[Tychy] Tabor trolejbusowy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Podi pisze:Kupili jednego T12 III ale puszczą go na trasę dopiero jak będą wybory.
To jednak III generacja szybciej trafiła do Tych, a nie do Gdyni :D.

Peter

Post autor: Peter »

@u2w pisze:Na razie jeden - zamówienie opiewa na (nie pamiętam dokładnie) 3 lub 4 egzemplarze.
A to nawet nie wiedziałem. To dobra wiadomość że więcej niż jeden. Masz jakiegoś linka gdzie są dokładniejsze informacje na ten temat ? ;)
Ja znalazłem coś takiego.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Na Infobusie podają, że ma być jeszcze jeden - podobnie na KKT. Ile w rzeczywistości będzie, okaże się w przyszłości. Pamiętam, że jeszcze kilka tygodni temu mówiono właśnie o 3 czy 4 sztukach a były to informacje z Solarisa. Być może jest to ilość przewidywana w perspektywie.

Milenium

Post autor: Milenium »

Ciekaw jestem czy po "Tyszku", będzie kontynuacja nadawania imion... :/ Trochę to beznadziejne ale cóż...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jak na razie to "rodzynki" więc czemu nie. Ten zwyczaj jest nie tylko w Tychach. W Landskronie też nadano imiona.

Milenium

Post autor: Milenium »

Ja rozumiem, napis mały, koło znaczka firmowego producenta, itp. Ale taki duży napis? To już przesada...

EOT :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O ile z jednej strony szkoda, że zainstalują "Tyszkowi" silnik od PR-ki, to z drugiej strony mimo wszystko TLT będą miały naprawdę piękny trolejbus. Co najważniejsze - nowy trolejbus ... ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:TLT będą miały naprawdę piękny trolejbus
TLT będą miały naprawdę piękny i szarpiący trolejbus :chytry: Mam nadzieję, że przynajmniej wezmą przykład z Gdyni i skrzynia z rezystorami rozruchowymi będzie wykonana na styl MB O405NE a nie PR110E :chytry:

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:Co najważniejsze - nowy trolejbus ... ;)
Niemniej chyba jednak coś skasują w zamian (PR110E #011) :retard:
Ja chciałbym żeby nastąpił też jakiś rozwój trolejbusów a nie tylko wymiana taboru. ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Peter pisze:a nie tylko wymiana taboru. ;)
Od czegoś trzeba zacząć...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Słusznie Milenium. Pewnie, że od czegoś trzeba zacząć. Jak napisałem wcześniej. Nie jest to w pełni satysfakcjonujący zakup i rzeczywiście fajnie by było aby to był ST12 III AC, ale dobre i to. Mam nadzieję, że następne, nowe trajtki nie będą miały przenoszonej elektryki z PR 110 ;)

[ Dodano: 2006-07-05, 13:50 ]
Peter pisze:Ja chciałbym żeby nastąpił też jakiś rozwój trolejbusów a nie tylko wymiana taboru
Jak znajdą się fundusze, to pewnie i nastąpi rozwój trolejbusów. Oby tylko nie "skracali" sieci. :chytry:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Dziwi mnie w tych trajtkach jedno, gdzie ma on pały, sami zobaczcie: http://galeria.solaris-club.com/details ... age_id=881

[ Dodano: 2006-10-01, 14:22 ]
rupak9 pisze:To jednak III generacja szybciej trafiła do Tych, a nie do Gdyni :D .
Ale Gdynia lada dzień nadrobi straty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ep40 pisze:Dziwi mnie w tych trajtkach jedno, gdzie ma on pały, sami zobaczcie:
Jeszcze mu pewnie nie zamontowali.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ep40 pisze:Dziwi mnie w tych trajtkach jedno, gdzie ma on pały, sami zobaczcie: http://galeria.solaris-cl...hp?image_id=881
plocmaster pisze:Jeszcze mu pewnie nie zamontowali.
Pewnie tak. Tutaj był chyba przed przebudowaniem na trolejbus. Zapewne dziś jeździ już w sieci trolejbusowej w Tychach :).

Podi

Post autor: Podi »

Chyba jednak nie jeździ. Coś tam mieli na wybory dopiero uruchomić.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

I jak tam się sprawują trolejbusy w Tychach?
Ostatnio nic się tam nie dzieje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Z tego co pamiętam pojawił się "Tyszek", czyli przebudowany SU 12 III na ST12T III :P

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

J-31 pisze:SU 12 III na ST12T III
Drobny szczegół, nie mógł być przerobiony z SU12III bo nim nigdy nie był.
ST12T to też źle powiedziane, ST12T to zupełnie inny pojazd w którym T na końcu oznacza Trobus.
Tyszek i Tysia to raczej ST12E.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Drobny szczegół, nie mógł być przerobiony z SU12III bo nim nigdy nie był.
Z nim to jest naprawdę pewien problem. Ponieważ znane nam typowe ST12AC, albo nawet gdyńskie ST12T - to była "buda na kołach", wyprodukowana przez Solarisa i przesłana do specjalistycznych firm, które dopiero zainstalowały im wyposażenie elektryczne i bodajże również elektroniczne. ;)

Natomiast "TyszeK", to również "buda na kółach", którą wyprodukował Solaris, ale która nie miała tylko napędu i osprzętu elektrycznego związanego z napędem. I takowego Solaris przesłał do TLT. A mechanicy z TLT, demontując elektrykę z jakiegoś Jelcza, zainstalowali ją w "Tyszku". No i jest ładny trolejbusik, który sobie jeżdzi. :)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

J-31 pisze:
ep40 pisze:Drobny szczegół, nie mógł być przerobiony z SU12III bo nim nigdy nie był.
Z nim to jest naprawdę pewien problem. Ponieważ znane nam typowe ST12AC, albo nawet gdyńskie ST12T - to była "buda na kołach", wyprodukowana przez Solarisa i przesłana do specjalistycznych firm, które dopiero zainstalowały im wyposażenie elektryczne i bodajże również elektroniczne. ;)

Natomiast "TyszeK", to również "buda na kółach", którą wyprodukował Solaris, ale która nie miała tylko napędu i osprzętu elektrycznego związanego z napędem. I takowego Solaris przesłał do TLT. A mechanicy z TLT, demontując elektrykę z jakiegoś Jelcza, zainstalowali ją w "Tyszku". No i jest ładny trolejbusik, który sobie jeżdzi. :)
Dobrze o tym wiem :D .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”