trolejbusy na wschodzie

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze: No co ty :!: Ja już wole tabor Tych, albo Lublina.
A co Gdyński ci sie nie podoba :cool: :?:

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze:
rupak pisze: No co ty :!: Ja już wole tabor Tych, albo Lublina.
A co Gdyński ci sie nie podoba :cool: :?:
może zbyt nowy? Kolega rupak nie ma co demolować bo mu szkoda :mruga: :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze:
0405NE pisze: A co Gdyński ci sie nie podoba :cool: :?:
może zbyt nowy? Kolega rupak nie ma co demolować bo mu szkoda :mruga: :mruga:
Boshe, zawsze można iść na zajezdnie i pomóc w rozbiórce 3339 ;)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Taka jest prawda że taboru ze wschodu nie opłaca się ściągać nawet jako "zabytki". Jest w takim stanie że szkoda gadać. Jakiś czas temu zastanawiano się w Gdyni nad ściągnięciem ZIUtka z bodajże Wilna ale jak policzono wszyskie koszty to zaniechano dalszych działań.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:
Ikarus 280E pisze: może zbyt nowy? Kolega rupak nie ma co demolować bo mu szkoda :mruga: :mruga:
Boshe, zawsze można iść na zajezdnie i pomóc w rozbiórce 3339 ;)
Tak, tak. Śmiejcie się. A kolega Rupak wejdzie na zajezdnię i Wam rozkręci najnowszego ST12AC.... :-P

[ Dodano: 2005-04-21, 14:15 ]
Ikarus 280E pisze:Taka jest prawda że taboru ze wschodu nie opłaca się ściągać nawet jako "zabytki". Jest w takim stanie że szkoda gadać. Jakiś czas temu zastanawiano się w Gdyni nad ściągnięciem ZIUtka z bodajże Wilna ale jak policzono wszyskie koszty to zaniechano dalszych działań.
No tak, ściągnięcie pojazdu, remont : robocizna + części = wysokie koszty. A jeszcze dalsza eksploatacja, chociażby okresowa ... :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

właśnie przez te wysokie koszty, bardziej opłaca się zachować peerke. A nie ściągać coś ze wschodu, a swoje zabytki kosić :(

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

http://trm.vov.ru/bus/troll/grus/00001.html
Trolebusy z Gruzji(Tbilisi, Poti, Gori, Samtredia, Zugdidi, Batumi, Suchumi, Ozurgeti)
Tragedia.
Natomiast miałem przyjemnośc jechac trolejem w Wilnie i nie można narzekac- nie są ani wyjątkowo zapuszczone, ani nie śmierdzą, jeżdżą często.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Te trolejbusy są w gorszym stanie niż polskie koleje.

Podi

Post autor: Podi »

Nie jest tak źle...Ale te foty były robione 5,5 roku temu...

Czemu nie ma żadnych fotek wnętrza... :cry:

Kuba

Post autor: Kuba »

Pewnie brudno, i siedzenia sie rozwalaja :] Ciekawe czy jest graffiti, jak np. u nas w autobusach :/

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

Może niektóre były zamknięte, albo facet bał się wejśc(koleś jest z Estonii), w niektórych z tych miast jest wojna domowa(Zugdidi i Suchumi)

Podi

Post autor: Podi »

Może niektóre były zamknięte, albo facet bał się wejśc(koleś jest z Estonii), w niektórych z tych miast jest wojna domowa(Zugdidi i Suchumi)
Hmm moim zdaniem gorsze jest focenie na zewnątrz,bo we wnętrzu jest raczej pusto, nieprawdaż? :)

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

J-31 pisze:No tak, ściągnięcie pojazdu, remont : robocizna + części = wysokie koszty. A jeszcze dalsza eksploatacja, chociażby okresowa ... :mruga:
No właśnie, tyle zdrowia, lepiej więc w ogóle nic nie robić. Tylko że wtedy żadnych pojazdów muzealnych nie będzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jacek Pudło pisze:No właśnie, tyle zdrowia, lepiej więc w ogóle nic nie robić. Tylko że wtedy żadnych pojazdów muzealnych nie będzie.
Witam na forum. A Widziałeś te zdjęcia rosyjskich trolejbusów?

Część z nich jest już zdefragmentowana, to po prostu złom. Oczywiście nie mam nic przeciwko zostawieniu pojazdu muzealnego - warto go zachować, ale... zachować po okresie liniowej eksploatacji własnej. Natomiast jaki sens ma np. sprowadzenie z Rosji "używanego" ZIU-9, a ten pomysł właśnie skrytykowałem ? :mruga:

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

J-31 pisze:Część z nich jest już zdefragmentowana, to po prostu złom.
Co tu dużo mówić, oni po prostu nie mają wyboru.
Natomiast jaki sens ma np. sprowadzenie z Rosji "używanego" ZIU-9, a ten pomysł właśnie skrytykowałem ?
A jak myślisz?

JacekM

Post autor: JacekM »

Najnowszy produkt mińskiego Biełkomunmaszu - trolejbus dla Moskwy: http://trehgranka.ru/trolleybus/bkm/aksm-420/ Mam jedno skojarzenie - wygląda jak "nowoczesne" pojazdy z Traffic Giant :D

Citadis

Post autor: Citadis »

Ale szpetny. Jak dla mnie wygląda jak połączenie ogórka z tramwajem i z metrem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To naprawdę będzie wozić ludzi, czy to tylko taki plastikowy model?

ppln

Post autor: ppln »

Chyba będzie wozić, ale za to jest niskopodłogowe, lepsze niż conecto ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:to jest niskopodłogowe, lepsze niż conecto
A wiesz, zgodzę się z tobą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”