieszkalnych (prawie) było już wiele - czyt. altanek działkowych ;)
Ale mi chodzi o takie "legalne" stawiane przez miasto. Np. dla tych, co niszczą mieszkania socjalne. Coraz więcej miast sięga właśnie po kontenery. Praktycznie jest to lepsze niz opisana przez Ciebie altana działkowa, posiadają prad, wodę, czasami gaz. Ogólnie rzecz biorąc takie kontenery są dla tych, co nie umieją uszanować mieszkań socjalnych(czytaj rodzin patologicznych).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lemba pisze:Ogólnie rzecz biorąc takie kontenery są dla tych, co nie umieją uszanować mieszkań socjalnych(czytaj rodzin patologicznych).
Praktyka wskazuje, że jednak nie zawsze. Bo do kontenerów sprowadza się również tych, którzy zostali np. zalani przez jakąś rzekę. A potem się o tych ludziach zapomina ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

lemba pisze:
9507 pisze:A wagonów mieszkalnych (prawie) było już wiele - czyt. altanek działkowych ;)
Ale mi chodzi o takie "legalne" stawiane przez miasto. Np. dla tych, co niszczą mieszkania socjalne. Coraz więcej miast sięga właśnie po kontenery. Praktycznie jest to lepsze niz opisana przez Ciebie altana działkowa, posiadają prad, wodę, czasami gaz. Ogólnie rzecz biorąc takie kontenery są dla tych, co nie umieją uszanować mieszkań socjalnych(czytaj rodzin patologicznych).


Wiem, pisałem swojego posta z pełną świadomoscią rozumienia Twojego ;)

A co do posta powyższego, to na Leśnicy zdaje się mamy właśnie taki problem - zagrzybione tymczasówki z pękajacymi scianami. Postawiono to właśnie po powodzi '97 ;)

lemba

Post autor: lemba »

No więc. A ludzie z niższego poziomu czyli jakieś pijaczki, itp. mieszkają w socjalnych. Znany jest ten problem, i to nie tylko we Wrocławiu. A najlepsze jest to, że co jakiś czas miasto remontuje socjalne na swój koszt, a "lokatorzy" nadal je demolują. Koło się zamyka. Tylko szkoda tych ludzi, co z przymusu mieszkają w kontenerach, np. ci po powodzi. No ale cóż się można spodziewać w naszym kraju...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

... no dobra, ale wróćmy może do tematu. Co można zrobić z tramaju ? ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Co można zrobić z tramaju ?
Barykadę :P W "Dżumie" Alberta Camusa było opisane jak używali tramwajów do transportu trupów... :confused:

lemba

Post autor: lemba »

Ogólnie rzecz biorąc, praktycznie wszystko sie da. Jakby chcieć, to można przzerobić tramwaj na kibelki ;) ¯yjemy w Polsce, kraju, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Mam jeszcze jedną odpowiedź, która u nas we Wrocku nawet funkcjonuje - z tramwaju można zrobić dyskotekę :D Wczoraj jakaś stodwója tak śmigała, a w środku impreza na całego...

lemba

Post autor: lemba »

Z ta dyskoteką to chyba tak nie do końca legalnie. Ale motorniczy jakiego powera musiał mieć, pewnie jechał w rytm muzyki :D Ciekawe czy tramwaj przetrwał ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

W październiku urządziliśmy mega-bibę w składzie 13N za pomocą ZP1 (zestawu pielgrzymkowego) i odtwarzacza mp3 i sporego zapasu piwa. Jeździliśmy tak po Warszawie całą noc. Takie imprezy są całkowicie wykonalne, a motorowy nie narzekał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”