Tramwaje niskopodłogowe w Warszawie ?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
MW

Post autor: MW »

Thomas78 pisze:
MW pisze:4-5 wykolejeń dzeinnie? coś Ci statystyka zawodzi... a odnośnie wypadków, to warszawskie też są opisywane
4 były <b>napewno</b> i to całkiem niedawno - tego samego dnia były 2 wykolenia na Annopolu (lub ¯eraniu Wschodnim, nie pamiętam), następne na Boernerowie, a kolejne w al. Niepodległości. Wychodzi 4 i tyle :) Informację czerpię z ztm.news.
dobra zdarzają się dni, że są 4 wykolejenia, 2 wykolejenia bądź nie ma wcale, tych ostatnich też jest dużo

56247

Post autor: 56247 »

MW pisze:
Thomas78 pisze: Poznań, czy Kraków to miodzio w porównaniu z Warszawą. TW ciągle wymieniają tory (bardzo często bez potrzeby), a wykolejeń jest coraz więcej. To chyba jedyne tramwajowe miasto w kraju, gdzie dziennie wykoleja się nieraz 4-5 składów. Jeśli chodzi o wypadki z zakładu R-3 Mokotów, to faktycznie przypomniała mi się czarna seria z czasu, kiedy jeszcze mieszkałem na stałe w Warszawie - ciągle były stłuczki i wypadki z udziałem linii "16" - co tydzień, a nawet częściej. Jak w Łodzi coś się wykolei, to media (łącznie z "Zajezdnią") zaraz zrobią szum i piszą apokaliptyczne komentarze, jak w Warszawie na tej samej pętli (a nawet łuku) wykolei się tramwaj 2 razy dziennie, to jest O.K.
4-5 wykolejeń dzeinnie? coś Ci statystyka zawodzi... a odnośnie wypadków, to warszawskie też są opisywane


Taa..."obiektywizm" "Zajezdni" się ponownie kłania.Ale to już w innym,zamkniętm wątku pt:"Tramwajowy ranking Zajezdni"

MW

Post autor: MW »

56247 pisze:
Taa..."obiektywizm" "Zajezdni" się ponownie kłania.Ale to już w innym,zamkniętm wątku pt:"Tramwajowy ranking Zajezdni"
nie rozumiem co ma do tego "Z"... weź na wstrzymanie :-/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie więcej luzu do rzeczywistości - Tramwajom Warszawskim Wasze waśnie <b>napewno</b> nie pomogą... ;)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Warszawa jest juz tak pewna siebie ze nie wie czego chce... To mowie ja- czlowiek z Krakowa:)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciek-krakow pisze:Warszawa jest juz tak pewna siebie ze nie wie czego chce... To mowie ja- czlowiek z Krakowa:)
To zależy kogo w Warszawie Masz na myśli... :]

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:To zależy kogo w Warszawie Masz na myśli... :]
Pewnie kaczą ekipę. Na pewno nie Ciebie. ;)

voy

Post autor: voy »

Warszawa chce polski tramwaj po prostu, żaden z producentów się nie śpieszył z utworzeniem takiego (a na 116Na się przejechali) toteż nie było przetargu. Taka moja teoria.

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Warszawa chce polski tramwaj po prostu, żaden z producentów się nie śpieszył z utworzeniem takiego (a na 116Na się przejechali) toteż nie było przetargu. Taka moja teoria.
Na szczeście niedługo wybory. Może następna ekipa weźmie jakieś porządne tramwaje z zachodu. Na razie się nie zanosi na jakieś niskopodlogowce w Warszawie, chyba że PESA się wtrąci. A te przetarg to jeszcze jest czy już unieważniony.

voy

Post autor: voy »

Wątpie żeby w Warszawie brali coś z zachodu, raczej się obserwuje chęć zakupu czegoś polskiego. PESA udostępniła projekt i widzimy tego efekt - Warszawa będzie miała 15 takich tramwajów (jestem prawie przekonany że tak będzie).

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Wątpie żeby w Warszawie brali coś z zachodu, raczej się obserwuje chęć zakupu czegoś polskiego. PESA udostępniła projekt i widzimy tego efekt - Warszawa będzie miała 15 takich tramwajów (jestem prawie przekonany że tak będzie).
Jest gdzieś jeszcze o tym projekcie?

voy

Post autor: voy »

www.pesa.pl - tam są wszystkie informacje.

Podi

Post autor: Podi »

Warszawa może wybrać pesowki tramwaj,skoro zrobił to Elbląg,wie,że nie będzie sama w razie problemów... :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Warszawa może wybrać pesowki tramwaj,skoro zrobił to Elbląg,wie,że nie będzie sama w razie problemów... :smile:
No, ale nie wiadomo jak ten tramwaj będzie się sprawował itp. Może tak samo jak Alsom- Konstal.

Swoją drogą ciekawe czemu Warszawa nie chce kupić Cityrunnerów, czy NGT6 (bo o cenę tu raczej nie chodzi).

voy

Post autor: voy »

Bo to nie są polskie tramwaje...

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Bo to nie są polskie tramwaje...
no wiem, ale czemu Warszawa uparła się akurat że nowe tramwaje muszą być polskie?

voy

Post autor: voy »

Możliwe...
Ale sami widzicie - kupili Konstale z wadami konstrukcyjnymi, nie było innego polskiego wagonu, nic nie kupowali a trzeba było tramwajów to od HCP kupili najtańsze jakie były możliwe; teraz pojawił się polski niskopodłogowy tramwaj innego producenta i już przetarg :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:
voy pisze:Bo to nie są polskie tramwaje...
no wiem, ale czemu Warszawa uparła się akurat że nowe tramwaje muszą być polskie?
Warszawa wcale się nie uparła. To jest tylko kwestia głupoty polityków, od których baaardzo wiele zależy. Oni chcą aby to od nich zależało. Założę się o ... orenżadę :D , że za kilka miesięcy będą następni politycy, a oni zgodzą się na zakup tramwajów np. Bombardiera.... :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
janzel pisze: no wiem, ale czemu Warszawa uparła się akurat że nowe tramwaje muszą być polskie?
Warszawa wcale się nie uparła. To jest tylko kwestia głupoty polityków, od których baaardzo wiele zależy. Oni chcą aby to od nich zależało. Założę się o ... orenżadę :D , że za kilka miesięcy będą następni politycy, a oni zgodzą się na zakup tramwajów np. Bombardiera.... :mruga:
Dopóki będzie rządził w Warszawie PiS nowoczesnych tramwajów nie będzie. To wiecej niż pewne.

56247

Post autor: 56247 »

Za rządów PiS,będą w Warszawie nowe tramwaje...konne albo wodne :lol: :lol: :lol: :D :cool:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”