Olsztyn - tramwaj

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: TLG »

Od zeszłego roku mocno zwątpiłem w zdolność społeczeństwa do myślenia, ale tu liczy się to, co mówią mieszkańcy i pasażerowie, a nie jeden czy drugi publicysta, nawet jeżeli jest fachowcem. Lub jeżeli publikuje na fachowym (lub pretendującym do miana fachowego) serwisie (vide pan jeden pan z Infobusa)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: pmaster »

Od zeszłego roku
Dużo wcześniej.

A naTemat to ogromny ekskrement. Mój pies pisałby lepsze artykuły, jakby go pogłaskać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: J-31 »

Tramwaje w Olsztynie działają, choć z pewnymi problemami, ale działają a to najważniejsze. Miasto przygotowuje się do rozbudowy sieci.

Projekt podstawowy to budowa nowej linii od skrzyżowania ulic Witosa i Bukowskiego do okolic pętli autobusowej "Tęczowy Las". Po za tym w kolejnym etapie budowa linii od skrzyżowania al. Sikorskiego i ul. Wilczyńskiego do obecnej pętli autobusowej na Pieczewie.

Kolejny etap, to uruchomienie linii wzdłuż ul. Krasickiego do skrzyżowania z ul. Synów Pułku a docelowo do skrzyżowania z ulic Kętrzyńskiego/Towarowej.

Są jeszcze warianty rezerwowe.

Pierwsza opcja to wydłużenie linii (1 i 2) z obecnej krańcówki przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta do skrzyżowania ulic Krasickiego/Wilczyńskiego.

Druga opcja to spięcie al. Piłsudskiego od ronda Plac Inwalidów Wojennych, do skrzyżowania z ul. Kościuszki.

W tym celu odbędą się dwa spotkania w ramach konsultacji społecznych. Jedno w Szkole Podstawowej (1 marca) a drugie w Ratuszu (2 marca). Ostateczne decyzje muszą zapaść do końca roku. Ratusz chce wykorzystać fundusze inwestycyjne UE pochodzące z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2014-2020. :cool:

PS. Niezależnie od planów na przyszłość. MPK czeka dokupienie taboru, bo tego trochę zabrakło. A są jeszcze plany utworzenia linii nr. 4 z Kortowa do Kanta w oparciu o istniejącą infrastrukturę ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: J-31 »

A tą razą tu sobie coś napiszę, bo w powyższym poście napisałem, że MPK chce dokupić nowe wagony... no i owszem są w trakcie przetargu. MPK chce kupić w podstawowym wariancie 12 wagonów, ale tym razem MPK postawiło już jednak pewne wymagania producentom i wychodzi na to, że firma chce zmienić ogólną koncepcję dotyczącą konstrukcji nowych wagonów ;)

W związku z tym przetarg ulegnie przesunięciu, ponieważ producenci zaczynają zadawać pytania MPK. I tych pytań jest dosyć sporo. MPK ugięło się pod naciskiem producentów i przesunęło termin otwarcia ofert na dzień 21 lutego br.

Szczegóły pod poniższym linkiem
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57333.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: J-31 »

No to mogę napisać ciąg dalszy przetargu MPK Olsztyn na zakup 12 tramwajów niskopodłogowych - z opcją dokupienia kolejnych 12-stu, czyli łącznie max do 24 wagonów. No i....

Szykuje się niezły numer, jeżeli MPK wybierze tą ofertę. "Ofertę", bo oferta jest tylko jedna - od tureckiego producenta tramwajów firmy Durmazlar z Bursy. Konsorcjum Solaris & Stadler i wycofali się z przetargu, uznając, że wymagania MPK są zbyt wygórowane i musieli by tworzyć nową konstrukcję od podstaw. Pesa też się nie załapała.... a turcy jak widać owszem, spełnili większość wymagań postawionych przez organizatora przetargu.

Więcej info, w linku poniżej
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57773.html

Aż ciekawy jestem, czy MPK podpiszę umowę z firmą Durmazlar ? Jeśli tak, to pierwsze tramwaje mają dotrzeć do Olsztyna w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy. A jeśli tak będzie... to ja wybiorę się do Olsztyna, bo będzie warto :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Olsztyn - tramwaj

Post autor: J-31 »

No i jest już odpowiedź na pytanie jakie postawiłem w powyższym poście - w lutym br. MPK podpisze umowę z firmą Durmazlar. Tym samym, turecki producent dostarczy 12szt. wagonów z rodziny "Panorama" ;)

:strzałka: http://infotram.pl/olsztyn-dostanie-tra ... 05092.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”