Duobusy w Zielonej Górze

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Citadis

Duobusy w Zielonej Górze

Post autor: Citadis »

Co prawda artykuł jest z 21 ale dopiero co na niego wpadłem a nikt nie poruszał tego tematu: Artykuł
Ja osobiście sądzę że to takie same mrzonki jak o trolejbusach w Kielcach, choć może te jeszcze bardziej nierealne z racji tego że porywają się na trolejbusy(przegubowe! ) z agregatem pomocniczym ;) A co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To samo, co Jasiu Śmietana. Bez sęsu.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Pisnacze gadanie. Figa z tego będzie, moim zdanie jeśli do tego nie przyłoży się unia to w PL nie powstanie żadna sieć komunikacyjna (tramwaj, trolejbus/duobus) samoistnie. Nie ma takiej potrzeby bo nie ma popytu, a gdzie nie ma popytu tam nie ma podaży.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Filip7370 pisze:Nie ma takiej potrzeby bo nie ma popytu
To starajmy się go generować

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

To wzmocni jedynie sieci obecne (autobusy i tramwaje). Nie wiem jak zmusić rządzących do tworzenia nowych "tworów" komunikacyjnych.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Filip7370 pisze:To wzmocni jedynie sieci obecne (autobusy i tramwaje).
Niekoniecznie, a jak potoki wzrosną?
Filip7370 pisze:Nie wiem jak zmusić rządzących do tworzenia nowych "tworów" komunikacyjnych.
Proste, gdyby mieli odpowiednią politykę, to sami by stworzyli. Ale dopóki jest jak jest, szanse są marne

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nie wiem czy się śmiać czy płakać z bzdur zawartych w tym artykule. Aczkolwiek sama koncepcja uruchomienia w ZG infrastruktury dla trolejbusów jest ciekawa.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Tak już widze jak Unia wykłada tyle kasy. Jak tam mowa jest o 70 mln złotych to ile musiałaby dołożyć :?: Ciekaw jestem ile MZK dało by od siebie :] . Sam pomysł niezły, ale jego realizacja jakoś mało prawdopodobna, ale jak zawsze pisze, nic mnie już nie zdziwi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Gdzie masz te bzdury? Zbyt dużo tego nie ma, choć istotnie, pomysł sam w sobie bzdurny.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

O jednej, zasadniczej już wypowiadałem się tu kilkakrotnie. Jednak w związku z tym, że ja zostałem uznany za tłuka kostnego (dzięki temu pośrednio również kilka autorytetów z dziedziny techniki tansportu, w tym trolejbusowego) więc więcej o tym nie wspomnę.
Pozostałe, to nie tyle bzdury, co raczej wątpliwości. Np takie coś:
Nie znaczy to jednak, że nad ul. Bohaterów Westerplatte i al. Wojska Polskiego wisiałyby druty. ... trakcja byłaby zbudowana po boku drogi i linie tylko minimalnie wchodziłyby nad drogę
Jestem ciekaw, jak oni to sobie wyobrażają. Raz - zużycie osprzętu odbierającego, dwa - ograniczenie mobilności trolejbusu.
ŁK-MZK pisze:tam mowa jest o 70 mln złotych
To nie są aż tak wielkie pieniądze. Unia finansowała już droższe projekty. Problem raczej w tym czy miasto będzie w stanie wyłożyć wpierw taką sumę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Jednak w związku z tym, że ja zostałem uznany za tłuka kostnego
Jak coś, to nie przeze mnie. No, nie w dziedzinie transportu zbiorowego.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

u2w pisze:Nie wiem czy się śmiać czy płakać z bzdur zawartych w tym artykule.
Płakać że nigdy to się nie zrealizuje.
plocmaster pisze:Gdzie masz te bzdury?
Cały artykuł to banialuk.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Filip7370 pisze:Płakać że nigdy to się nie zrealizuje.
Eee, a powiedzcie mi szczerze: po co komu trolejbusy w Zielonej Górze? ¯eby było ekologicznie? I tak jest ekologicznie nawet z 15-letnimi poniemieckimi MAN-ami z Euro 1. A jak chcemy mieć Stare Miasto bez odgłosów autobusowych silników, to kupić takie duobusy (nie wiem, czy dobrze piszę, w razie czego mnie poprawcie, może wreszcie sobie zapamiętam) z silnikiem elektrycznym i spalinowym na coś ekologicznego, normalnie na trasie jedzie na silniku spalinowym, w centrum przełącza się na elektryczny, a potem jeden ładuje drugi. Też dobrze, bez drutów i pewnie do tego taniej.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ale mimo to jest ekologiczniej, niż zwykły autobus. Wiesz co to http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_cieplarniany

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Straszne, efekt cieplarniany, temperatura podniesie się o kilka stopni i od razu będzie katastrofa. Kupa bzdur do wyciągania kasy od rządów, są naprawdę poważniejsze sprawy od tego, a Ziemia i tak sobie poradzi.
Mógłbym napisać coś jeszcze na ten temat, ale żeby nie ciągnąć OT napiszę tylko, że jak chcemy redukować ilość zanieczyszczeń powstałych wskutek transportu to raczej skłońmy ludzi do korzystania z transportu publicznego, bo to daje wymierne korzyści na wszystkich frontach.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

plocmaster pisze:Kupa bzdur do wyciągania kasy od rządów, są naprawdę poważniejsze sprawy od tego, a Ziemia i tak sobie poradzi.
Zrobi się z tego bajzel na forum, ale wystarczy te 2-3 stopnie i do Atlantyku wleje się koło 5000000 litrów zimnej wody do Atlantyku i zatrzyma cyrkulację prądów morskich i nastanie nowa epoka lodowcowa.

Lopez

Post autor: Lopez »

@Ploc: już dziś widoczne są skutki efektu cieplarnianego - np. ogromne burze, upały jak w strefie zwrotnikowej, prawie nie ma zimy. Transport publiczny powinien być awangardą nowych rozwiązań. Wychodzenie z założenia, że jedno miasto z jednym ekologicznytm systemem KM nic nie zmini, powoduje, że nic się nie ma szans zmienić.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Wychodzenie z założenia, że jedno miasto z jednym ekologicznytm systemem KM nic nie zmini, powoduje, że nic się nie ma szans zmienić.
I tak już za późno żeby zmienić cokolwiek. Jest moim zdaniem powodowane przez kraje tzw rozwijające się. Więc obecne działania są raczej próbą uniknięcia nieuniknionego.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:ogromne burze, upały jak w strefie zwrotnikowej
Jakoś jedno i drugie da się wytrzymać. A skąd wiesz, że to na pewno ten efekt, a nie np. cykliczne zmiany klimatu? Jak Bałtyk zamarźnie tak, że będzie można pojechać z Polski do Szwecji bezpośrednio i to bez użycia promu, to też będziesz bił na alarm?
Lopez pisze:prawie nie ma zimy
To źle?
Amalio pisze:I tak już za późno żeby zmienić cokolwiek. Jest moim zdaniem powodowane przez kraje tzw rozwijające się. Więc obecne działania są raczej próbą uniknięcia nieuniknionego.
O, klasyczny głos rozsądku Amalia.
Co z tego, że będziemy mieć autobusy na CNG albo inny wynalazek, skoro KM będzie tak nieatrakcyjna, że ludzie będą jeździć blachosmrodami?
Co z tego, że będziemy ograniczać produkcję zanieczyszczeń, skoro Chiny i Indie puszczają w atmosferę tyle syfu, ile chcą i nikt nic im nie może zrobić?
Świat i tak schodzi na psy i to niekoniecznie z powodu zanieczyszczeń. Lepiej zróbmy coś, żeby naprawdę żyło nam się lepiej.

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:To źle?
Bardzo źle.
Ale temat jest o duobusach w Zielonej Górze, a więc EOT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”