Tablice i wyświetlacze w tramwajach

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:Parę lat temu będąc we Wrocławiu byłem zdziwiony, że w tych wehikułach montowane są nawet przyciski do otwierania drzwi.
No tak, ale to było parę lat temu. Po za tym przyciski są potrzebne by ujednolicić system otwierania drzwi. Natomiast teraz MPK ma wiele świeżo wyremontowanych wagonów i czeka już fabrycznie na nowe... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
Poznaniak pisze:W Poznaniu pojawił sie kolejny skład 105Na+105NaD z wyswietlaczami firmy R&G. Mianowicie jest to skład 136+137. Skład wyposażony jest w wyswietlacz czołowy (dachowy przedni i tyln<font color=blue><b>i</b></font>), przedni wyswietlacz i dwa duze wyswietlacze boczne w obu wagonach
Extra. Czy Myślisz, że wyświetlacze R&G będą już stale dodawane do remontowanych 105-tek ? :)
Zobaczyymy. Na razie to sa testy i w ogóle mieszkańcy maja sie wypowiedzieć czy podobaja im sie taki powrót do tradycji numeru linii na dachu :). Jak do tego dojdzie to MPK bedzie montowac tarcze dachowe i wyswietlacze :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Zobaczyymy. Na razie to sa testy i w ogóle mieszkańcy maja sie wypowiedzieć czy podobaja im sie taki powrót do tradycji numeru linii na dachu :). Jak do tego dojdzie to MPK bedzie montowac tarcze dachowe i wyswietlacze :)
Super....
Uważam, że ten numer linii na dachu to bardzo praktyczny pomysł, pod warunkiem, że jest on elektroniczny i dobrze widoczny w każdych warunkach. Toteż sądzę, że idea powrotu do tej praktyki jest wspaniałym pomysłem... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Wiesz ja bym osobiście woalł, aby zostały tradycyjne tarcze na dachu, a nie wysietlacze. No ale cóz technika idzie dalej...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Wiesz ja bym osobiście woalł, aby zostały tradycyjne tarcze na dachu, a nie wysietlacze. No ale cóz technika idzie dalej...
Te tarcze były fajne ale nie praktyczne. Po pierwsze nie był podświetlane, po drugie trudno je był zmienić. A takie tarcze elektroniczne są o wiele lepiej widoczne... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Co tam trudno zmień, bierze spec z zjaedni drabine i zmienia :). Co do podświetlenia to fakt- brak, ale zawsze jest podswietlana tablica kierukowa :). A te wyswietlacze starsznie daja po oczach..:/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:A te wyswietlacze starsznie daja po oczach..:/
I chyba tak powinno być. Przynajmniej widać je z daleka... ;)

Robson

Post autor: Robson »

Jednak tarcze na dachu zawsze były kojarzone z poznaniem a jak to zniknie to juz nie bedzie to samo :(

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Robson pisze:Jednak tarcze na dachu zawsze były kojarzone z poznaniem a jak to zniknie to juz nie bedzie to samo :(
W zamierzchłych czasach mrocznego komunizmu (albo mrocznych czasach zamierzchłego komunizmu) tablice na dachu były czymś powszechnym (nawet kiedy, kiedyś na trajtkach były) zniknęły i się nic takiego nie stało. A w Poznaniu nie znikają tylko zmieniają formę :cool:

Robson

Post autor: Robson »

Ale to juz nie jest to samo :) ja tam wole białe tabice z taka fajna czcionka.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
Poznaniak pisze:A te wyswietlacze starsznie daja po oczach..:/
I chyba tak powinno być. Przynajmniej widać je z daleka... ;)
No tak, ale jak stoje na przxystanku to nie moge patrzec na wyswietlacz bo normalnie oczy mi łzawia..:/
Robson pisze:Ale to juz nie jest to samo :)
No niestety, ale jednak mozna sie pocieszyc faktem, iż nie znikną numerki linii z dachu
Robson pisze: ja tam wole białe tabice z taka fajna czcionka.
Chyba każdy to woli. Tak na marginesie. Na okres wakacji mozna zaobserować tarcze z linią nr 7!! Które od dawien dawna nie były używane :)

Robson

Post autor: Robson »

Poznaniak pisze:Chyba każdy to woli. Tak na marginesie. Na okres wakacji mozna zaobserować tarcze z linią nr 7!! Które od dawien dawna nie były używane :smile:
Ciekawe czy u mnie w gorzoiwe bedzie kiedys linia o numerze 7 moze za kilkanaście lat. :)
Poznaniak pisze:No tak, ale jak stoje na przxystanku to nie moge patrzec na wyswietlacz bo normalnie oczy mi łzawia..:/
Ja tam jeszcze nie widziałem tych waszych nowych diod ale jak mysle sa tak widoczne jak nasze w stopiatkach przednie duze.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Robson pisze:Jednak tarcze na dachu zawsze były kojarzone z poznaniem a jak to zniknie to juz nie bedzie to samo :(
Tarcze na dachu były także zarówno w Łodzi jak i w Warszawie. Po prostu w Poznaniu przetrwały najdłużej.

Robson

Post autor: Robson »

Tarcze na enkach to była norma ale czy na innych nowszych pojazdach montowali to <b>niewiem</b> :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Robson pisze:Tarcze na enkach to była norma ale czy na innych nowszych pojazdach montowali to <b>niewiem</b> :)
Na nowszych nie :-P

Robson

Post autor: Robson »

ale w innych miastach typu wawa lodz. Bo w gorzowie wraz z kasacja eNek skonczyła sie era tablic dachowych.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Robson pisze:ale w innych miastach typu wawa lodz. Bo w gorzowie wraz z kasacja eNek skonczyła sie era tablic dachowych.
W Łodzi na 803-kach nie było, w Warszawie na 13-tkach też nie. Tym bardziej odpowiednio na 805-tkach i 105-tkach. Tablice na dachach w obu miastach odeszły wraz z "Enkami" z tym, że w Łodzi "Enki" kursowały dłużej niż w Warszawie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
Robson pisze:ale w innych miastach typu wawa lodz. Bo w gorzowie wraz z kasacja eNek skonczyła sie era tablic dachowych.
W Łodzi na 803-kach nie było, w Warszawie na 13-tkach też nie. Tym bardziej odpowiednio na 805-tkach i 105-tkach. Tablice na dachach w obu miastach odeszły wraz z "Enkami" z tym, że w Łodzi "Enki" kursowały dłużej niż w Warszawie.
Przecież w latach 80-tych na poznańskich 105-tkach były tablice z numerami linii na dachu... :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Thomas78 pisze: W Łodzi na 803-kach nie było, w Warszawie na 13-tkach też nie. Tym bardziej odpowiednio na 805-tkach i 105-tkach. Tablice na dachach w obu miastach odeszły wraz z "Enkami" z tym, że w Łodzi "Enki" kursowały dłużej niż w Warszawie.
Przecież w latach 80-tych na poznańskich 105-tkach były tablice z numerami linii na dachu... :mruga:
A czy ktoś napisał, że nie były :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:A czy ktoś napisał, że nie były :?:
Tak Ty :mruga:

:strzałka:
Thomas78 pisze: W Łodzi na 803-kach nie było, w Warszawie na 13-tkach też nie. Tym bardziej odpowiednio na 805-tkach i 105-tkach. Tablice na dachach w obu miastach odeszły wraz z "Enkami" z tym, że w Łodzi "Enki" kursowały dłużej niż w Warszawie.
Ja za Ciebie tego nie napisałem xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”