[Tychy] Infrastruktura trolejbusowa

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Syndrom warszawskiej "dwójki". Przy tej częstotliwości trudno kogokolwiek "przyzwyczaić" do korzystania z linii.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem czy spełni się obietnica wybudowania sieci trakcyjnej na Paprocany. Póki co mieszkańcy Tych żegnają się z linią F ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Ciekawy jestem czy spełni się obietnica wybudowania sieci trakcyjnej na Paprocany.
No przeca ona jest przewidziana w tym unijnym projekcie co to TLT razem z TŚ złożyło. Więc na 100% powstanie przedłużenie.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

I to przedłużenie nie jest budowane pod linię F panie prezesie, a pod wszyśkie co tam jeżdżą na pętlę na paprocanach...;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: Marcin N »

Pojawił się aktualny schemat linii TLT, uwzględniono w nim nową okrężną linię F która zacznie kursowanie od maja.
http://phototrans.pl/images/schemas/ori ... 4/1147.pdf
Jednak nie ma nic za darmo - cięcia w rozkładach łatwo można zauważyć dla linii C, D i E. Na A i B też są, ale trudniej zauważalne ze względu na wysoką częstotliwość tych linii.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: J-31 »

Ho-ho. To widzę, że w Tychach się dzieje. Władze miasta postanowiły nieznacznie rozbudować sieć trolejbusową - a dokładnie łącznie 2 km trakcji (po 1 km w obie strony) na ul. Sikorskiego.

Pytanie do kolegów z rejonu Tych - czy oni chcą dociągnąć trolejbusy do pętli na Gajowej ?

Czyli tutaj :strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 660833893/

Jeśli tak, to miałaby tam docierać linia E (teraz kończy na pętli "Tychy Paprocany Pętla T-bus") oraz nowa linia G - pod kątem której był zakup trzech nowych trolejbusów ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: Marcin N »

Nie, one mają na Z-1 jeździć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: J-31 »

A gdzie miałaby się znajdować ich pętla ? ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: J-31 »

Ło jezu - i one mają tak zawracać... no w sumie byłem w tym miejscu i wiem doskonale, że dużego ruchu tutaj nie ma, a przynajmniej rano, więc te trajtki nie powinny były przeszkadzać, ale mimo to kompletnie tego nie kumam. Jeszcze, żeby w tym miejscu było np. rondo - to ok, a tak zmuszać się będzie kierowców trolejbusów, do wykonania dosyć niebezpiecznego manewru. I to jeszcze z ... prawego pasa, bo to jest zwykłe skrzyżowanie z Sikorskiego z ciągiem ulic Zacisze / Żółkiewskiego. I w tym miejscu w Żółkiewskiego skręcają autobusy - o ile dobrze pamiętam linii 137.

Reasumując jest to niebezpieczny manewr, bo Sikorskiego w tym miejscu jest prosta i szeroka. Niezorientowany lub "nietutejszy" kierowca jakiegoś samochodu nie będzie wiedział nawet co kierowca trolejbusa robi i po co :cool:

Mimo wszystko szkoda, że jednak nie chcą dociągnąć trakcji do ul. Gajowej, tam przynajmniej kierowcy trolejbusów mogliby się zatrzymać na dłużej, a tak będą blokować zatokę przystankową na Z-1 ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: Marcin N »

Na Gajowej w szczycie też jest dość ciasno. Oni spokojnie by mogli je puścić w głąb Z-1 tak jak jedzie 137 ale jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. W Tychach 51, 137 i 273 powinny dawno być pod drutem.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: Auper »

E, no całego miasta też nie można zadrutować, jakby to wtedy wyglądało

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tyskie trolejbusy.

Post autor: J-31 »

Dlaczego ? Wyglądało by całkiem ładnie. Na mnie osobiście takie druty zawsze robiły pozytywne wrażenie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Trolejbusy

Post autor: J-31 »

Kolejna dobra wiadomość tym razem dla mieszkańców osiedla Z1. W kwietniu, na ul. Sikorskiego, TLT rozpoczną wymianę starych słupów oświetleniowych na nowe, już pod trakcje trolejbusową. Będzie i nowe oświetlenie ulicy (ledowe) i trakcja trolejbusowa. Do osiedla Z1 mają trafić dwie linie trolejbusowe - E i nowa linia G. ;)

Więcej info
:strzałka: https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 61170.html

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [Tychy] Tabor trolejbusowy

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Tabor trolejbusowy

Post autor: J-31 »

Czytałem to i ciekawy jestem, czy MZK przedłuży te dwie linie - czyli E i G - w wakacje, czy poczekają z tym do 1-go września ? ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Tychy] Tabor trolejbusowy

Post autor: Auper »

Ekhm... ZTM ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Tabor trolejbusowy

Post autor: J-31 »

No dobra - organizator komunikacji miejskiej w Tychach :cool:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [Tychy] Infrastruktura trolejbusowa

Post autor: Marcin N »

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospod ... 31986.html

To zdecydowanie nie dotyczy tematu taboru trolejbusowego. Posty wydzielone. //P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Infrastruktura trolejbusowa

Post autor: J-31 »

Ja byłem na osiedlu Z1, a tym samym na ul. Sikorskiego. Dojechałem, zgodnie z moimi planami, aż do pętli na ul. Gajowej. Dla nie znających Tych, dodam, że to jest tuż za ul. Beskidzką, wymienioną w artykule. A to co mnie wtedy zastanawiało, to czemu trolejbusy kończą tak wcześniej, bo na pętli "Paprocany", skoro do ul. Beskidziej, a tym samym pętli na Gajowej jest stosunkowo krótki odcinek. ;)

Oni chyba też tak pomyśleli, aczkolwiek TLT wpadło na znacznie lepszy pomysł, bo sieć trakcyjną powieszono na o wiele dłuższym odcinku, a w zasadzie na dwóch odcinkach, czyli na ul. Stoczniowców - od ronda Żwakowskiego, aż do ronda Zesłańców Syberyjskich, to jest całkiem długi odcinek i naprawdę spory kawałek trasy. A druga sieć trakcyjna pojawiła się na ul. Sikorskiego pomiędzy pętlą Paprocany a ul. Beskidzką.

Dobry pomysł, trolejbusy pojawią się zupełnie na nowej ulicy, a jednocześnie dojadą aż do Gajowej... razem z autobusami ;)

No i tak trzymać Panowie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”