Najlepszy trolejbus

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Najlepszy trolejbus

Post autor: rupak9 »

Postanowiłem zrobić forum z rankingiem na najlepszy trolejbus. Według mnie te umieszczone w ankiecie są najlepsze. Zapraszam więc do wypowiadania się i głosowania :)
Ostatnio zmieniony 2006-03-24, 13:43 przez rupak9, łącznie zmieniany 5 razy.

voy

Post autor: voy »

No, bo w końcu z Gdyni...
Możesz jeszcze dodać 120MT, PR110E, ZIU-9 itp.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Głosowałem na ST12 AC. Ponieważ jeśli mówimy o komunikacji trolejbusowej, to nie jest ona po to by eksploatować liniowo zabytki.

Na ten środek transportu - tak jak na całą KM należy patrzeć perspektywnicznie. Najlepszym i najnowocześniejszym jest oczywiście ST12 AC, który wg. Waszych opisów jest dużo lepszy od ST12T... :)

Natomiast wspomniany Sauer jest przepięknym trolejbusem, ale wydaje mi się, że powinien znaleźć się po prostu w muzeum i to na honorowym postumencie, tak żeby wszyscy mogli go podziwiać - na codzień korzystając jednak z nowoczesnych tyrystorowych trolejbusów... ;)

Michał

Re: Najlepszy trolejbus

Post autor: Michał »

Ja głosuje na Mercedes O405NE bo jest on zrobiony (przerobiony ;)) w Polsce i ogólnie lubie Mercedesy serii O405 a Solarisy są już monotonne chociaż Trollina są ładne :)
Tak BTW To ja raz w życiu jechałęm trajtkiem :( Było to w Gdyni jakaś elektryczna peera ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie jestem w stanie na żadnego zagłosować,mogę polegać tylko na waszych opisach,ilekroć byłem w Gdyni,ilekroć je widzialem to nigdy jakoś nie miałem sie nimi okazji przejechać... :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Pomimo, iż jestem gorącym zwolennikiem 0405NE zagłosowałem na ST 12AC, gdyż jestem jeszcze wiekszym zwolennikiem trolejbusów fabrycznie nowych :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

ST 12AC, bardzo fajny trolejbusik, chodź przyznam, ze 0405N tez :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

O 405NE rządzi :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Nie jestem w stanie na żadnego zagłosować,mogę polegać tylko na waszych opisach,ilekroć byłem w Gdyni,ilekroć je widzialem to nigdy jakoś nie miałem sie nimi okazji przejechać... :(
I żałuj Inspektorze. A jest czego żałować, bo nawet najstarsza "Peerka" na "drutach" to nie to samo co nawet nawet najlepsza "Peerka" bez "drutów"... Ja się nimi najeździłem w Warszawie, trochę w Gdyni - i było naprawdę super... :)

Najfaniej było w Warszawie pod koniec eksploatacji, dotknięcie metalowej poręczy było niczym wsadzenie dwóch palców w gniazdko elektryczne.... :lol:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

W życiu żadnym Trajkiem nie jechałem, z resztą nie miałem okazji.. ale zagłosuje na Solarisa bo Solarisy są fajne :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Z tych waszych wypoweidzi cieszę się i współczuje wam, że nie niejechaliście się trolejbusem. Ja jak mam do wyboru autobus lub trolejbus to wole trolejus. Lecz pomiędzy tramwajem, a trolejbusem także stawiam na trolejbus. W tramwajach starsznie kołysze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Lecz pomiędzy tramwajem, a trolejbusem także stawiam na trolejbus. W tramwajach starsznie kołysze.
Tak szczególnie jak Jedziesz tramwajem w Gdyni na Główny Dworzec Kolejowy... :retard:

Masz rację ja też wybrałbym trolejbus.... :lol:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ja zagłosowałem na Solarisa ST 12AC , jest to bardzo dobry , sprawdzony trolejbus , do tego polskiej marki ;)
Ale Mercedes 0405NE mimo iz jest młodym gdyńskim trolejbusem może być dobrym pojazdem :)
Pozdrawiam

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No wiesz. Jak byłem w Gdańsku to czymś innym niż autobus musiałem jechać.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:
Najfaniej było w Warszawie pod koniec eksploatacji, dotknięcie metalowej poręczy było niczym wsadzenie dwóch palców w gniazdko elektryczne.... :lol:
Nigdy nie zostałem pokopany prądem w Peerce :P Co innego jezeli chodzi o radziecki ZIU-9, tam to podczas jazdy ryzykowało się życiem ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:
J-31 pisze:
Najfaniej było w Warszawie pod koniec eksploatacji, dotknięcie metalowej poręczy było niczym wsadzenie dwóch palców w gniazdko elektryczne.... :lol:
Nigdy nie zostałem pokopany prądem w Peerce :P Co innego jezeli chodzi o radziecki ZIU-9, tam to podczas jazdy ryzykowało się życiem ;)
No tak, ale Musisz zrozumieć ogromne różnice między PKT a MZA w latach 90-tych. PKT zawsze starało się utrzymywać swoje trolejbusy w odpowiednim stanie technicznym, natomiast MZA w 1995 roku postawiło krzyżyk na trolejbusach. I dzięki temu warszawskie (piaseczyńskie) trolejbusy jeździły już tylko "na słowo honoru", mimo, że mechanicy robili co mogli aby utrzymać je przy życiu do końca... :(

Milenium

Post autor: Milenium »

Ja glosowalem na Solarisa . .a jednak Mercedes tez mi sie podoba :)

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

rupak pisze:O 405NE rządzi :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Solbus pisze:
rupak pisze:O 405NE rządzi :!:
Trochę szkoda, że nie Napisałeś własnej treści. :mruga:

Mogę Cię pocieszyć - będzie ich więcej - o czym na pewno Wiesz... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Coś się stało, w poście gdzie jest moja ankieta. Coś chciałem zedytować to mi ankieta poszła( nikt nie grzebał :!;- to tak na wszelki wypadek). ;) .

Wyniki :

1. Solaris 12AC
2. Mercedes O405NE
Solaris 12T
4. Saurer 4IILM
5. Jelcz M121MT
no to by było na tyle. Sorry za tą wpadke :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”