Wasz upragniony trolejbus w np. Gdyni ?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

Nie wiem na ile to jest realne, ale na pewno nie jest to przedwyborcze gadanie, bo pomysł był "rzucony" już ponad rok temu. Rzecznik miasta powiedział w TV regionalnej, że perspektywa realizacji jest jednak odległa (nawet 10 lat). Wszystko zależy od funduszy (i nie tylko).

Trolejbusek7Tr

Post autor: Trolejbusek7Tr »

If was't ©koda Ostrov abandon, the best joit trolleybus would be ©koda 15 TrM. The best joit trolleybus would be only Solaris Trollino 18.

(PL)
Jeśli nie był ©koda Ostrov porzucony, najlepszym trolejbusem mogłaby być ©koda 15TrM. Najlepszym trolejbusem mógłby być również ST18

Kolins

Post autor: Kolins »

A co o tym powiecie? Gdynia się rozwija! Artykuł z Wyborczej ( http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,3067721.html )

Trolejbusy już jeżdżą po gdyńskiej Dąbrowie. Na razie to tylko przejazdy techniczne - na dobre trajtki ruszą 19 grudnia

Pierwszy w historii Dąbrowy trolejbus wjechał na pętle przy ul. Miętowej wczoraj o godzinie 9 rano. Wynajęty przez wykonawcę inwestycji solaris trollino 12T, ostrożnie sunąc, testował nową trakcję. Trzy godziny później nową trasę innym solarisem "odkrywała" dyrekcja Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej i przedstawiciele zlecającego przewozy w Gdyni Zarządu Komunikacji Miejskiej, z dyrektorem Olgierdem Wyszomirskim na czele.

- Wygląda na to, że wszystko działa - cieszył się Ryszard Alaśkiewicz, prezes PKT.

Trajtek wzbudził niemale zaciekawienie wśród mieszkańców. Niektórzy podbiegali na przystanek myśląc, że linia 24 do Stoczni już normalnie kursuje.

- Niestety, to na razie próba techniczna - wyjaśniał Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM.

Do otwarcia nowej linii pozostały cztery dni. W poniedziałek od godziny 12 z dobrodziejstw ekologicznego i cichego środka transportu będą mogli korzystać mieszkańcy. Za to w styczniu zakończą się prace wykończeniowe - z ulicy Miętowej znikną m.in. stare słupy oświetleniowe. Obecnie trwa już budowa kolejnej odnogi trakcji w tym rejonie, do Kaczych Buków przez Dąbrówkę. Ma zakończyć się w sierpniu.

Podi

Post autor: Podi »

Do Gdyn<font color=red><b>ii</b></font> się już przyzwyczaiłem,ale mogliby coś zrobić np. w Lublinie :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Kolins pisze:Trolejbusy już jeżdżą po gdyńskiej Dąbrowie
Zasadniczo, to dotychczasowa pętla dla linii 23 - Karwiny TESCO, to też jest Dąbrowa ;) I od poniedziałku zostaje zmieniona nazwa na Dąbrowa Tesco. Ach ci dziennikarze :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy ja dobrze zrozumiałem, w Gdyni powiększyła się sieć trolejbusowa ? ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No przecież. 19 grudnia będzie uroczyste twarcie :).

zetkaem

Post autor: zetkaem »

J-31 pisze:Czy ja dobrze zrozumiałem, w Gdyni powiększyła się sieć trolejbusowa ? ;)
Tak juz jest powiększona i powiększa się nadal :D
od 20 Grudnia jest nowa linia 24 a w styczniu ma być następna bodajże 31 :D

Nie mogę się doczekać!!!

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

zetkaem pisze:a w styczniu ma być następna bodajże 31
A skąd ta informacja, że 31 ruszy w styczniu :?: Otwarcie 31 ma się odbyć w wakacje... No chyba, że wiesz więcej niż Ja :P

zetkaem

Post autor: zetkaem »

tak ob iło mi sie o uszy ale możliwe ze w wakacje ale <b>napewno</b> w tym roku

Używaj znaków interpunkcyjnych, bez nich zdania tracą sens. Na przyszłość zwróć uwagę na błędy ortograficzne! B.A. Baracus

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

zetkaem pisze:Tak juz jest powiększona i powiększa się nadal :D
od 20 Grudnia jest nowa linia 24 a w styczniu ma być następna bodajże 31 :D

Nie mogę się doczekać!!!
To ładnie. Gratulacje. Ufff, jak dobrze, że PKT rozwija skrzydła. A propo, a co z rozbudową sieci trolejbusowej w Sopocie. Czy jest jest jakaś szansa ? :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Kol. zetkaem chyba obudził się w środku snu zimowego ;)
O trasie sopockiej na razie można poczytać tutaj.
J-31 pisze:Ufff, jak dobrze, że PKT rozwija skrzydła.
¯eby nie było jak z Ikarem (nie chodzi mi o poj. KM) :rotfl:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:O trasie sopockiej na razie można poczytać tutaj.
Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy tych planów. Mam nadzieję, że wreszcie dojazd z Karwin do Sopotu nie będzie męczarnią :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:¯eby nie było jak z Ikarem (nie chodzi mi o poj. KM) :rotfl:
Spoko. Jak widzę, to w Trójmieście na reszcie "obudził się" rozsądek. Nie wiem czy to wpływ pogody sztormowej i porywistego wiatru, czy po prostu znów pojawili się fachowcy. ;)

Jestem pewny, że trajtki będą powoli wypierać autobusy z ulic zarówno Gdyni jak i Sopotu. No chyba, że znów pojawią się "Fachowcy", czego jednak Wam nie życzę. :-P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Jestem pewny, że trajtki będą po woli wypierać autobusy z ulic zarówno Gdyni jak i Sopotu.
Jak na razie rozwijają sie trolejbusy i mam nadzieje, że będą się dalej rozwijały. Oczywisty jest natomist fakt, że nie na wszystkich liniach uda się zastąpić autobusy ;)

ppln

Post autor: ppln »

Ale Solaris produkuje trolejbusy, które mogą działać bez trakcji (akumulatory, agregat prądotwórczy) więc to mogłoby być pełnym rozwiązaniem (wystarczyłaby trakcja w centrum, na pobrzeżach jeździłyby same :) )

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Niby tak, jest jednak kilka pewnych polskich problemów :(

ppln

Post autor: ppln »

A czy jednym z tych polskich problemów jest brak kasy?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

ppln pisze:A czy jednym z tych polskich problemów jest brak kasy?
To jest pierwszy i podstawowy problem :P

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Chwała temu, kto wymyślił pieniądze. Tylko czemu wynalazł ich tak mało :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”