Nowa baza PKT

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nowa baza w zasadzie rozpocznie pracę już jutro póżnym południem. Gdzieś po 17-tej już wozy mają zjeżdżać tam. Tak więc biorąc pod uwagę konieczność wykonywania przeglądów... Pełną parą ruszy oczywiście w nocy z piątku na sobotę.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

KKS pisze:Będzie jakaś impreza?
Możliwe że tak, ale ZKM czasem potrafi wyskoczyć jak Filip z konopi i imprezę przeniosą na poniedziałek (dotychczas zawsze tak było że w ten dzień), a że to przed 1 maja to też nie można być pewnym tego co zrobią.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

U2w - czy podoba Ci się w nowej zajezdni ? Czy Masz lepszy warsztat, czy tylko lepsze warunki pracy ? :razz:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:U2w - czy podoba Ci się w nowej zajezdni ?
Trudno powiedzieć ;)
J-31 pisze:Czy Masz lepszy warsztat, czy tylko lepsze warunki pracy ?
Trudno powiedzieć ;)

Teraz więcej :P Trudno powiedzeć, bo po prostu to są początki. Wiadomo na razie tyle, że stara baza praktycznie została "wybebeszona". Co będzie na nowej - zobaczymy. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedynie tyle, że jest jasno, czysto, i że... serdecznie mam dość przenosin :diabeł: Wiadomo, że to nowy obiekt, że ma sporo niedociągnieć i wymaga dopracowania.
Co do warsztatu... mały, ciasny ale własny. Mniejszy niż do tej pory ale zlokalizowany w "spokojnej dzielnicy". Chociaż będzie mi zapewne brakowało klimatu starej siedziby.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

u2w pisze:Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedynie tyle, że jest jasno, czysto
Zdziwiłbym się, gdyby w jeszcze nieużywanej zajezdni było brudno :D
Ciekawi mnie, ile tak jeszcze będzie... Miesiąc? :diabeł:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

ep40 pisze:Możliwe że tak, ale ZKM czasem potrafi wyskoczyć jak Filip z konopi i imprezę przeniosą na poniedziałek (dotychczas zawsze tak było że w ten dzień), a że to przed 1 maja to też nie można być pewnym tego co zrobią.
Oficjalne otwarcie zajezdni odbędzie się dopiero 14 maja, wówczas będą mogły się pojawić media, miłośnicy i włodarze miasta i PKT ;)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

B.A. Baracus pisze:Oficjalne otwarcie zajezdni odbędzie się dopiero 14 maja, wówczas będą mogły się pojawić media, miłośnicy i włodarze miasta i PKT
A jak robi Gdańsk z tymi imprezami? Bo jestem ciekaw czy w poniedziałki robią wszyscy czy to tylko Gdynia ma taką żelazną zasadę.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ep40 pisze:A jak robi Gdańsk z tymi imprezami?
Otwarcia zajezdni są raczej rzadko :P Natomiast np. takie wprowadzenie do ruchu 33 SU odbyło się w weekend.
Ostatnio zmieniony 2007-05-04, 18:13 przez u2w, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

A jak robi Gdańsk z tymi imprezami? Bo jestem ciekaw czy w poniedziałki robią wszyscy czy to tylko Gdynia ma taką żelazną zasadę.
To nie jest zasada, wynika to po prostu z pewnego innego faktu i mniemam, że wiesz jakiego :?: :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:To nie jest zasada, wynika to po prostu z pewnego innego faktu i mniemam, że wiesz jakiego :?: :chytry:
No, ale - ja nie bardzo kumam - zatem B.A. Baracus byłbym wdzięczny Gdybyś wyjaśnił szerzej, czemu oficjalne otwarcie zajezdni odbędzie się w poniedziałek, a nie w weekend - np. w sobotę lub niedzielę :o:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:No, ale - ja nie bardzo kumam - zatem B.A. Baracus byłbym wdzięczny Gdybyś wyjaśnił szerzej, czemu oficjalne otwarcie zajezdni odbędzie się w poniedziałek, a nie w weekend - np. w sobotę lub niedzielę
W każdy poniedziałek około godziny 11 kończy się w Urzędzie Miasta Gdynia konferencja prasowa, a żeby jak najwięcej mediów opisało uroczyste otwarcie to też będzie to w poniedziałek. Pewnie standardowo pod urząd zostanie podstawiony specjalny trolejbus, który zawiezie gości na nową bazę...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:W każdy poniedziałek około godziny 11 kończy się w Urzędzie Miasta Gdynia konferencja prasowa, a żeby jak najwięcej mediów opisało uroczyste otwarcie to też będzie to w poniedziałek. Pewnie standardowo pod urząd zostanie podstawiony specjalny trolejbus, który zawiezie gości na nową bazę...
Ech. Łobuzy. A już miałem ochotę na mały skok w bok.... :o:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Ech. Łobuzy. A już miałem ochotę na mały skok w bok....
Ale tak jest zawsze, wszystkie prezentacje itp. sprawy odbywają się w poniedziałek... Moim zdaniem to jest porażka, bo ma to być dla ludzi a nie tylko piśmiaków, którzy i tak narobią masę błędów (typu pomylenie "pętli" z "zajezdnią") :confused: No ale co zrobić rozgłos medialny jest ważniejszy...

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

B.A. Baracus pisze:No ale co zrobić rozgłos medialny jest ważniejszy...
Chcą błyszczeć, ale na szczęście mają czym, bo oprócz tego to w Gdyni jest wspaniale zorganizowana komunikacja.

A skoro Gdańsk jakoś pozwala sobie na organizowanie w weekendy to co takie robią że nie mają problemów.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Chcą błyszczeć, ale na szczęście mają czym, bo oprócz tego to w Gdyni jest wspaniale zorganizowana komunikacja
Owszem komunikacja wspaniała, wzór dla wielu europejskich miast, ludzie którzy tworzą tą komunikacją nie są byle kim, firmy komunalne również na wysokim poziomi (przeszkolenie pracowników), takie właśnie PKT niby starzy pracownicy pamiętający tylko epokę Jelczy, a wystarczy popatrzeć jak dają sobie świetnie radę z Trollinami i Mercedesami... Nowa baza, która też miejmy nadzieję się "wyrobi"... Wszystko to jest dla ludzi... Być może będzie niebawem dzień otwarty nowej bazy, kiedy to właśnie ten "lud" będzie mógł się z nią zapoznać ;)
ep40 pisze:A skoro Gdańsk jakoś pozwala sobie na organizowanie w weekendy to co takie robią że nie mają problemów.
Nie myl oficjalnych imprez z tymi okolicznościowymi ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:takie właśnie PKT niby starzy pracownicy pamiętający tylko epokę Jelczy, a wystarczy popatrzeć jak dają sobie świetnie radę z Trollinami i Mercedesam
A propo. U2w. Czy mógłbym Cię prosić o jakiś komentarz do powyżej zacytowanych słów :)

Ja widziałem kierowców PKT w akcji. Są rzeczywiście świetni. A reszta ? :cool:
B.A. Baracus pisze:Być może będzie niebawem dzień otwarty nowej bazy, kiedy to właśnie ten "lud" będzie mógł się z nią zapoznać ;)
Uważam, że obowiązkowo powinni zrobić "dzień otwarty. Coś na wzór ZKM Gdynia. Mała, sobotnia impreza dla turystów, mieszkańców, mkm-ów. Pokazanie nowego zaplecza. Pokazanie nowoczesnego taboru (a jest się czym pochwalić). Grill, konkursy dla dzieci. Etc. To byłaby naprawdę świetnia impreza, nawet rodzinna. I wcale nie są to moje "wygórowane" życzenia. Takie rzeczy robi się w Gdański, Warszawie. To dlaczego nie w Gdyni. Okazja jest :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Uważam, że obowiązkowo powinni zrobić "dzień otwarty. Coś na wzór ZKM Gdynia. Mała, sobotnia impreza dla turystów, mieszkańców, mkm-ów. Pokazanie nowego zaplecza. Pokazanie nowoczesnego taboru (a jest się czym pochwalić). Grill, konkursy dla dzieci. Etc. To byłaby naprawdę świetnia impreza, nawet rodzinna. I wcale nie są to moje "wygórowane" życzenia. Takie rzeczy robi się w Gdański, Warszawie. To dlaczego nie w Gdyni. Okazja jest
Tak właściwie to okazja będzie jeszcze inna, a sama zajezdnia będzie dodatkiem ;)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

B.A. Baracus pisze:Tak właściwie to okazja będzie jeszcze inna
Jaka?

[ Dodano: 10 Maj 2007 17:35 ]
B.A. Baracus pisze:Nie myl oficjalnych imprez z tymi okolicznościowymi
W innym temacie (w dziale imprezy) napisałem o gdańskiej imprezie która odbędzie się w piątek i raczej to jest impreza pomiędzy oficjalną a okolicznościową (można porównać do pierwszego kursu trajtka 3050).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:Czy mógłbym Cię prosić o jakiś komentarz do powyżej zacytowanych słów
Zostawię to bez komentarza. Od strony Zakrętu do Oksywia 1 wygląda to zupełnie inaczej :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Zostawię to bez komentarza. Od strony Zakrętu do Oksywia 1 wygląda to zupełnie inaczej :confused:
Ooops. No, ale chyba nie jest jeszcze jakoś makabrycznie źle. Tabor wciąż jeździ. Mieszkańcy z radością korzystają. ZKM się zaciera ręce z radości i dalej kombinuje z liniami.... A PKT ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”