Nowa trakcja trolejbusowa w Lublinie

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Podi

Post autor: Podi »

Uważam, że to dobrze, iż Lublin ruszył coś w zakupach taboru. Się śmiejecie, że tylko jeden trolejbus, ale mam nadzieję, że to dopiero początek zakupów.
Już widzę całego czerwonego T12III(byle nie z elektroniką od peerki) :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ja się nie śmieję. Przynajmniej w i w Lublinie nastąpi w końcu poważna rewitalizacja taboru trolejbusowego. W Gdyni i w Tychach też początkowo był tylko jeden.
Wyobrazić sobie czerwonego Solarisa :?: Już takie są ;)
plocmaster pisze:Poza tym wątpię, czy Unia dałaby na to pieniądze. Chociaż, jak się zastanowić, to takie całkiem niemożliwe to nie jest.
Pewny nie jestem ale zdaje się, że tak właśnie jest. UE nie da kasy na przeróbki a tylko na gotowe...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Wyobrazić sobie czerwonego Solarisa :?: Już takie są ;)
Ale nie na szelkach :)
u2w pisze:UE nie da kasy na przeróbki a tylko na gotowe...
Jak dla mnie, trzeba się zdeklarować: przerabiamy używkę albo kupujemy nowego, i wtedy UE daje kasę albo nie. Nie tak, że najpierw mają być 2 nówki, a jest 5 używek, bo postanowią że im się tak bardziej opłaca.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:najpierw mają być 2 nówki, a jest 5 używek
Nie, no - taka opcja na pewno nie przejdzie...

Mercury

Post autor: Mercury »

Podi pisze:Już widzę całego czerwonego T12III
Jak sie mocno schleje, to w snie widze T12III w barwach słupskich.... :D Ostatnio to mi sie nawet taki snil - popsul sie i #496 (Lublin 814) jechal za niego :P

EOT


Do tematu - UE wspiera tylko przy nowkach - na zachodzie jest inne myslenie. Daja kase na nowe, gotowe wozy. Przy czym, gdy widza, ze inwestycja idzie w dobrym kierunku to daja kase nadal, zeby wszystko kwitlo - jak w Gdyni chocby.

Lepiej kupic 2 nowe + kasa z UE niz 5 tanszych uzywek...

kombino

Post autor: kombino »

A mnie sie zawsze wydawalo,ze trzeba dobry projekt napisac ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Ale nie na szelkach
Przecież są. Czerwone ST 12 w Budapeszcie :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Przecież są. Czerwone ST 12 w Budapeszcie :D
Możliwe, o Łotwie myślałem ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy na ten jeden trolejbus - MPK Lublin - też będzie organizować przetarg. Czy kupią go bez przetargowo :roll:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy na ten jeden trolejbus - MPK Lublin - też będzie organizować przetarg. Czy kupią go bez przetargowo
Zapewne przetarg na zakup 1 trolejbusu zostanie rozpisany, bo w jakiś sposób MPK będzie musiało wybrać dostawcę nowego trolejbusu dla swego przedsiębiorstwa. Chyba, że lubelskie MPK samo wybierze odpowiednią ofertę :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Chyba, że lubelskie MPK samo wybierze odpowiednią ofertę :) .
Nie tak prędko.
Zgodnie z prawem, takie zakupy jak trolejbus spółki państwowe muszą organizować przetargi.
Chociaż można to obejść — jest coś takiego jak przetarg ograniczony (duże możliwości ustawiania), i można wystąpić o pozwolenie na zakup trajta bez przetargu (ale trzeba mieć argumenty i można go nie dostać).
Zatem, nie martwcie się — jakoś to będzie. :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:pozwolenie na zakup trajta bez przetargu (ale trzeba mieć argumenty
No, są dwa argumenty dość istotne. Pierwszy: i tak jedynym krajowym producentem jest Solaris (m.in. homologacja, serwis); drugi: cena pozostałych producentów.

Awatar użytkownika
lublin 42
Posty: 72
Rejestracja: 2007-09-27, 08:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lublin 42 »

Już na ul.Orkana jeździł trolejbus :)
Jeszcze nie na linii tylko jazda próbna

Haribo

Post autor: Haribo »

Lublin sie rozwija z komunikacją[Solaris 18CNG,Solaris T12AC]. Ostatnio słyszałem że ma sie szykować przetarg w Lublinie 20 solówek.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lublin 42 pisze:Już na ul.Orkana jeździł trolejbus :)
Czy to oznacza, że w Lublinie powstanie nowa linia trolejbusowa, czy będą tą ulicą jeździć trolejbusy istniejących linii ? ;)

Awatar użytkownika
lublin 42
Posty: 72
Rejestracja: 2007-09-27, 08:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lublin 42 »

J-31 pisze:
lublin 42 pisze:Już na ul.Orkana jeździł trolejbus :)
Czy to oznacza, że w Lublinie powstanie nowa linia trolejbusowa, czy będą tą ulicą jeździć trolejbusy istniejących linii ? ;)
Jeszcze nie wiem

Citadis

Post autor: Citadis »

Na "Orkana" zostanie skierowana linia 153, natomiast w zamian za to po Kraśnickiej aż na Węglin będzie jeździć 150 zamiast na Zana.

[ Dodano: 2007-12-18, 16:22 ]
Nowa sieć została w końcu wczoraj oddana do użytku http://www.ltek.comernet.pl/album/lublinorkana.php

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A ja mam takie pytanie;

W moim "Atlasie Tramwajów" dodatkowo wspominają o trolejbusach - w opisie sieci lubelskiej jest napisane, że likwidacja trasy na Krakowskim Przedmieściu, przy niewybudowaniu tras alternatywnych, spowodowała, że układ linii stał się niefunkcjonalny, oraz, że obecnie lubelskie troleje przeżywają poważny kryzys.

Czy sytuacja się już polepszyła :?:
Ostatnio zmieniony 2008-01-09, 22:54 przez PAFAWAG, łącznie zmieniany 1 raz.

Citadis

Post autor: Citadis »

Wybacz że się czepiam ale lubliński może być np. autobus z Lubina natomiast z Lublina może być lubelski

Co do układu sieci to ja nie jestem na tyle kompetentny aby na to odpowiedzieć tu musiał by się wypowiedzieć JP ale mi się wydaje że kryzys już minął albo powoli mija czego dowodem są ST12M ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Citadis pisze:ale lubliński może być np. autobus z Lubina
Trolejbus z Lubina byłby lubiński nie lubliński ;)
Aczkolwiek zmienię na "czystszą" formę "lubelski" :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”