"Unijne" trolejbusy w Gdyni

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
kombino

"Unijne" trolejbusy w Gdyni

Post autor: kombino »

4(3unijny) z zamówionych 11 trolejbusów jest już w bazie w redłowie :)

Podi

Post autor: Podi »

Oczywiście same Solarki,a peerki do kasacji?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Oczywiście same Solarki,a peerki do kasacji?
A co mają kupować? A z peerki to pewnie silnik wyciągną, przyda się do elektromerców.

meteor

Post autor: meteor »

Według mnie dobrze że kupują jakieś porządne troleje, Solaris T12 to super bus. Przynajmniej nie wpadli jeszcze na pomysł przerobienia H9-21 na trolejbus :P

Pozdrawiam

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

meteor pisze:Przynajmniej nie wpadli jeszcze na pomysł przerobienia H9-21 na trolejbus :P
I już nigdy nie wpadną ;) O405NE będą w Gdyni jeżdziły tylko przez kilka lat (max. 10). Podejrzewam, że najpóźniej w 2008 roku zaczną przerabiać jakieś nowsze nadowzia i być może zmienią napęd lub chociaż unowocześnią :D ;)

ppln

Post autor: ppln »

W 2008 roku to może się wam dostanie jakiś ex-niemiecki Urbino 12 ;) A może będą je chcieli zatrzymać na co najmniej 12 lat :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

W 2008 roku to może się wam dostanie jakiś ex-niemiecki Urbino 12 ;)
Wolałbym MB Citaro, Solaris fajny, ale to już byłoby nudne :!:
ppln pisze:A może będą je chcieli zatrzymać na co najmniej 12 lat :)
Raczej nie, 10 lat to i tak będzie dużo. Mercedesy są tylko po to by zastąpić NG Jelczy, tak więć głównie będzie się stawiało na nowe pojazdy...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:W 2008 roku to może się wam dostanie jakiś ex-niemiecki Urbino 12
Albo np. ex-bydgoski :retard: Tymczasem może w weekend, może za kilka dni na ulicach pojawi się #3033 a w przyszłym tygodniu kolejne dwa...

ppln

Post autor: ppln »

B.A. Baracus pisze:Wolałbym MB Citaro
To może chcecie kupić łódzkie, ale NG będziecie musieli zrobić sami (bo chociażby stale psujący się przystankowy, czy wspaniałe zawieszenie tego wymagają) ;)

A te nowe to będą II czy III generacji?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:A te nowe to będą II czy III generacji?
Jak na razie cały czas idzie II generacja. Chociaż chodzą słuchy, że ostatni ma być III... ale tego się zapewne dowiemy pod koniec terminu realizacji kontraktu.

kombino

Post autor: kombino »

"Co się zaś tyczy trolejbusów to kontrakt dotyczył Solarisów Trollino II generacji i takie też zostaną dostarczone do Gdyni."

Taką odpowiedź otrzymałem od pana Mateusza Figaszewskiego z Solarisa-bo o nie też się pytałem :chytry:

No chyba,że się im coś odwidziało-nie obraziłbym się :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

To może chcecie kupić łódzkie, ale NG będziecie musieli zrobić sami (bo chociażby stale psujący się przystankowy, czy wspaniałe zawieszenie tego wymagają) ;)
No to jest oczywiste... Mercedesy O405N też zanim zostaną przerobione przechodzą szereg napraw...
u2w pisze:Chociaż chodzą słuchy, że ostatni ma być III... ale tego się zapewne dowiemy pod koniec terminu realizacji kontraktu.
Byłoby ciekawie ;) Do mnie doszły słuchy, że trolejbus (być może 2 sztuki), które mają przyjść pod koniec roku będą III generacją...

kombino

Post autor: kombino »

A ha!!! Masz na myśli trole zakupione za własne pieniądze-to by trzymało się kupy :mruga:
PKT-chce teraz kupować 2 trolejbusy rocznie?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

PKT-chce teraz kupować 2 trolejbusy rocznie?
Nie wiadomo czy kupią dwa, to jak na razie plany, dwa rocznie to i tak będzie mało, potrzeby są większe...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze:Nie wiadomo czy kupią dwa, to jak na razie plany, dwa rocznie to i tak będzie mało, potrzeby są większe...

Może i tak, ale biorąc pod uwage cene trolejbusu to i tak dużo.

Damhan

Post autor: Damhan »

Trochę głupio, że kupują II generację. :/ W końcu macie już autobusy III gen. :P

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

kombino pisze:"Co się zaś tyczy trolejbusów to kontrakt dotyczył Solarisów Trollino II generacji i takie też zostaną dostarczone do Gdyni."
Zgadza się. PKT nie zgodziło się na III generację m.in. z dwóch powodów: ceny i fatalnego układu wewnętrznego.
B.A. Baracus pisze:Do mnie doszły słuchy, że trolejbus (być może 2 sztuki), które mają przyjść pod koniec roku będą III generacją...
Proponuję położyć kres zasadzie "słuchów" i poczekać na efekty. Wg "słuchów" to na bazie stoją dwa Merce czekające na przeróbkę :nuts:
wcześniej B.A. Baracus pisze:Mercedesy O405N też zanim zostaną przerobione przechodzą szereg napraw...
Raczej w trakcie... ;)

kombino

Post autor: kombino »

u2w pisze:... fatalnego układu wewnętrznego.
Możesz to rozwinąć?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Rozwinięcie jest :strzałka: tutaj

kombino

Post autor: kombino »

Tak myślałem,że to przytoczysz ;) A co to za problem zbudować trola na bazie autobusu z szafą?? Myślę,że głównym powodem jest w tym przypadku li tylko cena,niska cena :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”