Najlepszy trolejbus

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje dla ST12 AC. To rzeczywiście bardzo ładny i nowoczesny trolejbus... :)

voy

Post autor: voy »

Tak, oczywiście, na pewno :) :retard:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

voy pisze:Tak, oczywiście, na pewno :) :retard:
No w porównaniu do 12T to jest nowocześniejszy, ten czerwony pixel też go upiększa.

voy

Post autor: voy »

To fakt z tym pixelem :) ładu dodają także żółte poręcze. Jechałem tym w Gdyni, polowałem trochę ale się udało. 12T jakoś sprawia lepsze wrażenie jeżeli chodzi o pracę elektryki.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W AC mnie denerwuje ten hałas podczas jazdy, ale tak to wszystko O.K.

voy

Post autor: voy »

No właśnie, AC ma głośniejszą elektrykę, oraz twarde sterowskie siedzenia. Poza tym w porządku.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A mógłbyś rozwinąć te wrażenia (chodzi o elektrykę) :?:

voy

Post autor: voy »

No głośniej działa, dźwięki AC są głośniejsze niż w T.

Mateusz_835

Post autor: Mateusz_835 »

Jelcz PR110E :P A tak na serio to jestem za ST12 III.

Podi

Post autor: Podi »

Ja też chodź przegapiłem ankietę ale to szczegół...

Bartek

Post autor: Bartek »

Nigdy nie miałem okazji sie przejechać trajtkiem ale mój ulubiony to ZIU-tek :) :)

Mercury

Post autor: Mercury »

fakt - Slupsk, byle miasto szelkowozow. Osobiscie ZIU-tkiem okazji jechac nie mialem, jednak traktuje go sentymentalnie. Wedlug mnie - jak na moje miejskie realia - to Jelcz PR110/E. Chcialem, aby moje miasto doczekalo sie Solarisow Trollino - jednak nie udalo sie. Pozdr.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja jechałem kilkakrotnie w życiu ZIU-9 - w Warszawie i raz w Gdyni. Dla mnie to był zawsze jakiś taki dziwny pojazd - ale nawet nie w sensie negatywnym. Po prostu niesamowicie intrygował mnie. Fajnie się tym podróżowało. Jak pamiętam, ZIU-9 był stosunkowo głośnym trolejbusem i strasznie tłukł się na nierównościach, ale jechał i to nawet szybko. ;)

Nie wiem jak z gdyńskimi ZIU-tkami było - choć wiem, że one wszystkie były awaryjne - ale pamiętam w latach 80-tych jak mój kolega ze szkoły, opowiadał mi jak na jego oczach ZIU-tek jechał ul. Puławską (Warszawa linia 51) w stronę Piaseczna. Co chwila mu pantografy spadały z linii napowietrznej. Co parę metrów kierowca wychodził, nastawiał je na linię. Wsiadał i ruszał, a one znów za parę metrów mu spadły i tak w kółko. Nie wiem czym to się skończyło i czy ten trajtek dojechał o własnych siłach do Piaseczna :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”