Tramwaje w Elblągu - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Tramwaje w Elblągu - tabor, infrastruktura

Post autor: wojtek1611 »

Nie znalazłem takiego tematu, więc przy okazji postanowiłem go założyć :)
Zmodernizowane M8C zaczęły wozić mieszkańców Elbląga

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobrze, że to napisałeś, ponieważ od pewnego czasu było wiadomo o tych wagonach. Jeszcze w grudniu znalazłem zdjęcie - poprzez wujka Google - ale widać było tylko na nim fragment środkowego członu. Teraz widać cały wagon ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »


Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Czy ta modernizacja jest identyczna jak gdańskich wagonów?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wychodzi na to, że chyba tak. M.in. zmieniono mu front i dodano środkowy niskopodłogowy człon. Przypuszczam, że brał w tym udział Modertrans. Tak coś czuję choć mogę się mylić ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

J-31 pisze:Wychodzi na to, że chyba tak. M.in. zmieniono mu front i dodano środkowy niskopodłogowy człon. Przypuszczam, że brał w tym udział Modertrans. Tak coś czuję choć mogę się mylić ;)
Wywiad z wiceprezesem Modertrans chyba może to sugerować ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

J-31 pisze:Przypuszczam, że brał w tym udział Modertrans
W środku są nawet znaczki Modertransu ;) BTW wnętrze wiele od Gdańskich się nie różni ;)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Tramwaje w Elblągu - tabor, infrastruktura

Post autor: Burmistrz »

Ostatnio byłem w Elblągu i moje wrażenia opiszę w punktach:
-Nowe Duwagi są bardzo wygodne i komfortowe, zawieszenie sprawia że prawie się płynie po tych torach. O trzy poziomy wyżej niż w Pesie Jazz z TW. Przeważnie jedna sztuka jeździ na linii 3.
-Stare Duwagi nie opuszczają już w ogóle bram zajezdni.
-Torowisko na Browarnej po remoncie jest w bardzo dobrym stanie. Dobijające jest natomiast to że linia 1 i 3 szybciej przebywa dystans od Sądów do Ogólnej jadąc na około niż linia 4 i 5.
-Najbardziej klimatyczną linią tramwajową jest dwójka (Druska - Marymoncka). Godne polecenia bardzo krzywe torowisko na Grunwaldzkiej i wiele jednotorów na Królewieckiej oraz Grunwaldzkiej.
-Bardzo mi się podoba stan tamtejszych 805Na, które mimo dobrego stanu wciąż są w większości oryginalne.
-A najbardziej podobają mi się dykty malowane od szablonu które wyglądają jak rodem z lat siedemdziesiątych :)

Ogółem tramwaje w tym mieście to dla mnie jedno z niezbadanych dotąd kuriozów, jakim cudem to jeszcze żyje? :P No, ale niektórymi trasami to się jedzie szybciej niż w Warszawie, tak jak wspomnianą jedynką. Najbliższym planem na przyszłość jest zrobienie łącznika między ulicą Obrońców Pokoju a 1 maja co pozwoli skrócić czas jazdy tramwaju. Na razie żadnych konkretnych danych na ten temat nie ma.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaje w Elblągu - tabor, infrastruktura

Post autor: J-31 »

Patrząc na to co dzieje się w Warszawie w kwestii tramwajów, aż człowieka podnosi na duchu, że w Elblągu ktoś myśli kompletnie inaczej. I to powinno być wzorem dla wielu większych miast w Polsce ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaje w Elblągu - tabor, infrastruktura

Post autor: J-31 »

Trochę odświeżę ten temat. Tramwaje Elbląskie czekają na dostawy trzech wagonów z firmy Modertrans, a jednocześnie ogłoszony został przetarg na zakup ... jednego wagonu tramwajowego. Ma to być wagon jednoczłonowy z niskopodłogową wstawką, jednokierunkowy, długość 14-15,5m. Termin dostawy do styczeń 2020 roku. ;)

:strzałka: https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 59842.html

Jeśli dobrze zrozumiałem zamawiającym w tym przypadku są władze miasta. Nie wiem, czy tak to należy interpretować ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”