[Warszawa] Tramwaje na Boernerowo

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Piotrek_2274 pisze:nie ma jeszcze dokładnych projektów linii na Powstańców Śląskich
Dokładnie dlatego. Projekt linii Radiowa - Górczewska jest na końcowym etapie przygotowania, niebawem powinien zostać opublikowany (przy czym nie ma on nic wspólnego z tym, co można znaleźć w Studium Wykonalności z 2006r jak i schematami ze stron TW). Druga kwestia to opór ze strony GDDKiA (w ramach realizacji S-8 przebudowano także Powstańców między Kazubów i Hery). W kwestii samego przejazdu (który został wykonany przez ZUE i Kromiss na zlecenie wykonawcy całego kontraktu S-8) Generalna Dyrekcja była bardzo trudnym negocjatorem, zamierzała zrealizować przejazd jednotorowy (zgodnie ze stanem, jaki objęła wchodząc na plac budowy). Zauważcie, że kilkadziesiąt metrów za Radiową zabudowany był rozjazd (nowiutki, pomalowany minią ołowiową) i kończył się odcinek dwutorowy. Ten odcinek także został zrealizowany przez Generalną Dyrekcję tak, jak zastano. Dopiero, kiedy TW otrzymały projekt i we własnym zakresie rozpoczęły dalszą przebudowę to nowiutki rozjazd został wyjęty.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Z tego co widzę na stronie ZTMu, to 13 nie zostanie zlikwidowana, a pozostanie na swojej trasie bez żadnych zmian. ;)
Oj, chyba coś źle Zauważyłeś. 13-stka zostaje zawieszona ;)

:strzałka: http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=404&c=100&l=1
Zgodnie z wyborem pasażerów, od najbliższej soboty, tramwaje linii 20 będą kursowały na nowej trasie, powstałej z połączenia dawnej linii 20 i zawieszonej linii 13:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Hmmm... Ja po prostu wpisałem rozkład 13-stki na 4 maja i dalej było pokazane kursowanie co 10 minut w szczycie i co 15 poza. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Obiecywałem Wam film z przejazdu tramwajem na Boernerowo. I oto jest, a w zasadzie są... dwa filmy. Udało mi się nawet złapać Swinga zawracającego na pętli :mruga:

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=o1CS-bczO-A
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=0skrO0-fw9g

Miłego oglądania ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Szkoda że jest muzyczka, hurgot tramwaju w tle chyba byłby bardziej wskazany ;)
Przy okazji widać jak praca wre przy budowie kładki do przystanku Siodlarska...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Teraz na "20" spotkać można tylko najnowsze SWINGI. Ale jak zaczną się trafiać te starsze, które dorobiły się już "podkutych butów" to dopiero będzie łomot. To samo z resztą tyczy się wagonów starczej generacji. Torowisko to do cichych nie należy, zwłaszcza na odcinku torów wzdłuż Dywizjonu 303. Taki urok technologii podsypkowej na podkładach strunobetonowych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:Szkoda że jest muzyczka, hurgot tramwaju w tle chyba byłby bardziej wskazany ;)
Myślałem o tym, ale zdecydowałem się na muzyczkę. Po prostu trafiłem na jakiegoś starego szrota z "Pragi" i tramwaj był bardzo głośny. A konkretnie z drugim wózkiem było coś nie tak, bardzo głośno się zachowywał, przesiadłem się do przodu, ale i tak było słychać. :]

No, a samo torowisko na Dywizjonu 303 - to już jak TLG napisał ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

J-31 pisze:Myślałem o tym, ale zdecydowałem się na muzyczkę. Po prostu trafiłem na jakiegoś starego szrota z "Pragi" i tramwaj był bardzo głośny. A konkretnie z drugim wózkiem było coś nie tak, bardzo głośno się zachowywał, przesiadłem się do przodu, ale i tak było słychać.
Tym lepiej, trzeba zachowywać klimat strupiałych 105-tek, póki jeżdżą :D

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Od kiedy 20 jeździ na ¯erań FSO?

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Od dziś

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

To zbyt długo na Kawęczyńskiej się nie zagrzała. :diabeł: Kiedy się skończy remont Targowej? :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

OPi pisze: Kiedy się skończy remont Targowej?
Według zapowiedzi za miesiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”