Polskie sieci trolejbusowe

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...

Która sieć trolejbusowa jest najlepsza?

Gdynia
30
79%
Lublin
4
11%
Tychy
4
11%
 
Liczba głosów: 38

51

Polskie sieci trolejbusowe

Post autor: 51 »

Zapraszam do głosowania

Według mnie- Gdynia- dobry zasięg, unowoczesniany tabor, modernizowana sieć jezdna

Orange

Post autor: Orange »

Według mnie też Gdynia

Off Topic: Dodałem nowe ikonki

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Również stawiam na Gdynie.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Zdecydowanie Gdynia. Na stronie ZKM pisze o budowie kilkunastu kilometrów sieci trolejbusowej i nowej zajezdni do 2010r.

voy

Post autor: voy »

Wielkiego wyboru nie mam, bo znam tylko sieć w Gdyni więc stawiam na Gdynie. Myśle że warto ze względu na to, że mają 5 Solarisów U12, dużo linii jak na tak małą sieć.

Maciek

Post autor: Maciek »

Gdynia

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Także jestem za Gdynią

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No cóż wyboru nie ma wielkiego i pewnie nie zmieni się to. Wybieram Gdynię z powodów sentymentalnych :)

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Cytuję moją żonę: "wydaje mi się, że w Lublinie to trolejbusy, jeździły wg własnego widzimisię, co innego rozkład co innego rzeczywistość".

Oczywiście opinia odnosi się do okresu sprzed parunastu lat kiedy tam studiowała :-)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Gdynia rulez. Jak zwykle i tu napisze ,że w Gdyni od dziś jeżdzi trolejbus o nadwoziu MERCEDESa O405N.

voy

Post autor: voy »

[img]
http://www.zkmgdynia.pl/maxgrf.php?plik=213max.jpeg
[/img]
!!!!
rupak idź na przejażdżke i powiedz jak się jeździ. Szkoda że ma osprzęt z PR110E a nie nowoczesny tyrystorowy albo asynchroniczny, no ale fajnie że jest niskowejściowy trolejbus - wiadomo taki lepszy niż peera elektryczna.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Oj gdybym ja wiedźiał od kiedy będzie on jeźdił na lini 22 i wiedział o której godzinie i kiedy.

voy

Post autor: voy »

A tak poza tym to jak byłem w Gdyni i chciałem się przejechać trolejbusem, patrzę na rozkład 22 i co widzę? Przy niektórych kursach literka Z i notka że kurs obsługiwany przez...tabor wysokopodłogowy! Tego się nie spotyka chyba. Raczej to jest tak że łaskawie puszczą niskopodłogowego i wtedy piszą a tutaj na odwrót, ciekawe :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Gdynia rulez. Jak zwykle i tu napisze ,że w Gdyni od dziś jeżdzi trolejbus o nadwoziu MERCEDESa O405N.
WOW :shock: Ale super... Rupak, nie wiesz czy to będzie jedyny taki trolejbus, czy będzie ich więcej ?
Czy orientujesz się skąd pochodzi MB O405 ? :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

do J-31 prawdopodobnie jest on z Niemiec bo wygląd jak te z Haburga i Berlina ma wkończy 3 pary dzwi ,a te Niemieckie mają zazwyczaj dwie.

voy

Post autor: voy »

Ciekawe czy będą kiedyś przerabiać Jelcze M122 na trolejbusy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:do J-31 prawdopodobnie jest on z Niemiec bo wygląd jak te z Haburga i Berlina ma wkończy 3 pary dzwi ,a te Niemieckie mają zazwyczaj dwie.
Wielkie dzięki. Napiszę to jeszcze raz... Pomysł jest przedni. Oby więcej takich się pojawiło... :)

Ja myślę, że jest to wielka szansa np. dla Lublina. Oni mają sporo trolejbusów, ale to są wszystko PR110 i kilka M120T ;)

voy

Post autor: voy »

Lublina nawet na nadwozie nie stać. A oni to już gotowych trolejbusów nie kupią ponieważ sami tworzą tą elektrykę w pojazdach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja zawsze mam nadzieję, że nawet w Lublinie coś się "ruszy" w tym temacie ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Jeździłem tymi wszystkimi, stawiam na Gdynię (ale nie dlatego, że mam ją obok...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”