Dla krytykujących trolejbusy w Polsce - Gruzja :-)

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Dla krytykujących trolejbusy w Polsce - Gruzja :-)

Post autor: wnyku »

http://ziza.ru/2009/02/26/trollejjbusy_ ... _foto.html
Mógłbym umiescic ten link w shoutboxie ale wiem, że zaraz zniknie a tak każdy bedzie mógł sobie zawsze odwiedzić i się trochę "podbudować" :-)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Temat o tyle bez sensu, bo jest na co narzekać w naszym kraju, bo jak na nasze warunki mogłoby być znacznie lepiej i nie ma po co pokazywać, że gdzieś jest gorzej.
Ale są też bardziej hardcorowe sieci w Gruzji:
http://www.phototrans.eu/14,94141,0.html
http://www.phototrans.eu/14,94142,0.html
http://www.phototrans.eu/14,104863,0.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio, poza tym pierwszym zdjęciem nie widzę nic hardkorowego jak na Gruzję ;)

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Napisałem dlaczego zakładam temat. Takie wynalazki umieszczałem już 100 razy w shoutboxie i ludziom się podobało. Ale zważywszy na czasowy charakter shoutboxu założyłem temat. (Sorry)
Amalio pisze:bo jak na nasze warunki mogłoby być znacznie lepiej
Nasze warunki to pojęcie względne :-) Właśnie takie trolejbusy/autobusy mamy jakie mamy warunki. Zapewniam Cię gdyby "warunki" były lepsze <b>napewno</b> komunikacja stałaby na wyższym poziomie. A tak zawsze można popatrzeć i porównać.
Ps a swoją droga dopóty nie zapuściłem się na jakiś czas głęboko na wschód i południe uważałem, że Polska to taka dziura, że tutaj jest źle i wszędzie jest lepiej. Teraz moje zdanie zmieniło się diametralnie.
Wracając na ziemie wiadomo, że na zachodzie jest lepiej ale już nie dużo. Różnice wynikają z zamożności i mentalności narodów zachodnich. U nas jeszcze trzyma się twardo hasło: "zdewastuj jak nie jest twoje!". Np. w Niemczech można zobaczyć tego przeciwność.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

wnyku pisze:Napisałem dlaczego zakładam temat. Takie wynalazki umieszczałem już 100 razy w shoutboxie i ludziom się podobało. Ale zważywszy na czasowy charakter shoutboxu założyłem temat. (Sorry)
Myślę, że mimo wszystko dobrze Zrobiłeś zakładając ten temat. Zdjęcia - pomimo tego co widać, czy pomijając już makabryczny złom... który wciąż jeździ - są naprawdę niezłe. Zawsze warto je obejrzeć ;)

Kamil

Re: Dla krytykujących trolejbusy w Polsce - Gruzja :-)

Post autor: Kamil »

Nie rozumiem jak można takim czymś wozić ludzi :roll: No ale wkońcu to Gruzja więc się nie dziwie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kamil pisze:Nie rozumiem jak można takim czymś wozić ludzi :roll:
Jednakże Zauważ, że one wciąż są na chodzie ;)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Niezłe zdjęcia taboru są jeszcze z miasta Kutaisi, głownie Skody 9TR. Ja bym dał wiele żeby się takim trajtkiem przejechać i zobaczyć zaplecze warsztatowe.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

siekierowy pisze:Ja bym dał wiele żeby się takim trajtkiem przejechać i zobaczyć zaplecze warsztatowe.
No nie? Taka przygoda to później zostaje w pamięci na całe życie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie - Siekierowy - zgadzam się z Tobą. Fajnie byłoby zobaczyć zarówno zaplecze jak i te trajki na żywo :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Masochiści :D
:strzałka: Fotka 1
:strzałka: Fotka 2
:strzałka: Fotka 3
:strzałka: Fotka 4
:strzałka: Fotka 5
:strzałka: Fotka 6
siekierowy pisze:Ja bym dał wiele żeby ... zobaczyć zaplecze warsztatowe.
Nie na żywo ale...:
:strzałka: Fotka
:strzałka: Fotka

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Śmiem wątpić w istnienie na dzień dzisiejszy jakiejkolwiek sieci w Gruzji - ta w stolicy padła już ponad dwa lata temu...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aż zastanawiam się jak oni to robili, że te trajtki w ogóle były na chodzie :lol:

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Myśle, że trzeba podejśc do tego również z innej strony. Przecież to jest kraj świeżo po wojnie. Pieniędzy tam brak - zwłaszcza na komunikacje.
Jak widać gołym okiem te fotki zostaly wykonane zwykłym aparatem "komunijnym" i zdjęcia zeskanowane więc z samej jakości zdjęcia to wszystko wygląda żałośnie. Jeśli chodzi o wygląd trolejbusów widać, że kazdy z nich gdzieś "nie wychamował" i przywalił. Troche je poklepano założono nowe szyby i dalej jeżdżą. Ważne żeby koła były całe i układ napędowy był sprawny a ten najwidoczniej jest.
BTW: Ile lat my już nie jesteśmy "pod zaborem" (po 1989) a dalej nie potrafimy poradzić sobie z dziurami w drogach? O autostradach to już nie wspomne.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Przed wojną było tam podobnie, Gruzja to zawsze było dziadostwo dzięki rządom takich kacyków jak Sakaszwili.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

u2w pisze:Nie na żywo ale...:
Fotka
Fotka
Przecież to wygląda jak jakieś prywatne podwórko z wiatą i z niczym więcej. Masakra :!: :roll: Z drugiej strony jak tak wygląda zaplecze to się nie ma co dziwić, że tak wyglądają.

Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Odp

Post autor: Gullit »

Mnie to ciekawi jak on tak może jechac podpięty do sieci bez zerwania z si3eci trakcyjnej. Jak np ktos mu droge zajedzie i musi raptownie ominąć przeszkodę ?

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie rozumiem tego zdziwienia odnośnie trolejbusów w Gruzji.
Trzeba sobie dwie rzeczy jasno powiedzieć:
- wszystko kosztuje,
- jakiś transport jest potrzebny.
Estetyka nie ma tu nic do rzeczy. Te fotki dowodzą dużej żywotności napędu elektrycznego wobec spalinowego, a skorupa w jaką się to opakuje nie ma znaczenia.

Kamil

Post autor: Kamil »

Lopez pisze:Jakiś transport jest potrzebny
Ale, żeby chociaż zapewniał minimalne standardy...

ppln

Post autor: ppln »

Kamil pisze:Ale, żeby chociaż zapewniał minimalne standardy...
_Minimalne_ standardy są - jest pojazd z podłogą i dachem, zamykanymi automatycznie drzwiami żeby nikt nie wyleciał i być może nawet więcej niż jedno siedzenie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”