Unia Europejska a tramwaje w Polsce

Różne zagadnienia prawne dotyczące transportu publicznego.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29235
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unia Europejska a tramwaje w Polsce

Post autor: J-31 » 2014-08-11, 11:25

Trafiłem dzisiaj na dosyć ciekawy artykuł w Gazecie. Poniżej link do całego artykułu - jest on obszerny

:strzałka: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,164 ... BoxSlotIMT

Mimo wszystko zachęcam do jego przeczytania, bo każdy z Was może tam znaleźć coś ciekawego... nawet koledzy z Radomia :mruga:

W wielkim skrócie Unia Europejska bardzo mocno zachęca polski rząd oraz polskie samorządy do inwestowania w infrastrukturę tramwajową oraz odnowę taboru. Jeśli chodzi o ten ostatni w grę nie tylko wchodzi zakup nowego taboru, ale również pozyskanie używanych wagonów z zachodu lub modernizacja Konstali 105Na

O tym, że poszczególne polskie miasta już inwestują w rozbudowę swoich sieci tramwajowych, to wiemy - ale szykują się znacznie większe inwestycje ;)

M.in. Grudziądz jest zainteresowany rozbudową swojej sieci, ale również ... Jaworzno chce zbudować swoją sieć tramwajową.

Co by nie było - zarządy PESY i Solarisa dosłownie zacierają ręce - jeśli to prawda, to szykują się duuuuże zakupy i oni już pewnie o tym wiedzą od dawna ;)

Jak Sądzicie - jak realne są te plany ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Unia Europejska a tramwaje w Polsce

Post autor: TLG » 2014-08-11, 19:29

Wszyscy będą chcieli wyszarpnąć ile się da, to ostatni taki budżet unijny. Odnowa taboru, odnowa sieci, niewielkie ich rozbudowy. Ale nie wierzę w żadną nową sieć tramwajową w Polsce. Potrzeba do tego ogromnej determinacji, solidnych argumentów i sporych własnych pieniędzy.

ODPOWIEDZ