[Gdynia] Trolejbusy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
klenio

Post autor: klenio »

Raz jak jechałem to chyba się system zawiesił bo chyba z 4 razy w równych odstępach czasu zapowiedział to samo :D Kierowca coś tam pukał w sterownik, nie szło mu, ale w końcu się udało ;)

A teraz wiadomości :): Niedługo nastąpi korekta części linii trolejbusowych, co pociągnie za sobą pewnie niemałe konsekwencje w rozkładach. 4 listopada otwarty zostanie nowy układ drogowy na wzgórzu - trakcja już wisi.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

W poniedziałek będzie już tydzień jak nowe Solarisy jeżdżą i można wyciągnąć pierwsze wnioski:
1. Zapowiadanie działa jak trzeba
2. Jako, że to nowość, systemy do obsługi kart dotykowych które wcześniejsze trolejbusy nie posiadają jeszcze nie są używane
3. Wprowadzenie ich umożliwiło pełne uniskopodłogowienie linii 28 i jeżdżącej do Sopotu 21
4. W porównaniu do sporej początkowej awaryjności 3010 i 3012, najnowsze Trollina spisują się nienagannie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

klenio pisze:Trzeba opłacić spikera
A nie możnaby załatwić syntezatora mowy?

klenio

Post autor: klenio »

Możnaby, ale przyjemniej słuchać naturalnego głosu :)

W bodajże Radomiu używają Ivony i nie brzmi to zbyt... atrakcyjnie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

klenio pisze:Możnaby, ale przyjemniej słuchać naturalnego głosu
W Płocku kiedyś (teraz już nie ma zapowiedzi) chyba używano syntezatora i brzmiało to całkiem nieźle, a w Poznaniu zapowiedzi są mówione z fatalną intonacją

klenio

Post autor: klenio »

W Poznaniu gdyby nie wyświetlacze, to prawie nic bym nie skumał o jaki przystanek chodzi :) Jelenia Góra też ma nieźle: trzeba stać dokładnie pod głośnikiem i jeszcze nasłuchiwać, żeby cokolwiek usłyszeć.

Co do trolków, to nie wiem czy wspominałem, że PKT planuje zakupić z własnych środków jeszcze 1 albo 2 ST 12M.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

klenio pisze:W Poznaniu gdyby nie wyświetlacze, to prawie nic bym nie skumał o jaki przystanek chodzi
Fakt, najgorsze jest to, że mamy 18 różnych lektorów, w każdym typie wozu inny. W tramwajach zapowiadanie działa w miarę dobrze, zwłaszcza w Combino.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Fakt, najgorsze jest to, że mamy 18 różnych lektorów, w każdym typie wozu inny.
Najgorsze jest to, że zapowiadanie działa jak chce - raz będzie zbytnio wyciszone, raz będzie zapowiadać 1/3 wszystkich przystanków, raz będzie sam dzwonek, bez właściwej zapowiedzi. Albo nawet w ogóle nic.

klenio

Post autor: klenio »

Jak już jest taki mały OT to pozwolę sobie zapytać: w Poznaniu macie system oparty o wozokilometry czy GPS?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O przejechane odległości. Nie wiem, czy się mówi "wozokilometry", ale niech będzie że ta pierwsza opcja.

klenio

Post autor: klenio »

Ja też nie wiem, czy się tak mówi, ale ważne, że wiemy o co chodzi ;)

Rafał

Post autor: Rafał »

P.K.T. Gdynia sprzedaje swoje trolejbusy wysokie-podłogi, ale 8 szt. Jelczy zostaje. Czy ktoś jest zorientowany czy one będą obsługiwać jakieś linie np. 30 ? Bo na przetarcie sieci to trochę za dużo.

http://www.gdynia.pl/bip/jednostki/info/6911_66978.html

klenio

Post autor: klenio »

Prawdopodobnie rezerwa.

Maks. ilość pojazdów w ciągu dnia w ruchu to bodajże 72. Więc 28 Merców + docelowo 47 Solar + 1 Gniot = 76. Akurat styknie ;)

A i tak 1 albo 2 Jelcze będą jako zabytki więc to też uwzględnijmy :P


Sprostowanko: 3. raz liczę ilość brygad i momentami wychodzi mi niespełna 80 więc już sam nie wiem ;P. Ale nawet jakby to było faktycznie te 77 pojazdów, to tylko 1 SS...

Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

Zgodnie z planami sprzed kilku lat docelowa liczba trolejbusów w Gdyni to 80 + 1 zabytkowy. Wiemy, że zabytków przybędzie. Maksymalna przepustowość zajezdni to bodajże 90 pojazdów (mogę się jednak mylić).
Obecnie w ruchu jest (SN):
17 ST12M
16 ST12AC
4 ST12T
21 merców oporowych
1 merc czoper
5 merców AC
1 electrogniot

Przybędzie jeszcze 10 ST12M (być może +1 z własnych środków) co daje w sumie 75 (76) SN. ZKM naciska aby zostały wymienione wszystkie SS, więc brakuje jeszcze 5 (4) :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Co do zabytków to pewnie 3 będą? Saurer, Skoda i jakiś Jelcz, nie? Chciałbym wiedzieć, jak się miewa elektrogniot?

klenio

Post autor: klenio »

Jak już pisałem w innym temacie, może nawet 4, bo być może 2 Jelcze zostawią.

A Elektrogniot dobrze :) Parę dni temu go widziałem na mieście... Oczywiście jego status się nie zmienił: wciąż jest wieczną rezerwą...


No i stało się. Przetarg na 2 Citara wisi na stronie PKT :)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Przetarg na Mercedesy Citaro przeznaczone do przeróbki na trolejbusy (na razie dwa, na dalsze będą osobne przetargi):
http://www.gdynia.pl/bip/jednostki/info/6911_67682.html
i na napęd do nich:
http://www.gdynia.pl/bip/jednostki/info/6911_67683.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rozumiem, że te Citaro mają być trzy wejściowe ;)

klenio

Post autor: klenio »

Tak wynika bynajmniej z przetargu :D . Ciekawa bardzo będzie zabudowa tyłu - taka jak w Medcomach.

kombino

Post autor: kombino »

Klenio-matura się zbliża, a znaczenia słowa bynajmniej kolega nie zna :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”