Tramwaje w Poznaniu - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
netnik

Post autor: netnik »

A czy my musimy wszystko sprowadzać z zagranicy? Nie możemy mieć swoich tramwajów skoro są u nas produkowane? Przynajmniej ludzie mieli prace. Nie lubie tego, że Polacy zawsze chwalą to co nienasze a na nasze narzekają.

aleksej

Post autor: aleksej »

No bo jak nasze jest wielkim szajsem to co tu chwalic. Gdyby Konstal produkowal chociaz w 80% tak dobre wagony jak Tatra, to nikt by nie narzekal, ale niestety, u nas wagony 105Na trzeba remontowac co 7 lat, bo inaczej sie sypia, Tatry bez remontow jezdza 15-20 lat i sie niezle trzymaja. Zreszta jak w bylym ZSRR te wagony sie trzymaja i to przez wiele-wiele lat bez zadnych remontow, to juz cos swiadczy o jakosci produktu. Juz nie wspominam o 102jkach ktore maja rowniez slaba konstrukcje, i problemy z czesciami.

No i na koniec, czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to jest ze 102jki i 105tki to jedne z najglosniejszych tramwajow na swiecie?

Aleksej

Podi

Post autor: Podi »

No i na koniec, czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to jest ze 102jki i 105tki to jedne z najglosniejszych tramwajow na swiecie?
Mnie zawsze wkurzały przetwornice...

A jazda stopiątką po PST to jedno wielkie ała dla moich uszu.
Poznańczyk pisze:Czy Polska nie mogła sprowadzać Tatr od Czechów jak Niemcy, Węgrzy, ZSRR?? Tylko musieli grzebać w Konstalu? :wall:
Był Polonez, był Jelcz, był i polski tramwaj :D

Podi

Post autor: Podi »

To już napisałem na pierwszej stronie tematu więc luzik :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi, czy rzeczywiście jest realna szansa na te wagony w Poznaniu. Jak myślisz ? ;)

Robson

Post autor: Robson »

aleksej pisze:No i na koniec, czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to jest ze 102jki i 105tki to jedne z najglosniejszych tramwajow na swiecie?
W "stodwói" masz przekłądnie dwustopniowa która daje dużo hałąsu gdy jest już zużyta do tego przetwornica wirowa i zbyt mocne mechanizmy drzwiowe.
Podobnie w "stopiątce" tylko że tu jest przekładnia jednostopniowa która daje mniej hałasu ale w zamian nie można używać piasecznic. I jak wyżej przetwornica wirowa oraz głośne drzwi dają sie we znaki.
Ostatnio zmieniony 2006-06-09, 11:00 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Podi pisze:A jazda stopiątką po PST to jedno wielkie ała dla moich uszu.
To nie jest chyba wina samej 105tki... W GT8 też tam można ogłuchnąć... w por. z innymi miejscami.

Podi

Post autor: Podi »

Robson pisze:W "stodwóji"(jak to się odmienia??)
Bez "J"
Poznańczyk pisze:W GT8 też tam można ogłuchnąć... w por. z innymi miejscami.
W nocnym jest cicho :P

Podi

Post autor: Podi »

Wszystko zależy od funduszy i dobrej woli MPK, ale jesli chodzi o zwykłych zjadaczy chleba, to nasze media potrafią nieźle zareklamować "nowe" pojazdy :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Wszystko zależy od funduszy i dobrej woli MPK, ale jesli chodzi o zwykłych zjadaczy chleba, to nasze media potrafią nieźle zareklamować "nowe" pojazdy :D
A czy w lokalnych poznańskich gazetach jest jakaś medialna "nagonka" zachęcająca MPK Poznań do zakupu tych pojazdów ? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja jechałem GT8. I wcale tak głośno w nim nie było. A przynajmniej nie aż tak jak 3G :mruga:

aleksej

Post autor: aleksej »

Moze zanim ktos zrobi 'medialna nagonke' czy cos w tym stylu, to poczekajmy az BVG bedzie chcial sprzedac te wagony! Bo na razie sprzedaja KT-4D a T6A2 jeszcze troszke w Berlinie pojezdza i na pewno teraz nie sa na sprzedaz.

Aleksej

voy

Post autor: voy »

3G daje popalić, ale wagony z serii GT6 czy GT8 są naprawdę w porządku - nie rzucają po torowisku i rozjazdach jak 105 i płynnie przyspieszają i hamują.

Podi

Post autor: Podi »

No i przede wszystkim jak tramwaj stoi na przystanku to wewnątrz panuje głucha cisza...

Podi

Post autor: Podi »

A czy w lokalnych poznańskich gazetach jest jakaś medialna "nagonka" zachęcająca MPK Poznań do zakupu tych pojazdów ? ;)
Nie ma na razie żadnej. Napalają się cały czas za to wizją braku Ikarusów już od wakacji.
aleksej pisze:Bo na razie sprzedaja KT-4D a T6A2 jeszcze troszke w Berlinie pojezdza i na pewno teraz nie sa na sprzedaz.
A z tego co czytałem to te wagony stoją odstawione podobnie jak KT4D...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:A z tego co czytałem to te wagony stoją odstawione podobnie jak KT4D...
Pewnie część stoi poupychana po zajezdniach, a część przemierza dzielnie mniej reprezentacyjne ulice Berlina, bądź też została odstawiona w związku z piłkarskimi MŚ. Myślę, że gdyby do BVG zgłosił się porządny klient z konkretną ofertą zakupu za odpowiednie pieniądze, chętnie by ich się pozbyto. :)

Podi

Post autor: Podi »

plocmaster pisze:bądź też została odstawiona w związku z piłkarskimi MŚ
Chyba raczej z tego powodu by je wskrzeszono...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Chyba raczej z tego powodu by je wskrzeszono...
W Polsce tak, ale w Niemczech na takie okazje kupuje się nowy tabor a stary chowa, żeby nikt nie zobaczył :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W tym wypadku plocmaster ma rację, bo Niemcy to nie są tacy tandeciarze... :roll:


Edytował. u2w
Ostatnio zmieniony 2006-06-18, 23:34 przez Poznañczyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Podi pisze:
Robson pisze:W "stodwóji"(jak to się odmienia??)
Bez "J"
Poznańczyk pisze:W GT8 też tam można ogłuchnąć... w por. z innymi miejscami.
W nocnym jest cicho :P
Wystarczy w "stodwójce" :P

Przedwczoraj jechalem =>gorzej niż z przetwornicą :( Na Wielkopolskiej od stony wschodniej i na Zamenhoffa jeszcze taki hałas w GT8 jest :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”