[Lublin] Trolejbusy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Może w ogóle MAZ-ik nie wyjedzie... :D

Można się spodziewać, że wraz z dostawą nowych trolejbusów z ilostanu całkiem znikną PeeRki ex-Warszawa?...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko. Mamy po prostu Rzeczpospolitą Biurokratyczną. MAZ wyjedzie na ulice Lublina. Zapewne to się stanie w ciągu najbliższych dni. MPK za dużo zainwestowało w ten pojazdy, by miał nie wyjechać ;)

Citadis

Post autor: Citadis »

Wywołano mnie do tablicy, ale niestety nie wiem czego to ministerstwo rzekomo wymaga od MPK. Natomiast co do pytania PAFAWAG-a to nie wszystkie znikną, bo PR-ek jest więcej niż 30 a ex. Warszawa to też np. 826(PR110AC Medcom) czy 830(PR110AC Enika) ;)

[ Dodano: 2010-04-11, 09:49 ]
MAZ na jazdach próbnych:

http://www.trolejbusy-lublin.yoyo.pl/ne ... eadmore=31

Ogólnie prezentuje się ładnie, natomiast mam negatywne nastawienie co do tego LCD. Ani to jakoś nie jest bardziej czytelne od zwykłej części wewnętrznej tablicy, ani to ładne, wreszcie IMO w złym miejscu. Wolał bym jednak zwykłą tablicę bo ta zawiera też część zewnętrzną dla ludzi z przystanku a wbrew pozorom często na nią patrzą. A uzupełnieniem części wewnętrznej jest zwykły wyświetlacz wewnętrzny który pokazuje następny przystanek(to samo co ten LCD, bo dokładna trasa jest na tablicy) oraz zapowiedzi głosowe. Dla mnie w takiej formie to zbędny bajer.
Ostatnio zmieniony 2010-04-13, 15:53 przez Citadis, łącznie zmieniany 1 raz.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Dokładnie tak samo działa SIP we wrocławskich Citaro. I takie same LCD nawet mamy. Nie wiem czy wiesz, ale mają one możliwość pokazania propozycji przesiadki na danych przystankach...

Citadis

Post autor: Citadis »

I co to zmienia w tym co powiedziałem? I tak dalej jest ten wyświetlacz w złym miejscu, dalej jest tak samo czytelne, dalej nie ma informacji o trasie przejazdu dla ludzi na przystanku(część zewnętrzna tablicy). Jak dla mnie to jak już się w to bawić(ten typ SIP) to na wzór Warszawski czyli ogromne wyświetlacze w rzeźni, + tablica z boku przy górnej krawędzi okna ze wszystkimi ulicami jakimi dana linia jedzie(tak jak mówiłem często ludzie na nią patrzą). A takie LCD to dobre jest na jakieś reklamy czy coś i ewentualnie na stacje metra itd.

Bartek

Post autor: Bartek »

Odpustowe kołpaki psują wygląd tego Mazaka, a tak ładnie się w tych barwach prezentuje.

ppln

Post autor: ppln »

Citadis pisze:tablica z boku przy górnej krawędzi okna ze wszystkimi ulicami jakimi dana linia jedzie(tak jak mówiłem często ludzie na nią patrzą).
Pomysł może jest fajny ale wykonanie w Warszawie jest bardzo niedoskonałe - powinna wyświetlać się lista pozostałych ulic, nie wszystkie (bo wtedy to jest nieczytelne i przesuwa się wieki).

A ekran LCD, nawet kwadratowy, jest ciekawym dodatkiem, tylko tak długo jak wszystko będzie działać i będzie jak najbardziej wypełniony informacjami (normalna tablica dwuwierszowa z ogólnymi informacjami widocznymi z końca pojazdu i taki ekran wyświetlający szczegółowe informacje takie jak przesiadki czy mapę przebiegu trasy)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Pomysł może jest fajny ale wykonanie w Warszawie jest bardzo niedoskonałe - powinna wyświetlać się lista pozostałych ulic, nie wszystkie (bo wtedy to jest nieczytelne i przesuwa się wieki).
Tak akurat jest aktualnie w "Mobilisowskich" Solarisach. Co ciekawe w najnowszych autobusach ze stajni MZA - chociaż nie ma LCD, to na wewnętrznych wyświetlaczach pokazuje się lista ulic... ale tylko tych, przez które ten autobus dopiero przejedzie.

Dziwi mnie, że w "Mobilisowskich" najnowszych Solarisach tak nie ma. I faktycznie pokazuje się cała lista ulic, włącznie z tymi, które autobus już pokonał.

No, ale na osłodę jest duża tablica boczna - która dokładnie umiejscawia pojazd.

Wracając do lubelskiego MAZ-aka. Podoba mi się ten trolejbus. Nie wiem tylko czemu popełniono błąd znany mi z wrocławskich Citaro. Tzn. umiejscowiono ten LCD w miejscu słabo dostępnym i mało widocznym. Domyślam się, że z boku. To rzeczywiście trochę nie fortunne. Format pokazywanych informacji znany jest mi z Wrocławia ;)

Gustawek

Post autor: Gustawek »

J-31 pisze:Podoba mi się ten trolejbus.
A mi się on wydaje taki "plastikowy". Jak zabawka, która za chwile się rozleci. Może to moje negatywne nastawienie, ale takie mam odczucia ;) .

Citadis

Post autor: Citadis »

Mi się podoba, dobrze się prezentuje w naszych barwach i w środku dobrze rozplanowano wnętrze(nie to co w Solarisach ale cóż może w przyszłości będzie lepiej). Aczkolwiek nie ukrywam że wolał bym jednak Bogdana ;)

[ Dodano: 2010-04-23, 17:46 ]
MAZ jutro prawdopodobnie będzie miał liniowy debiut:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /286065847

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Citadis pisze:prawdopodobnie
Nie lubie tego słowa w kontekście MPK :mruga: .

Citadis

Post autor: Citadis »

Z nowości trolejbusowych zapomniałem jeszcze dodać że powstała nowa linia 162 Abramowice <--> Majdanek. Póki co linia będzie kursować w weekendy(jest dobrze zsynchronizowana z linią sezonową 251 jadącą z Majdanka aż do Zemborzyckiej podobną trasą) ponieważ brakuje trolejbusów. Będzie obsługiwana 2 pojazdami z czego jeden będzie niskopodłogowy.

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Z tego co dziś wyczytałem na TWB, MAZ juz wyjechał na linię i jezdzi na 151/II :).

[ Dodano: 2010-04-24, 14:15 ]
A oto jego zdjęcie z debiutu liniowego:
http://www.phototrans.eu/14,405401,0,__ ... _3840.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli wychodzi na to, że od soboty, MAZ już normalnie obsługuje linie. Czy któryś z lubelskich kolegów miał okazję przejechać się tym trajtkiem ? ;)

Citadis

Post autor: Citadis »

Ja na razie niestety nie, widziałem go tylko wczoraj wieczorem i na żywo z zewnątrz prezentuje się całkiem fajnie. A jeśli chodzi o jazdę to tu masz filmiki:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=8183

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za link. Ta ulica Kraśnica musi być bardzo nierówna. Skoro trolejbus cały się telepie, ale mimo wszystko MAZ zrobił na mnie przyjemne wrażenie. Całkiem fajny z tego trolejbus. Driver siedzi zamknięty niczym w sejfie :)

Citadis

Post autor: Citadis »

To jest najgorszy odcinek tej drogi. Wcześniejsze są jeszcze jako takie co widać jak trolejbus zajeżdża na przystanek za skrzyżowaniem z ulicą Roztocze, ale tam był w latach 90 remont którego nie doczekała się dalsza część wylotowa z miasta(za wyjątkiem skrzyżowania z nowo przedłużoną Jana Pawła II). Ale EOT ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki za info. A czy ta, zamknięta, kabina w MAZ-ie, nie zasłania kierowcy widoczności w prawo ? ;)

Citadis

Post autor: Citadis »

Raczej nie bo jest wyprowadzona do połowy pierwszych drzwi jak w innych wozach MPK ;-)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Bardzo przyjemny ten MAZ :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”